První poločas nebyl z pohledu Helasu ideální a hned ve čtvrté minutě přišel trest. Po rohovém kopu se dostal k voleji Abrham a jeho pokus byl nad síly Kubíčka. Brno inkasovaný gól nakopl a odpovědět dokázalo za čtyři minuty díky přesné teči Lidmily, jenž usměrnil hlavou Šarközyho pokus do sítě. V závěru poločasu se oba týmy snažily o změnu skóre, ale oba brankáři si poradili a poločas skončil nerozhodně 1:1.

Ve druhé půli se dlouho nedařilo oběma týmům vypracovat si jasnou gólovku, až na jednou v sedmé minutě převzal Kubíčkův výhoz Jiží Mužík a krásnou akcí poslal Helas do vedení. To mu však vydrželo jen několik vteřin, neboť hosté takřka okamžitě zásluhou Hanzlíka srovnali. Přiblížit Brno k vítězství mohl ještě Cupák, ale nedokázal trefit prostor branky, na druhé straně si zase počínal výborně Kubíček a zápas skončil zaslouženou remízou 2:2.

Ohlasy k utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): “Utkání nabídlo taktickou bitvu, ve které nechtělo ani jedno mužstvo na úvod sezóny prohrát. Bohužel nám dnes v útočné fázi chyběl potřebný klid, kvalita a zkušenosti, které by utkání zvrátilo v náš prospěch. Dělba bodů je pravděpodobně spravedlivá pro obě mužstva.”

Karel Kruliš (trenér, FC Démoni Česká Lípa): "Z Brna odvážíme bod za myslím si spravedlivou remízu, zápas byl od začátku opatrný z obou stran, dostali jsme se do vedení, ale soupeř srovnal. Do poločasu to byl urputný boj na středu hřiště. Po přestávce nás soupeř zatlačil, více napadal naší rozehru a to nám dělalo značné problémy. Na soupeři je vidět, že má nacvičené signály a z těch hrozil a jeden se jim povedl a šli do vedení, ale nám se zásluhou Hanzlika podařilo vzápětí vyrovnat. Do konce utkání už to bylo o dobývání obrany z obou stran. Bod bereme je plusový a myslím že remíza byla zasloužená."

Statistiky

Další aktuality

Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat?
Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat? 15.06.2020

Letos poprvé se los ligových soutěží uskuteční živě facebookovém profilu Futsal FIFA Česká republika. Těšit se na něj můžete ve čtvrtek od 13.30 hodin. Kdo ale bude v soutěžích startovat? Kluby podávaly přihlášky k 10. červnu 2020. Na níže uvedeném seznamu jsou všichni, kteří splnili podmínky pro účast v ročníku 2020/2021.

Volný pohyb hráčů posunut
Volný pohyb hráčů posunut 03.06.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR na svém jednání 14. května 2020 schválil změny k volnému pohybu hráčů. Dlouho připravované přípravy ke spuštění volného pohybu hráčů ve struktuře SFČR se odsouvají až na červenec v období od 1. do 20. července 2020. V tomto termínu mohou volně přestupovat hráči bez registrované profesionální smlouvy i bez souhlasu svého současného klubu.

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.