"Stále máme hodně zraněných hráčů, které se táhnou z minulé sezóny a jejich návrat bude postupný během září a říjnu (Zdržálek, Hochman, Malák, Babovák). K nim přibyl i Buzek. Zdravotní problémy omezují přípravu Gabča, Prejsy a Rusaka. Pracovní vytíženost velice limituje i Mažáriho,” stěžuje si předseda klubu a doufá, že se všichni hráči brzy uzdraví a budou připraveni brzy naskočit do přípravy a zápasů.

V plánu přípravy jsou i dva přípravné zápasy a jeden pohárový zápas. "V přípravě odehrajeme 3 zápasy. 19.8. finále krajské části poháru FAČR v Mladé Boleslavi proti místnímu Malibu (2. liga). 26.8. doma proti ligovému Interobal Plzeň a 30.8. 2019 opět doma generálku s Jabloncem (2. liga),” upřesňuje Pavel Šuba.

V této sezóně dojde i ke změně v realizačním týmu, spíše k rozšíření. Na pozici trenéra přichází Jakuba Němce doplnit Petr Svoboda. Bývalý ligový hráč SELP Mladá Boleslav s trenérskými zkušenostmi z Benaga a Sparty, kde byl asistentem Beniho Simitči.

Předseda klubu se s námi podělil i o cílech klubu v letošní sezóně. "Pro mě osobně je cílem opět záchrana. To co bude navíc, bude jedině dobře, protože minulý rok byl, co se týče výsledků, abnormálně dobrý. Tým jsme výrazně omladili, tak se necháme překvapit. Samozřejmě víme, že opory týmu pomalu dozrávají do věku, kdy už nejsou rok nebo dva po juniorce a ty dva roky v 1. lize jim daly mraky zkušeností. Hlavně aby byli všichni zdraví,” přeje si Pavel Šuba.

Přehled změn v kádru A-týmu:

Příchody:
Martin Šanda, posun z juniorky
Radek Šmejkal, posun z juniorky
Patrik Machytka, posun z juniorky
Jakub Gombáš, posun z juniorky
Jakub Martinec, posun z juniorky
Dominik Hnízdil, bývalý brankář juniorky
Viktor Žampa, z SK Slavia Praha

Odchody:
Radek Hrdý, konec hostování
Tomáš Vobořil, konec hostování

Další aktuality

Helas nepřekvapil Severočechy. Černý se trefil čtyřikrát
Helas nepřekvapil Severočechy. Černý se trefil čtyřikrát 14.10.2019

V pondělní dohrávce 3. kola VARTA futsal ligy hostil Helas Brno soupeře z Teplic. Domácí sice srovnali ve druhé půli na 1:1, nakonec ale prohráli 1:4.

Liga pokračuje pondělí dohrávkou v Brně
Liga pokračuje pondělí dohrávkou v Brně 13.10.2019

VARTA futsal liga bude mít nabitý program i v příštím týdnu. Hned v pondělí od 19.30 hodin se hraje dohrávka 3. kola, ve které Helas Brno hostí Svarog FC Teplice.

Další prohra s Teplicemi. Mělník stále čeká na body
Další prohra s Teplicemi. Mělník stále čeká na body 13.10.2019

V 5. kole VARTA futsal ligy Mělník doma podlehl Teplicím. Zápas byl o hodinu zpožděn. Hosté uvízli v kolonách.