Neznat Davida Friče je prakticky nemožné. Dlouhé roky nastupoval v nejvyšší soutěži, reprezentoval, a výrazně se prosadil si i jako trenér. Protihráči na něj možná nevzpomínají v dobrém, protože patřil k říznějším obráncům, nikdo mu však nemůže vzít úspěchy, kterých během své kariéry dosáhl. Nyní své působení ve futsalu ukončuje.

„Po dlouhém uvažování jsem se rozhodl, že ukončím své působení ve futsalu a budu se věnovat jiným aktivitám, především práci a rodině,“ napsal v sobotu na svůj osobní facebookový profil. „Futsalu a všem, kdo v něm působí, přeji hodně štěstí, ať se daří a drží se vás zdraví nejen fyzické, ale i to mentální,“ vzkázal.

S futsalem začínal ve 2. lize na Kladně, brzy si pro něj sáhl pražský Eco Investment a zanedlouho nahlédl jak do repre U21 vedeného trenérem Neumannem, tak i do A-týmu, který tehdy vedl Michal Stříž. Zahrál si na památném ME 2005 v Ostravě, největší úspěch si připsal o pět let později, když si přivezl bronzové medaile z evropského šampionátu 2010 v Maďarsku.

To už byl hráčem bratislavského Slov-Maticu, z tohoto angažmá se vrátil v roce 2012 do pražských Boheminas, bohužel, klub se zanedlouho rozpadl. „Frigo“ zamířil na Kladno, v roce 2014 se stal hráčem pražské Sparty, o rok později již byl trenérem týmu. To už vedl repre do 19 let v roce 2016 i akademickou reprezentaci, se kterou si z MS přivezl bronzové medaile.

Před dvěma roky trenérsky přesídlil do Plzně, nyní se ale klub bude muset obejít bez jeho služeb. „Trenér David Frič dnes oznámil, že prozatím končí své působení ve futsalu,“ konstatoval FB profl plzeňského klubu. „Do nové sezóny tedy vstoupí SK Interobal Plzeň s novým trenérem, o všem podstatném vás budeme informovat. Davidovi bychom chtěli poděkovat za práci, kterou pro klub odvedl a popřát mu hodně štěstí do budoucna!“

A podstatě totéž chceme Davidovi Fričovi popřát i za naši redakci. A abychom nezapomněli: děkujeme za vše, co jsi pro český futsal vykonal.

Hráčská kariéra Davida Friče
2004-2006 SK Kladno (ČR)
2006-2009 Eco Investment (ČR)
2009-2012 Slov-Matic Bratislava (Slov.)
2012-2013 Bohemians 1905
2013-2014 FK SAT-AN Kladno
2014-2015 AC Sparta Praha (hrající trenér)

Klubová trenérská kariéra
2015-2017 AC Sparta Praha
2017-2019 SK Interobal Plzeň

Reprezentační trenérská kariéra
2014-2017 reprezentace ČR U19
2016 akademická reprezentace ČR

Další aktuality

Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž
Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž 16.08.2019

O senzačním postupu do VARTA futsal ligy, která je nejvyšší futsalovou soutěží v České republice, vítězství v Superpoháru a plánech do budoucnosti, jsme si popovídali se sympatickým kapitánem týmu Dynamo PCO České Budějovice Radimem Pouzarem.

"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba
"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba 15.08.2019

Olympik začal přípravu již 15. 7. a to hned v hale, ale o kondici trenéři mít strach nemusí. "Oproti minulým létům jsme vypustili 14 dní hrubou přípravu, protože ji naši kluci mají ve fotbalových klubech,” vysvětluje předseda klubu Pavel Šuba.

Program přípravných utkání houstne…
Program přípravných utkání houstne… 14.08.2019

Již za tři týdny odstartuje nejvyšší soutěž a všechny kluby již pochopitelně zahájily přípravu. Je za námi i několik prvních přípravných utkání a jejich počet bude v příštích dnech houstnout. Nabízíme vám přehled dosud známých termínů přípravných zápasů, které obsahují i několik střetnutí se zahraničními kluby.