Proč takový zdlouhavý úvod? Abyste pochopili, že do české ligy přichází opravdu zajímavý hráč. Ukrajinský útočník Maxim Litvinov totiž bude od léta oblékat dres Svarogu Teplice! V úvodu popsaný Litvinovův střelecký úspěch nezůstal opomenut. Když zkraje roku web Futsalplanet.com vyhlašoval výsledky celosvětové ankety o nejlepšího futsalistu do 21 let, ukrajinský mladík v ní obsadil skvělé 8. místo…

Jeho další kariéra probíhala na rodné Ukrajině a Maxim Litvinov (nar. 11.2.1994) vystřídal několik ligových týmů, v sezóně 2016/2017 oblékal stejný dres, jako chrudimský gólman Dmitro Litviněnko. Po rozpadu Lokomotivu Charkov přemístil do Kyjeva, ale v únoru 2018 vyrazil za hranice - do běloruského Homelu. A dnes Svarog Teplice oznámil, že právě tento hráč je novou posilou jeho sestavy.

Není ale jedinou novou tváří. Z běloruské Lidy si přivede nový trenér teplického klubu, Bělorus Viktor Tarčilo, ještě jedno jméno. Arčil Sebiskveradze (na snímku vpravo) je gruzínský reprezentant, je mu 29 let a má za sebou kariéru jak na domácí scéně, tak i ve dvou ázerbájdžánských klubech (Neftči a Ekol).

V Lidě působil od ledna 2017 a nastupoval pravidelně v zápasech Ligy mistrů. Na začátku tohoto roku bojoval v reprezentačním dresu při předkole kvalifikace o postup na MS a jeho tým byl úspěšný. Postoupil do základní fáze kvalifikace a Sebiskveradze nastupoval v první čtyřce svého týmu.

Oba se zapojí do letní přípravy teplického klubu a rozhodně bude stát za to vidět je v akci!

Další aktuality

David Radouch: Pozvánku do reprezentace bych neodmítl
David Radouch: Pozvánku do reprezentace bych neodmítl 09.12.2019

Nejlepší střelec Dynama PCO České Budějovice David Radouch z bodu získaného proti Mělníku neměl, pro jeho tým to bylo málo, v televizním zápase chtěli Jihočeši body tři. V pozápasovém rozhovoru jsme se o Dynamu dozvěděli řadu zajímavostí.

Hattrick během dvou minut. Vokoun se v televizi ukázal
Hattrick během dvou minut. Vokoun se v televizi ukázal 07.12.2019

Český reprezentant a kapitán Mělníka Jiří Vokoun zařídil svému týmu bod ve čtvrtečním televizním zápase v Českých Budějovicích, když vstřelil tři branky během dvou minut a vyrovnal tak na konečných 4:4.

Mělník v televizním utkání stáhl náskok Dynama a bere bod
Mělník v televizním utkání stáhl náskok Dynama a bere bod 06.12.2019

Po reprezentační přestávce se ve čtvrtek večer předehrávalo 11. kolo VARTA futsal ligy. V televizním utkání hostilo Dynamo PCO České Budějovice soupeře z Mělníka.