AC Sparta Praha
Obhájce titulu ukončí „dny volna“ v pondělí 5. srpna a pro klub začne sezóna, ve které si premiérově vyzkouší Ligu mistrů. Sparta ani během přestávky nespala, nabízela svým fanouškům řadu informací o příchodech hráčů. Nejvýraznější novou tváří v sestavě bude srbský reprezentant Mladen Kocič, naopak chybět budou Amrani, Cupák a především trenér Martin Brůna.

Na sklonku srpna bude Sparta sledovat dění v předkolech evropské soutěže a současně chystat pořadatelství domácí skupiny této soutěže. Přípravná utkání Sparty zatím neznáme, ale jistě i ta budou poutat pozornost všude, kam český mistr přijede.

Svarog FC Teplice
Ve stejný den jako mistr ligy zahájí přípravu také jeho finálový protivník, Svarog Teplice. Na severu Čech se děly v létě poměrně zásadní změny, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Ale přechod od trenéra s „brazilským“ rukopisem k běloruskému trenérskému matadorovi Viktoru Tarčilovi je poměrně rázným krokem. Svarog navíc oznámil, že jeho sestavu posílí Maxim Litvinov a Arčil Sebiskveradze a logicky se tím sníží počet brazilských hráčů.

Svarog bude mít postaráno o zajímavou přípravu. Jejím středobodem bude 26. - 29.8.2019 turnaj v ruské Ťumeni, kterého se zúčastní šest klubů, z nichž polovina bude účastníky Ligy mistrů.

FK ERA-PACK Chrudim
Chrudimští zahajují přípravu první srpnový den a dobrou zprávou před novou sezónou je, že tým opět povede Felipe Conde. Jedinou zásadnější změnou v kádru je odchod Bagatiniho do italské ligy, naopak informace na sociálních sítích potvrdily, že se do týmu vracejí ze zahraničních hráčů minimálně Max, Éverton a Felipe. Letos bude příprava relativně krátká, protože první ligové kolo se hraje již v pátek 7. září a zajímavé se, že hned v prvním kole chrudimští přivítají na své palubovce Svarog Teplice.

Před několika dny jsme zveřejnili informaci, že Chrudim se na konci srpna vydá do Polska, na turnaj Futsal Masters. Takže i Východočeši mají o kvalitní přípravu postaráno. Ještě předtím se 16.8. střetnou s Nejzbachem Vysoké Mýto – alespoň tak o tom informoval nováček ligy na svém facebooku.

SK Slavia Praha
Čtvrtý tým minulé sezóny, poražený semifinalista pražská Slavia, zahájí přípravu z této čtveřice jako poslední. Sešívaní zatím hlásí jen odchody, a to u v minulé sezóně klíčových futsalistů. Pršič zamířil do Rumunska, Radovanovič do Francie a vypadá to, že v Edenu se bude hodně sázet na mladé hráče. Což pochopitelně není špatně.

Také na Slavii čeká účast na zahraničním turnaji, konkrétně v Bratislavě, kde se na posledního srpna chystá zajímavá futsalová akce. O ní vás ještě budeme informovat.

Další aktuality

Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž
Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž 16.08.2019

O senzačním postupu do VARTA futsal ligy, která je nejvyšší futsalovou soutěží v České republice, vítězství v Superpoháru a plánech do budoucnosti, jsme si popovídali se sympatickým kapitánem týmu Dynamo PCO České Budějovice Radimem Pouzarem.

"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba
"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba 15.08.2019

Olympik začal přípravu již 15. 7. a to hned v hale, ale o kondici trenéři mít strach nemusí. "Oproti minulým létům jsme vypustili 14 dní hrubou přípravu, protože ji naši kluci mají ve fotbalových klubech,” vysvětluje předseda klubu Pavel Šuba.

Program přípravných utkání houstne…
Program přípravných utkání houstne… 14.08.2019

Již za tři týdny odstartuje nejvyšší soutěž a všechny kluby již pochopitelně zahájily přípravu. Je za námi i několik prvních přípravných utkání a jejich počet bude v příštích dnech houstnout. Nabízíme vám přehled dosud známých termínů přípravných zápasů, které obsahují i několik střetnutí se zahraničními kluby.