Na úvodní branku utkání se čekalo až do 12. minuty. Z gólu se poprvé ten večer radoval kapitán Svarogu David Černý. Na míči se více držely Teplice, ale domácí Helas skvěle bránil a hosty do nebezpečných šancí příliš nepouštěl. Poločas tak skončil výsledkem 0:1.

Ani ve druhé půli to na gólové hody příliš nevypadalo. Domácím se podařilo srovnat zásluhou Špičky ve 26. minutě. Vedení Teplicím obratem vrátil svým druhým gólem v zápase David Černý po parádní spolupráci s Tekou. Dalších deset minut bylo na palubovce gólové ticho. Svarogu se nedařilo navýšit těsný náskok. Až ve 37. minutě zařídil důležitou branku pro Teplice David Černý, který si tak zkompletoval hattrick. O minutu později už bylo vítězství Svarogu definitiviní, když opět David Černý poslal míč do odkryté brány Helasu, který v té chvíli útočil v pěti lidech.

Tomáš Galia, trenér Helas Brno: „Za dnešní výkon směrem dozadu musím kluky pochválit, až na několik výjimek byla naše práce do defenzívy dobrá a soupeři dělala problémy. Teplická převaha na míči byla viditelná, ale poctivou práci jsme soupeře nepouštěli do vyložených šanci a měli jsme tak možnost bojovat až do závěru utkání o cenný bod. Výkonnostní rozdíl obou mužstev se dnes naplno projevil v řešení a proměňování šancí. Teplice si za celý průběh utkání tři body zasloužily, ale vážím si toho, že je dnes nedostali zadarmo.”

David Černý, kapitán Svarog FC: "Jsem moc rád, že jsme zápas v Brně zvládli, ale nebylo to vůbec jendoduché. Brno výborně bránilo a chodilo do protiútoků. Z naší strany to nebylo povedené utkání, i když jsme po většinu zápasu drželi balon na našich sálovkách. Nebyli jsme si schopni vytvořit stoprocentní šance, a to právě díky dobré obraně Brna. Dlouho byl stav o jedne gól, ale závěr zápasu jsme zvládli na výbornou a zaslouženě si odvážíme tři body."

Statistiky

Další aktuality

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.

Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony
Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony 30.04.2020

Přinášíme vám vyjádření chrudimského trenéra Felipe Condeho k předčasnému ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a vyhlášení Chrudimi vítězem daného ročníku.

Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim
Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim 14.04.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR ukončil na svém úterním zasedání k 15. dubnu 2020 nejvyšší ligové soutěže – VARTA futsal ligu, 2. ligu futsalu východ a západ. Nižší soutěže, které ještě nejsou dohrány, dostaly šanci soutěžní ročník dohrát.