Proč takový zdlouhavý úvod? Abyste pochopili, že do české ligy přichází opravdu zajímavý hráč. Ukrajinský útočník Maxim Litvinov totiž bude od léta oblékat dres Svarogu Teplice! V úvodu popsaný Litvinovův střelecký úspěch nezůstal opomenut. Když zkraje roku web Futsalplanet.com vyhlašoval výsledky celosvětové ankety o nejlepšího futsalistu do 21 let, ukrajinský mladík v ní obsadil skvělé 8. místo…

Jeho další kariéra probíhala na rodné Ukrajině a Maxim Litvinov (nar. 11.2.1994) vystřídal několik ligových týmů, v sezóně 2016/2017 oblékal stejný dres, jako chrudimský gólman Dmitro Litviněnko. Po rozpadu Lokomotivu Charkov přemístil do Kyjeva, ale v únoru 2018 vyrazil za hranice - do běloruského Homelu. A dnes Svarog Teplice oznámil, že právě tento hráč je novou posilou jeho sestavy.

Není ale jedinou novou tváří. Z běloruské Lidy si přivede nový trenér teplického klubu, Bělorus Viktor Tarčilo, ještě jedno jméno. Arčil Sebiskveradze (na snímku vpravo) je gruzínský reprezentant, je mu 29 let a má za sebou kariéru jak na domácí scéně, tak i ve dvou ázerbájdžánských klubech (Neftči a Ekol).

V Lidě působil od ledna 2017 a nastupoval pravidelně v zápasech Ligy mistrů. Na začátku tohoto roku bojoval v reprezentačním dresu při předkole kvalifikace o postup na MS a jeho tým byl úspěšný. Postoupil do základní fáze kvalifikace a Sebiskveradze nastupoval v první čtyřce svého týmu.

Oba se zapojí do letní přípravy teplického klubu a rozhodně bude stát za to vidět je v akci!

Další aktuality

Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž
Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž 16.08.2019

O senzačním postupu do VARTA futsal ligy, která je nejvyšší futsalovou soutěží v České republice, vítězství v Superpoháru a plánech do budoucnosti, jsme si popovídali se sympatickým kapitánem týmu Dynamo PCO České Budějovice Radimem Pouzarem.

"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba
"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba 15.08.2019

Olympik začal přípravu již 15. 7. a to hned v hale, ale o kondici trenéři mít strach nemusí. "Oproti minulým létům jsme vypustili 14 dní hrubou přípravu, protože ji naši kluci mají ve fotbalových klubech,” vysvětluje předseda klubu Pavel Šuba.

Program přípravných utkání houstne…
Program přípravných utkání houstne… 14.08.2019

Již za tři týdny odstartuje nejvyšší soutěž a všechny kluby již pochopitelně zahájily přípravu. Je za námi i několik prvních přípravných utkání a jejich počet bude v příštích dnech houstnout. Nabízíme vám přehled dosud známých termínů přípravných zápasů, které obsahují i několik střetnutí se zahraničními kluby.