Slavia v utkání předvedla vysoké procentuelní držení balónu, z nichž však nepramenilo větší množství šancí. Hosté výborně organizovaně bránili a narušovali kombinace domácích. Hned v úvodu ve vyložené šanci zkoušel Kubicu přelobovat Sláma, gól ale přinesla až vlastní branka Rosůlka v 9 minutě. Chvíli před koncem poločasu došlo ke kontroverzní situaci v pokutovém území Slavie, kdy po tvrdém zákroku na Karpiaka zůstal náš brankář ležet na palubovce, hráči přestali hrát a ohlíželi se po rozhodčích, čehož využil Vágner a uklidil míč do branky.

Jak první poločas skončil, druhý začal. Po ztrátě Radovanoviče předvedl Nejzbach rychlou akci a dostal se do vedení. Ve 25 minutě sice vyrovnal z blízkosti brankové čáry Homola po rohu Záruby, vzápětí však opět poslal hosty do vedení hlavou Semerád, který zužitkoval dlouhý nákop před branku, se kterými si nejistý Karpiak v naší brance nevěděl rady. Čas neúprosně běžel, a schylovalo se k překvapení.

Slavia dobývala branku soupeře, kterému začaly docházet síly. Nastřelila dvě břevna a tyč. Až šest minut před koncem se prosadil střelou k tyči Záruba po kombinaci s Leovskim. Vzápětí Záruba využil taktické chyby v postavení soupeře, poslal do brejku syna trenéra hostujícího týmu v našem dresu Martina Brychtu, který úprk na Kubicovu branku zakončil milimetrovou střelou k tyči a poslal nás do vedení. Vzápětí Brychta dokončil akci do té doby neviditelného Směřičky, a dokonal obrat v utkání.

Komentáře po utkání:

Marek Karpiak (brankář Slavie): „Zápas to byl velice těžký. Znali jsme soupeřovu taktiku. Nejzbach si pomáhal dlouhými výhozy. Věděli jsme o tomto nebezpečí. První poločas se nám to dařilo. Ve druhém jsme bohužel z této jejich zbraně inkasovali. Doufal jsem, že utkání zvládneme otočit a to se nám naštěstí také podařilo.“

Martin Brychta ml. (Slavia): "Herně to ještě není ono, ale alespoň jsem vstřelil branky, které nám pomohly k výhře, z nich mám samozřejmě radost. Že to bylo proti týmu mého otce? Takový je sport, přeji mu body proti dalším soupeřům."

Martin Brychta st. (trenér Nejzbachu): "Na Slavii jsme přijeli s taktikou nehrát složitý futsal. Věděli jsme o síle domácích. Tři čtvrtiny duelu se nám dařilo ofenzívní sílu Slavie eliminovat. Ke konci jsme ale propadli při jedné standardní situaci a poté v napadání soupeře. Tím pádem se Slavia dostala do vedení, pak už to bylo těžké, museli jsme tvořit hru a znovu inkasovali. Na kontaktní branku jsme už nedosáhli."

Statistiky

Další aktuality

Sparta prokázala svou sílu a přesvědčivě zvítězila
Sparta prokázala svou sílu a přesvědčivě zvítězila 16.09.2019

Svátek futsalu se odehrál včera v Liberci, kdy na sever Čech přijela nabitá Sparta Praha. Loňský vítěz VARTA futsal ligy a aktuální účastník Ligy mistrů.

Dynamo PCO rozstřílelo Tango Hodonín!
Dynamo PCO rozstřílelo Tango Hodonín! 16.09.2019

Po porážce na půdě mistra, přivítalo Dynamo PCO dalšího nováčka v soutěži, celek Tango Hodonín. Hosté dokázali první poločas ještě vzdorovat, díky zlepšenému výkonu v druhé půli však nakonec domácí brali zasloužené tři body za vítězství 7:2!

Nedělní výsledky 2. kola VARTA futsal ligy
Nedělní výsledky 2. kola VARTA futsal ligy 15.09.2019

V neděli se dohrávalo 2. kolo VARTA futsal ligy dvěma zápasy na jihu a severu Čech. Podívejte se, jak dopadly.