"Stále máme hodně zraněných hráčů, které se táhnou z minulé sezóny a jejich návrat bude postupný během září a říjnu (Zdržálek, Hochman, Malák, Babovák). K nim přibyl i Buzek. Zdravotní problémy omezují přípravu Gabča, Prejsy a Rusaka. Pracovní vytíženost velice limituje i Mažáriho,” stěžuje si předseda klubu a doufá, že se všichni hráči brzy uzdraví a budou připraveni brzy naskočit do přípravy a zápasů.

V plánu přípravy jsou i dva přípravné zápasy a jeden pohárový zápas. "V přípravě odehrajeme 3 zápasy. 19.8. finále krajské části poháru FAČR v Mladé Boleslavi proti místnímu Malibu (2. liga). 26.8. doma proti ligovému Interobal Plzeň a 30.8. 2019 opět doma generálku s Jabloncem (2. liga),” upřesňuje Pavel Šuba.

V této sezóně dojde i ke změně v realizačním týmu, spíše k rozšíření. Na pozici trenéra přichází Jakuba Němce doplnit Petr Svoboda. Bývalý ligový hráč SELP Mladá Boleslav s trenérskými zkušenostmi z Benaga a Sparty, kde byl asistentem Beniho Simitči.

Předseda klubu se s námi podělil i o cílech klubu v letošní sezóně. "Pro mě osobně je cílem opět záchrana. To co bude navíc, bude jedině dobře, protože minulý rok byl, co se týče výsledků, abnormálně dobrý. Tým jsme výrazně omladili, tak se necháme překvapit. Samozřejmě víme, že opory týmu pomalu dozrávají do věku, kdy už nejsou rok nebo dva po juniorce a ty dva roky v 1. lize jim daly mraky zkušeností. Hlavně aby byli všichni zdraví,” přeje si Pavel Šuba.

Přehled změn v kádru A-týmu:

Příchody:
Martin Šanda, posun z juniorky
Radek Šmejkal, posun z juniorky
Patrik Machytka, posun z juniorky
Jakub Gombáš, posun z juniorky
Jakub Martinec, posun z juniorky
Dominik Hnízdil, bývalý brankář juniorky
Viktor Žampa, z SK Slavia Praha

Odchody:
Radek Hrdý, konec hostování
Tomáš Vobořil, konec hostování

Další aktuality

Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat?
Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat? 15.06.2020

Letos poprvé se los ligových soutěží uskuteční živě facebookovém profilu Futsal FIFA Česká republika. Těšit se na něj můžete ve čtvrtek od 13.30 hodin. Kdo ale bude v soutěžích startovat? Kluby podávaly přihlášky k 10. červnu 2020. Na níže uvedeném seznamu jsou všichni, kteří splnili podmínky pro účast v ročníku 2020/2021.

Volný pohyb hráčů posunut
Volný pohyb hráčů posunut 03.06.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR na svém jednání 14. května 2020 schválil změny k volnému pohybu hráčů. Dlouho připravované přípravy ke spuštění volného pohybu hráčů ve struktuře SFČR se odsouvají až na červenec v období od 1. do 20. července 2020. V tomto termínu mohou volně přestupovat hráči bez registrované profesionální smlouvy i bez souhlasu svého současného klubu.

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.