Do utkání lépe vstoupili sparťané, už po třech minutách hry nadvakrát dokázal Michal Seidler procpat balón za záda brněnského gólmana. O tři minuty se domácí futsalisté radovali opět, po pohledné kombinaci se jednoduchou trefou k pravé tyči prosadil Kristijan Grbeša. Třetí branku vsadil Michal Seidler přesnou trefou ze střední vzdálenosti. Brnu se povedlo snížit na dvoubrankový dostřel 24 sekund před koncem prvního poločasu, když gólovou třešničku nasadil jihomoravské kombinaci Tomáš Prokeš.

Druhý poločas byl v podání domácí Sparty. Krom Mladena Kociče svůj hattrick zkompletoval i Michal Seidler, dvě branky přidal i Tomáš Drahovský, jednu Gabriel Rick či Martin Hora. Na závěr se prosadil i brněnský Zbyněk Špička.

Beni Simitči, trenér Sparty: „V prvním poločase se nám nedařilo dostat do rytmu, nevím čím to bylo, ale na klucích bylo vidět, že se jim nehraje dobře, možná to bylo kratší rozcvičkou, utkáním v pondělí nebo počtem lidí ale ovlivnilo to proměňování šancí, potom z toho vzešla nervozita a hráči Helasu se dostali do několika vyložených šancí, které bohužel pro ně nedokázali proměnit. Do druhé půle jsem musel pozměnit čtyřky a poté se to už rozjelo, pak už jsem musel střídat po jednom hráči, aby se tým dostal do rytmu a nakonec si zahráli úplně všichni, samozřejmě mám radost z Martina Hory, který při prvním střídání vstřelil gól, doufám, že takhle bude pokračovat. Helasu držím palce v dalších zápasech.“

Tomáš Galia, trenér Helasu Brno: “Cesta našeho klubu je výchova mladých hráčů, které chceme postupně adaptovat do kádru A-mužstva a ligového pelotonu. To že budeme nuceni naše juniory nasadit k prvnímu ligovému startu proti Spartě, by mne ani ve snu nenapadlo. Někteří v utkání bojovali spíše se svoji nervozitou, než se samotnými protihráči, ale svoji roli zvládli a já věřím, že to pro ně bude správná motivace do další práce. Hodnotit utkání nemá moc smysl, na palubovce dnes futsal hrálo pouze jedno mužstvo, které si šlo od samého začátku za svým cílem. Pro nás bylo utkání především o zisku důležité zkušenosti, kterou nikde jinde mladí kluci nezískají.”

Statistiky

Další aktuality

Svarog v zápase s Libercem potvrdil roli favorita
Svarog v zápase s Libercem potvrdil roli favorita 10.11.2019

Osmé kolo VARTA futsal ligy v pátek večer hostilo utkání mezi Teplicemi a Libercem.

Českolipští futsalisté předvedli démonskou sílu a zvrátili utkání s Jihočechy
Českolipští futsalisté předvedli démonskou sílu a zvrátili utkání s Jihočechy 10.11.2019

Když čtyři minuty před koncem zápasu 8. kola VARTA futsal ligy prohrávali Démoni s Českými Budějovicemi 4:6, vypadalo to, že si připíšou další domácí porážku. Jenže závěr utkání patřil jim…

Plzeňský Interobal v Chrudimi ubránil remízu
Plzeňský Interobal v Chrudimi ubránil remízu 09.11.2019

Souboj vedoucí Plzně s třetí Chrudimí na východě Čech přinesl fanouškům vypjatou podívanou. Výrazná převaha ERA-PACKu nebyla díky skvěle chytajícím brankářům soupeře přetavena v góly, duel tak dospěl do konce s remízovým výsledkem 1:1.