Trénovat bude kádr dvakrát týdně s tím, že o fyzickou kondici se opět postarají fotbalové kluby, které pomalu začínají své letní přípravy.

Tréninky budou zaměřeny především na taktickou část. V průběhu srpna jsou v plánu zhruba čtyři přátelská utkání. Přípravu pak Liberec uzavře finálovým duelem krajského poháru FAČR, v rámci nějž se střetnou s českolipskými Démony.

Složení realizačního týmu:
Vacek Michael – hlavní trenér, Vacek František – asistent trenéra, Poživil Bořek – vedoucí mužstva, Slovák Ondřej – kustod, fyzio

Složení kádru pro přípravné období (červenec – srpen):
Brankáři: Dlask Jakub, Koudelka Petr (příchod z Alfy Liberec), Plechatý Tomáš, Vogt Dominik.

Obránci: Baláž Pavel, Bína Marek, Bína Pavel, Daněk Jakub, Dietrich Henne (na testech z DE), Dvořák Miroslav (příchod z FCSL), Henzl Filip (prodloužení ročního hostování), Horáček Petr, Janáček Tomáš (na testech), Kratochvíl Vít, Rašín Ondřej, Šorsák Jakub, Vodička Ondřej, Vrabec Karel, Žoček Jakub.

Útočníci: Benek Aleš, Beran Michal, Bernát Pavel, Kaiser Matyáš, Kazda Matyáš, Krasnický Jakub, Němec Josef, Novotný Petr, Novotný Vojtěch (přestup z Pampuchu Liberec), Rumler Štěpán, Šíma Marek, Vébr Matěj, Žižka Martin.

Dlouhodobě zranění: Soukup Milan (koleno), Šisler Jiří (koleno), Toman Filip (záda).

Odchody: Díl Jan (přestup do Pampuchu Liberec), Beneš Jakub (přestup do Libereckých gazel), Garčár Radim (ukončení hostování Slavia Praha), Klíma Lukáš (ukončení činnosti), Polívka Tomáš (přestup Liberecké gazely).

Vyjádření trenéra Michaela Vacka k přípravnému období: „Na začátku přípravy budeme pracovat s širším kádrem, který budeme postupně zužovat. Těší mě doplnění týmu o zajímavá jména a jsem i velice zvědav, jak se prosadí mladí hráči z U19, kteří loni podávali velice dobré výkony. Jsem rád, že se povedlo navýšit i počet tréninkových jednotek a doufám, že to bude mít pozitivní dopad na naše výkony v lize. Hlavně bych chtěl, aby se utvořila dobrá parta a hráči měli chuť do futsalu.”

Další aktuality

Amrani, Cupáka a Brůna končí ve Spartě, Seidler zůstává, vrací se Amadeu
Amrani, Cupáka a Brůna končí ve Spartě, Seidler zůstává, vrací se Amadeu 01.07.2019

Pražská Sparta jako jeden z mála našich klubů prezentuje změny ve svém kádru a informuje jak o příchodech, tak i o jménech hráčů, které v další sezóně v jejím dresu neuvidíte. Trio, zmíněné v titulku, se již v další sezóně v její sestavě neuvidíte.

David Frič ve futsalu končí, v Plzni hledají trenéra
David Frič ve futsalu končí, v Plzni hledají trenéra 30.06.2019

Překvapivá zpráva zastihla futsalové příznivce během víkendu. David Frič, bývalý skvělý hráč a později trenér, který v minulé sezóně vedl Interobal Plzeň, se rozhodl ve 36 letech ukončit své futsalové aktivity. Doufejme, že jen dočasně…

Veterán Michal Mareš: K budoucnosti v první lize se nevyjádřím
Veterán Michal Mareš: K budoucnosti v první lize se nevyjádřím 26.06.2019

Futsalové MČR veteránů ve futsalu ozdobil svými výkony v Kutné Hoře také Michal Mareš. Stále ještě aktivní člen kádru FK ERA-PACK Chrudim. Veteránský titul však získal vůbec poprvé.