"Stále máme hodně zraněných hráčů, které se táhnou z minulé sezóny a jejich návrat bude postupný během září a říjnu (Zdržálek, Hochman, Malák, Babovák). K nim přibyl i Buzek. Zdravotní problémy omezují přípravu Gabča, Prejsy a Rusaka. Pracovní vytíženost velice limituje i Mažáriho,” stěžuje si předseda klubu a doufá, že se všichni hráči brzy uzdraví a budou připraveni brzy naskočit do přípravy a zápasů.

V plánu přípravy jsou i dva přípravné zápasy a jeden pohárový zápas. "V přípravě odehrajeme 3 zápasy. 19.8. finále krajské části poháru FAČR v Mladé Boleslavi proti místnímu Malibu (2. liga). 26.8. doma proti ligovému Interobal Plzeň a 30.8. 2019 opět doma generálku s Jabloncem (2. liga),” upřesňuje Pavel Šuba.

V této sezóně dojde i ke změně v realizačním týmu, spíše k rozšíření. Na pozici trenéra přichází Jakuba Němce doplnit Petr Svoboda. Bývalý ligový hráč SELP Mladá Boleslav s trenérskými zkušenostmi z Benaga a Sparty, kde byl asistentem Beniho Simitči.

Předseda klubu se s námi podělil i o cílech klubu v letošní sezóně. "Pro mě osobně je cílem opět záchrana. To co bude navíc, bude jedině dobře, protože minulý rok byl, co se týče výsledků, abnormálně dobrý. Tým jsme výrazně omladili, tak se necháme překvapit. Samozřejmě víme, že opory týmu pomalu dozrávají do věku, kdy už nejsou rok nebo dva po juniorce a ty dva roky v 1. lize jim daly mraky zkušeností. Hlavně aby byli všichni zdraví,” přeje si Pavel Šuba.

Přehled změn v kádru A-týmu:

Příchody:
Martin Šanda, posun z juniorky
Radek Šmejkal, posun z juniorky
Patrik Machytka, posun z juniorky
Jakub Gombáš, posun z juniorky
Jakub Martinec, posun z juniorky
Dominik Hnízdil, bývalý brankář juniorky
Viktor Žampa, z SK Slavia Praha

Odchody:
Radek Hrdý, konec hostování
Tomáš Vobořil, konec hostování

Další aktuality

Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž
Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž 16.08.2019

O senzačním postupu do VARTA futsal ligy, která je nejvyšší futsalovou soutěží v České republice, vítězství v Superpoháru a plánech do budoucnosti, jsme si popovídali se sympatickým kapitánem týmu Dynamo PCO České Budějovice Radimem Pouzarem.

Program přípravných utkání houstne…
Program přípravných utkání houstne… 14.08.2019

Již za tři týdny odstartuje nejvyšší soutěž a všechny kluby již pochopitelně zahájily přípravu. Je za námi i několik prvních přípravných utkání a jejich počet bude v příštích dnech houstnout. Nabízíme vám přehled dosud známých termínů přípravných zápasů, které obsahují i několik střetnutí se zahraničními kluby.

Do Svarogu přichází posila ze Španělska
Do Svarogu přichází posila ze Španělska 12.08.2019

Prozatím poslední letní posilou týmu se stává Španěl Mario Ossorio. Mario je dvaatřicetiletý hráč, který působil například ve španělském Levante.