První poločas nebyl z pohledu Helasu ideální a hned ve čtvrté minutě přišel trest. Po rohovém kopu se dostal k voleji Abrham a jeho pokus byl nad síly Kubíčka. Brno inkasovaný gól nakopl a odpovědět dokázalo za čtyři minuty díky přesné teči Lidmily, jenž usměrnil hlavou Šarközyho pokus do sítě. V závěru poločasu se oba týmy snažily o změnu skóre, ale oba brankáři si poradili a poločas skončil nerozhodně 1:1.

Ve druhé půli se dlouho nedařilo oběma týmům vypracovat si jasnou gólovku, až na jednou v sedmé minutě převzal Kubíčkův výhoz Jiží Mužík a krásnou akcí poslal Helas do vedení. To mu však vydrželo jen několik vteřin, neboť hosté takřka okamžitě zásluhou Hanzlíka srovnali. Přiblížit Brno k vítězství mohl ještě Cupák, ale nedokázal trefit prostor branky, na druhé straně si zase počínal výborně Kubíček a zápas skončil zaslouženou remízou 2:2.

Ohlasy k utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): “Utkání nabídlo taktickou bitvu, ve které nechtělo ani jedno mužstvo na úvod sezóny prohrát. Bohužel nám dnes v útočné fázi chyběl potřebný klid, kvalita a zkušenosti, které by utkání zvrátilo v náš prospěch. Dělba bodů je pravděpodobně spravedlivá pro obě mužstva.”

Karel Kruliš (trenér, FC Démoni Česká Lípa): "Z Brna odvážíme bod za myslím si spravedlivou remízu, zápas byl od začátku opatrný z obou stran, dostali jsme se do vedení, ale soupeř srovnal. Do poločasu to byl urputný boj na středu hřiště. Po přestávce nás soupeř zatlačil, více napadal naší rozehru a to nám dělalo značné problémy. Na soupeři je vidět, že má nacvičené signály a z těch hrozil a jeden se jim povedl a šli do vedení, ale nám se zásluhou Hanzlika podařilo vzápětí vyrovnat. Do konce utkání už to bylo o dobývání obrany z obou stran. Bod bereme je plusový a myslím že remíza byla zasloužená."

Statistiky

Další aktuality

Svarog v zápase s Libercem potvrdil roli favorita
Svarog v zápase s Libercem potvrdil roli favorita 10.11.2019

Osmé kolo VARTA futsal ligy v pátek večer hostilo utkání mezi Teplicemi a Libercem.

Českolipští futsalisté předvedli démonskou sílu a zvrátili utkání s Jihočechy
Českolipští futsalisté předvedli démonskou sílu a zvrátili utkání s Jihočechy 10.11.2019

Když čtyři minuty před koncem zápasu 8. kola VARTA futsal ligy prohrávali Démoni s Českými Budějovicemi 4:6, vypadalo to, že si připíšou další domácí porážku. Jenže závěr utkání patřil jim…

Plzeňský Interobal v Chrudimi ubránil remízu
Plzeňský Interobal v Chrudimi ubránil remízu 09.11.2019

Souboj vedoucí Plzně s třetí Chrudimí na východě Čech přinesl fanouškům vypjatou podívanou. Výrazná převaha ERA-PACKu nebyla díky skvěle chytajícím brankářům soupeře přetavena v góly, duel tak dospěl do konce s remízovým výsledkem 1:1.