V pozici lídra tabulky Plzeň v Chrudimi ještě nikdy nehrála. Proti Plzni mluví i historie vzájemných zápasů, hráči ze západu Čech uhráli proti dvanáctinásobnému mistrovi pouze jedinou remízu. Přesto je teď vše tak trochu jinak. Plzeňský tým výborně šlape, naopak Chrudim po vypadnutí v semifinále českého poháru nebude mít nejlepší náladu. Dá se tedy očekávat velmi zajímavý zápas, který dopředu nemá jasného favorita. 

Plzeň před sezónou v Chrudimi odehrála přípravné utkání, které skončilo výhrou domácího celku v poměru 3:0. V minulé sezoně se tyto celky utkaly hned v 1. kole VARTA futsal ligy, kdy východočeši přijeli do Plzně, tehdy se radovali z výhry 8:4. Jarní odveta poté přinesla vyrovnanější souboj, který opět dopadl lépe pro ERA-PACK, který zvítěžil 3:1.

„Do Chrudimi pojedeme s pokorou a s respektem. Je to pro mě pořád jeden z hlavních favoritů na titul, nejlíp vedený a trénovaný tým v republice a dlouhodobě to prokazuje. Budeme muset být nohama na zemi a podat 150% výkon, abychom tam uhráli dobrý výsledek,“ nechává se před utkáním slyšet trenér Interobalu Marek Kopecký.

„Trošku jsem si z toho před sezonou dělal srandu, že do Chrudimi pojedeme s plným počtem bodů a v pozici vedoucího týmu. Uběhlo 7 kol, máme plný počet bodů a Chrudim je pod námi,“ říká s úsměvem kapitán Plzně Lukáš Rešetár.

„Budeme hrát s nejlepším týmem dosavadního ročníku, mají skvělou formu. Duel bude těžký, ale opravdu ho chceme vyhrát. Tři body pro nás jsou nesmírně důležité, obzvláště po těžké porážce v poháru. Krása sportu je v tom, že nám neustále dává nové příležitosti a v pátek budeme mít šanci odehrát další dobré utkání a zvládnout ho kvůli nám a našim fanouškům. Doufám, že bude plná hala, která nám dá sílu a bude nás tlačit k vítězství," doufá trenér Chrudimi Felipe Conde.

Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč, děti do 150 cm zdarma
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma

Další aktuality

Liberec je blíž k záchraně. Vysoké Mýto naopak v problémech
Liberec je blíž k záchraně. Vysoké Mýto naopak v problémech 19.02.2020

V dohrávce 16. kola VARTA futsal ligy vyhrál důležitý zápas Liberec, který doma ve středu porazil Vysoké Mýto 4:3.

Jihomoravské derby zvládl papírový favorit
Jihomoravské derby zvládl papírový favorit 18.02.2020

V dohrávce 17. kola VARTA futsal ligy se utkali dva rivalové. Tango Hodonín hostilo v úterý večer Helas Brno. Po výsledku 7:3 se ze třech bodů radovali hosté.

Středeční souboj o záchranu v livestreamu
Středeční souboj o záchranu v livestreamu 18.02.2020

VARTA futsal liga nabídne ve středu večer dohrávku 16. kola. Půjde o velkou bitvu o záchranu. Liberec hostí od 20 hodin Vysoké Mýto a vy se můžete dívat živě na Tipsportu nebo LSTV. Zápas komentuje Ondřej Zlámal.