Ač byla Chrudim od samotného začátku dle očekávání více na balonu, Liberec kvalitní zataženou obranou držel chrudimské střelce v šachu. Na začátku osmé minuty navíc mohli futsalisté z Podještědí sami zahrozit, Bínův únik vstříc chrudimské brance zastavil kvalitním zákrokem Dmitrij Litviněnko. O minutu později se již v Chrudimi slavilo, míč ve středu hřiště dostal po rychlé kombinaci Felipe, který přesnou ranou otevřel střelecký účet zápasu.

Obraz hry se nadále neměnil, skóre favorizovaného týmu narůstalo. Ve 14. minutě faulovaný Martin Doša dokázal přistrčit míč na nabíhajícího Matěje Slováčka, chrudimský kapitán si před brankářem Liberce věděl rady a Chrudimské tím uklidnil. A když už se zdálo, že se do kabin půjde za stavu 2:0, usměrnil balon přímo pod břevno čtrnáct vteřin před pauzou David Drozd.

Chrudimští měli zápas ve svých rukou, hrálo se jen o to, jak velkým výsledkem soupeře vyprovodí. Gól Pavla Drozda v polovině druhého poločasu ještě nebyl pro útočný faul uznán, o minutu později však milimetrového pasu Davida Drozda využil Matěj Slováček ke své druhé brance v zápasu. Gólový výčet zakončil po střele z otočky Pavel Drozd, který tím uzavřel výsledek zápasu na 5:0!

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Oba týmy předváděly futsal ve vysoké intenzitě a to bylo dobře. Vytvořili jsme si hodně šancí, což bylo důležité vzhledem k tomu, že soupeř proti nám bránil hodně vzadu. Je vidět, že v podobných zápasech již umíme chodit. Duel se nám povedl.“

Pavel Bína (kapitán FTZS Liberec):  „V zápasech s TOP 4kou je třeba hodnotit více aspektů, nežli skóre či bodový “zisk”. Svůj tým musím pochválit za poctivou defenzívu. Oproti loňským střetnutím jsme i my měli své šance. Bohužel ty zůstaly neproměněny a mrzí mě, že jsme nevsítíi ani jeden gól. Určitě jsme si ho zasloužili. Výborný výkon podal brankář Jakub Dlask, který dostal šanci v brance od první minuty. Nemáme se rozhodně za co stydět. Pokud přistoupíme k oběma zápasům, které nás do konce roku čekají, nemusíme se ničeho bát.“

Statistiky

Další aktuality

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.

Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony
Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony 30.04.2020

Přinášíme vám vyjádření chrudimského trenéra Felipe Condeho k předčasnému ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a vyhlášení Chrudimi vítězem daného ročníku.

Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim
Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim 14.04.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR ukončil na svém úterním zasedání k 15. dubnu 2020 nejvyšší ligové soutěže – VARTA futsal ligu, 2. ligu futsalu východ a západ. Nižší soutěže, které ještě nejsou dohrány, dostaly šanci soutěžní ročník dohrát.