AC Sparta Praha
Obhájce titulu ukončí „dny volna“ v pondělí 5. srpna a pro klub začne sezóna, ve které si premiérově vyzkouší Ligu mistrů. Sparta ani během přestávky nespala, nabízela svým fanouškům řadu informací o příchodech hráčů. Nejvýraznější novou tváří v sestavě bude srbský reprezentant Mladen Kocič, naopak chybět budou Amrani, Cupák a především trenér Martin Brůna.

Na sklonku srpna bude Sparta sledovat dění v předkolech evropské soutěže a současně chystat pořadatelství domácí skupiny této soutěže. Přípravná utkání Sparty zatím neznáme, ale jistě i ta budou poutat pozornost všude, kam český mistr přijede.

Svarog FC Teplice
Ve stejný den jako mistr ligy zahájí přípravu také jeho finálový protivník, Svarog Teplice. Na severu Čech se děly v létě poměrně zásadní změny, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Ale přechod od trenéra s „brazilským“ rukopisem k běloruskému trenérskému matadorovi Viktoru Tarčilovi je poměrně rázným krokem. Svarog navíc oznámil, že jeho sestavu posílí Maxim Litvinov a Arčil Sebiskveradze a logicky se tím sníží počet brazilských hráčů.

Svarog bude mít postaráno o zajímavou přípravu. Jejím středobodem bude 26. - 29.8.2019 turnaj v ruské Ťumeni, kterého se zúčastní šest klubů, z nichž polovina bude účastníky Ligy mistrů.

FK ERA-PACK Chrudim
Chrudimští zahajují přípravu první srpnový den a dobrou zprávou před novou sezónou je, že tým opět povede Felipe Conde. Jedinou zásadnější změnou v kádru je odchod Bagatiniho do italské ligy, naopak informace na sociálních sítích potvrdily, že se do týmu vracejí ze zahraničních hráčů minimálně Max, Éverton a Felipe. Letos bude příprava relativně krátká, protože první ligové kolo se hraje již v pátek 7. září a zajímavé se, že hned v prvním kole chrudimští přivítají na své palubovce Svarog Teplice.

Před několika dny jsme zveřejnili informaci, že Chrudim se na konci srpna vydá do Polska, na turnaj Futsal Masters. Takže i Východočeši mají o kvalitní přípravu postaráno. Ještě předtím se 16.8. střetnou s Nejzbachem Vysoké Mýto – alespoň tak o tom informoval nováček ligy na svém facebooku.

SK Slavia Praha
Čtvrtý tým minulé sezóny, poražený semifinalista pražská Slavia, zahájí přípravu z této čtveřice jako poslední. Sešívaní zatím hlásí jen odchody, a to u v minulé sezóně klíčových futsalistů. Pršič zamířil do Rumunska, Radovanovič do Francie a vypadá to, že v Edenu se bude hodně sázet na mladé hráče. Což pochopitelně není špatně.

Také na Slavii čeká účast na zahraničním turnaji, konkrétně v Bratislavě, kde se na posledního srpna chystá zajímavá futsalová akce. O ní vás ještě budeme informovat.

Další aktuality

Volný pohyb hráčů posunut
Volný pohyb hráčů posunut 03.06.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR na svém jednání 14. května 2020 schválil změny k volnému pohybu hráčů. Dlouho připravované přípravy ke spuštění volného pohybu hráčů ve struktuře SFČR se odsouvají až na červenec v období od 1. do 20. července 2020. V tomto termínu mohou volně přestupovat hráči bez registrované profesionální smlouvy i bez souhlasu svého současného klubu.

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.

Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony
Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony 30.04.2020

Přinášíme vám vyjádření chrudimského trenéra Felipe Condeho k předčasnému ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a vyhlášení Chrudimi vítězem daného ročníku.