Mistrovská Sparta, posílená do nové sezony o kvalitní trojicí Amadeu, Kocič a Rick, začala pro nováčkovi z Českých Budějovic pěkně zostra. Zvláště úvodní česko-slovenská čtyřka – Drahovský, Seidler. Rick – tři sehraní ze společného angažmá v Györu doplněni mladým Křivánkem – roztáčela kolotoč pohledných akcí, které přinášely záhy i brankové příležitosti a protože Sparta je známá tím, že šance dokáže proměňovat, záhy byl na krásné nové tabuli v Areně Sparta stav tři nula pro domácí, když čistým hattrickem se blýskl kapitán týmu Tomáš Drahovský. Hostující obrana v prvních minutách jenom víceméně přihlížela, a to měla štěstí, že druhá sparťanská čtyřka – Wilde, Novak, Amadeu a Kocič spolu hrála v soutěžním utkání poprvé, takže se tyto čtyři individuality při úvodních střídáních trochu ještě hledaly. Pro zranění chybějící Grbeša však mohl s chutí na lavičce zatleskat i dalším povedeným akcím svých spoluhráčů, kteří měli ve zbývajících minutách prvního poločasu hru plně ve své moci. Jihočeši se spoléhali jen na rychlé protiútoky, ale ty stačil Vahala likvidovat, takže do šaten odcházely oba celky za stavu 7:0.

Do hruhé půle domácí trenér Beni Simitči prostřídal, do hry zasáhli postupně i oba mladíci Hora a brankář Plecitý. Sparta vědoma si bezpečného náskoku trochu zvolnila, a naopak českobudějovičtí se více osmělovali, takže hra vypadala přece jen vyrovnaněji. Hostující gólman Beránek dlouho odolával, naopak Vahala inkasoval po chybě spoluhráčů ve středu hřiště, když ho překonal hezkou střelou Jasanský. Krásně provedeným volným přímým kopem se blýskl v černobílém dresu i Radouch, autor druhé branky nováčka, v jehož dresu byli nejvíce vidět technicky zdatní Hrbáč a právě Radouch. Rotující sestava mužstva v rudých dresech hru ale kontrolovala i ve druhé půli, a tak se fanoušci dočkali i populární desítky – desátý gól domácích dal tři minuty před koncem Kocič.

Sparta vyhrála zápas prvního kola 10:2 a ukázala, že to s obhajobou mistrovského titulu myslí velmi vážně. Posily do týmu rychle zapadly a trenér Simitči má na prahu nové sezony opravdu kvalitní a silný kádr, z něhož může vybírat i složení čtyřek vzhledem k soupeři.

Beni Simitči (trenér Sparty): „Gratuluji nováčkům z Budějovic, každopádně nepřijeli do Prahy se složenými zbraněmi. Hráli sympaticky, snažili se celý zápas a bylo to odměněno dvěma góly. Za naši stranu můžu říct, že jsme splnili cíl, což byla výhra, dát hodně gólů a vyzkoušet všechny hráče, kteří byli k dispozici včetně mladého Plecitého a Hory. Těžko chtít po klucích, aby hráli pořád stejným tempem, když teď pořád honíme kondičku, proto to trochu vypadalo jako unavení, každopádně ne ze zápasu, ale kvůli tréninkům, které jsme letos nastolili.“

Jiří Hrbáč (hráč SK Dynamo PCO České Budějovice Futsal) „Bohužel nám nevyšel vstup do utkání a dostali jsme 3 rychlé góly. Sparta ukázala neskutečnou sílu a kvalita jejich hráčů je obdivuhodná. Pro nás to byla obrovská zkušenost a zápas jsme si moc užili. Teď se musíme připravit na domácí zápas s Hodonínem."

Statistiky

Další aktuality

Chrudim zná program přípravných zápasů. Bude hrát v Heřmanově Městci
Chrudim zná program přípravných zápasů. Bude hrát v Heřmanově Městci 12.08.2020

Futsalisté chrudimského klubu znají rozpis přípravných zápasů. Všechny čtyři duely odehrají v těsné blízkosti svého domova, pro přípravné duely využijí azylu ve Sportovní hale v Heřmanově Městci. A první futsal je na programu již tuto sobotu!

Žabinské Vlky povede v premiérové sezoně v nejvyšší soutěži Michal Odehnal
Žabinské Vlky povede v premiérové sezoně v nejvyšší soutěži Michal Odehnal 06.08.2020

Nováček VARTA futsal ligy Žabinští Vlci Brno půjdou do nové sezony s novým trenérem. Informaci dnes zveřejnili na svém Facebooku.

Většina ligových klubů zahájila přípravu na nový ročník
Většina ligových klubů zahájila přípravu na nový ročník 04.08.2020

Futsalová liga odstartuje v prvním týdnu měsíce září a dvanáct klubů se začne rvát o ligové body. I proto, že tento termín se blíží, se podíváme na to, jak se některé kluby připravují.