Jak se vlastně zrodil tvůj návrat do Mýta?
Návrat byl jednoduchý. Zavolal mi generální manažer Petr Jeníček, nastínil mi situaci, takže nebylo co řešit. Jen jsem přišel za pět minut dvanáct.

Vracíš se do týmu, který hodně dobře znáš, jsi za to rád?
Samozřejmě, že jsem rád. V Nejzbachu jsem strávil spoustu let a byla to futsalově léta úspěšná, tak jen doufám, že na ně opět navážeme. 

Ty jsi v minulé sezóně nastupoval v Lípě, jak tuto štaci hodnotíš?
V České Lípě byla minulá sezóna co se týče postavení v tabulce a díky postupu do play-off nejúspěšnější v celé historii klubu, takže ji všichni hodnotili velmi pozitivně. Navíc čtvrtfinále play-off jsme důstojně odehráli se Spartou, pozdějším mistrem ligy.

Sledoval jsi nějak dění v Nejzbachu?
Domluvil jsem se loni s Petrem Jeníčkem, když nedostanu prvoligovou nabídku, zůstanu v Nejzbachu. Když přišla, nezbývalo než fandit klukům na dálku. Ale byl jsem i na domácím utkáním s Baníkem, které se podařilo výsledkově otočit a vyhrát, i když to nebylo jednoduché utkání. Jsem rád, že hned po roce se Nejzbach vrátil do první ligy, kam patří ! I kvůli skvělým fanouškům. 

Proti Slavii jsi nastoupil po pauze opět na palubovku, jak jsi se cítil?
Cítil jsem se dobře, jako před každým utkaním, když jdu hrát. Na zápas jsem se těšil i přesto, že jsem do něj skočil bez jediného tréninku v hale.

A jak bys zápas se Slavii zhodnotil?
V úvodu jsme prečkali nápor domácích, kteří si vytvořili nějaké šance. A i přesto, že jsme nešťastně inkasovali, podařilo se nám do poločasu vyrovnat. Ve druhé půli jsme se dvakrát dostali do jednogólového vedení, ale bohužel jsme nedokázali ani jedno vedení udržet a domácím se podařilo výsledek otočit. Myslím si, že jsme ze Slavie mohli odjet minimálně s bodem. Někteří hráči poznali atmosféru a kvalitu VARTA futsal ligy poprvé, tak musíme věřit, že se rychle adaptují. Takto rozehraná utkání musíme zvládnout.

V příštím kole zajíždíme na palubovku Teplic, co od tohoto utkání očekáváš?
V Teplicích nás nečeká nic jednoduchého, vyhráli v prvním kole na Erapacku a budou chtít doma toto vítězství potvrdit. Ale každý zapas začíná 0-0 a míč je kulatý. Musíme se připravit i na jejich specifický povrch, který každému týmu nevyhovuje. Nemáme tam každopádně co ztratit.

Dáváš si nějaké cíle v této sezóně?
Moje cíle jsou jednoduché, hrát ligu a pomoct Nejzbachu do play-off.

Další aktuality

Sparta prokázala svou sílu a přesvědčivě zvítězila
Sparta prokázala svou sílu a přesvědčivě zvítězila 16.09.2019

Svátek futsalu se odehrál včera v Liberci, kdy na sever Čech přijela nabitá Sparta Praha. Loňský vítěz VARTA futsal ligy a aktuální účastník Ligy mistrů.

Dynamo PCO rozstřílelo Tango Hodonín!
Dynamo PCO rozstřílelo Tango Hodonín! 16.09.2019

Po porážce na půdě mistra, přivítalo Dynamo PCO dalšího nováčka v soutěži, celek Tango Hodonín. Hosté dokázali první poločas ještě vzdorovat, díky zlepšenému výkonu v druhé půli však nakonec domácí brali zasloužené tři body za vítězství 7:2!

Nedělní výsledky 2. kola VARTA futsal ligy
Nedělní výsledky 2. kola VARTA futsal ligy 15.09.2019

V neděli se dohrávalo 2. kolo VARTA futsal ligy dvěma zápasy na jihu a severu Čech. Podívejte se, jak dopadly.