Do utkání lépe vstoupili sparťané, už po třech minutách hry nadvakrát dokázal Michal Seidler procpat balón za záda brněnského gólmana. O tři minuty se domácí futsalisté radovali opět, po pohledné kombinaci se jednoduchou trefou k pravé tyči prosadil Kristijan Grbeša. Třetí branku vsadil Michal Seidler přesnou trefou ze střední vzdálenosti. Brnu se povedlo snížit na dvoubrankový dostřel 24 sekund před koncem prvního poločasu, když gólovou třešničku nasadil jihomoravské kombinaci Tomáš Prokeš.

Druhý poločas byl v podání domácí Sparty. Krom Mladena Kociče svůj hattrick zkompletoval i Michal Seidler, dvě branky přidal i Tomáš Drahovský, jednu Gabriel Rick či Martin Hora. Na závěr se prosadil i brněnský Zbyněk Špička.

Beni Simitči, trenér Sparty: „V prvním poločase se nám nedařilo dostat do rytmu, nevím čím to bylo, ale na klucích bylo vidět, že se jim nehraje dobře, možná to bylo kratší rozcvičkou, utkáním v pondělí nebo počtem lidí ale ovlivnilo to proměňování šancí, potom z toho vzešla nervozita a hráči Helasu se dostali do několika vyložených šancí, které bohužel pro ně nedokázali proměnit. Do druhé půle jsem musel pozměnit čtyřky a poté se to už rozjelo, pak už jsem musel střídat po jednom hráči, aby se tým dostal do rytmu a nakonec si zahráli úplně všichni, samozřejmě mám radost z Martina Hory, který při prvním střídání vstřelil gól, doufám, že takhle bude pokračovat. Helasu držím palce v dalších zápasech.“

Tomáš Galia, trenér Helasu Brno: “Cesta našeho klubu je výchova mladých hráčů, které chceme postupně adaptovat do kádru A-mužstva a ligového pelotonu. To že budeme nuceni naše juniory nasadit k prvnímu ligovému startu proti Spartě, by mne ani ve snu nenapadlo. Někteří v utkání bojovali spíše se svoji nervozitou, než se samotnými protihráči, ale svoji roli zvládli a já věřím, že to pro ně bude správná motivace do další práce. Hodnotit utkání nemá moc smysl, na palubovce dnes futsal hrálo pouze jedno mužstvo, které si šlo od samého začátku za svým cílem. Pro nás bylo utkání především o zisku důležité zkušenosti, kterou nikde jinde mladí kluci nezískají.”

Statistiky

Další aktuality

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.

Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony
Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony 30.04.2020

Přinášíme vám vyjádření chrudimského trenéra Felipe Condeho k předčasnému ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a vyhlášení Chrudimi vítězem daného ročníku.

Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim
Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim 14.04.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR ukončil na svém úterním zasedání k 15. dubnu 2020 nejvyšší ligové soutěže – VARTA futsal ligu, 2. ligu futsalu východ a západ. Nižší soutěže, které ještě nejsou dohrány, dostaly šanci soutěžní ročník dohrát.