Ve druhé dvacetiminutovce si vzali slovo opět domácí, kdy využili ojedinělého protiútoku a Žampou navýšili na hrozivých 5:2. V poslední čtvrtině zápasu to byli naopak liberečtí hráči, kteří byli lepším týmem. Postupnými akcemi a útoky dobývali branku Mareše. Na 5:3 a 5:4 snížili Baláž s Janáčkem. V závěru střetnutí se po skvěle sehrané PP trefil Henzl (5:5) a dílo dokonal 5s před koncemVrabec, který udělal technickou ranou na 6:5 definitivní tečku za úvodním duelem letošní sezony.

Jakub Němec, trenér Olympiku: "Ztratili jsme jednoznačně vyhraný zápas. Do utkání jsme nevstoupili dobře, ale brzy jsme se do zápasu dostali a v prvním poločase dominovali. Na začátku druhého poločasu jsme vstřelili branku na 5:2 a od té doby jsme úplně přestali hrát. Liberec nás zatlačil a po našich chybách trestal. Poslední minuty utkání jsme naprosto vypadli z role a soupeř nás za to potrestal. Hodně utkání ovlivnilo naše neproměňování šancí, kdy jsme nastřelili asi 6 tyček a vyloženě spálili několik dalších šanci. Asi jsme si za stavu 5:2 mysleli, že se nám už nemůže nic stát a než abychom se soustředili na vlastní výkon, tak jsme se věnovali velmi sporným rozhodnutí rozhodčích. Abychom ale v lize vyhrávali, tak musíme řešit vlastní výkon a nedělat chyby v obraně, s čímž se potýkáme celou přípravu a bylo to rozhodující i v tomto zápase.”

Dominik Zdržálek, hráč Olympiku: "Těžko se tenhle zápas hodnotí. 32 minut jsme lepší, vedeme 5:2 a nakonec jsme bez bodu. Úplně jsme přestali hrát. Byli jsme nedůrazný a soupeř nás tvrdě potrestal. Tahle porážka hodně bolí, ale věřím, že nás posune dopředu a hned v pátek s Lípou to napravíme.”

Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat?
Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat? 15.06.2020

Letos poprvé se los ligových soutěží uskuteční živě facebookovém profilu Futsal FIFA Česká republika. Těšit se na něj můžete ve čtvrtek od 13.30 hodin. Kdo ale bude v soutěžích startovat? Kluby podávaly přihlášky k 10. červnu 2020. Na níže uvedeném seznamu jsou všichni, kteří splnili podmínky pro účast v ročníku 2020/2021.

Volný pohyb hráčů posunut
Volný pohyb hráčů posunut 03.06.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR na svém jednání 14. května 2020 schválil změny k volnému pohybu hráčů. Dlouho připravované přípravy ke spuštění volného pohybu hráčů ve struktuře SFČR se odsouvají až na červenec v období od 1. do 20. července 2020. V tomto termínu mohou volně přestupovat hráči bez registrované profesionální smlouvy i bez souhlasu svého současného klubu.

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.