Proč takový zdlouhavý úvod? Abyste pochopili, že do české ligy přichází opravdu zajímavý hráč. Ukrajinský útočník Maxim Litvinov totiž bude od léta oblékat dres Svarogu Teplice! V úvodu popsaný Litvinovův střelecký úspěch nezůstal opomenut. Když zkraje roku web Futsalplanet.com vyhlašoval výsledky celosvětové ankety o nejlepšího futsalistu do 21 let, ukrajinský mladík v ní obsadil skvělé 8. místo…

Jeho další kariéra probíhala na rodné Ukrajině a Maxim Litvinov (nar. 11.2.1994) vystřídal několik ligových týmů, v sezóně 2016/2017 oblékal stejný dres, jako chrudimský gólman Dmitro Litviněnko. Po rozpadu Lokomotivu Charkov přemístil do Kyjeva, ale v únoru 2018 vyrazil za hranice - do běloruského Homelu. A dnes Svarog Teplice oznámil, že právě tento hráč je novou posilou jeho sestavy.

Není ale jedinou novou tváří. Z běloruské Lidy si přivede nový trenér teplického klubu, Bělorus Viktor Tarčilo, ještě jedno jméno. Arčil Sebiskveradze (na snímku vpravo) je gruzínský reprezentant, je mu 29 let a má za sebou kariéru jak na domácí scéně, tak i ve dvou ázerbájdžánských klubech (Neftči a Ekol).

V Lidě působil od ledna 2017 a nastupoval pravidelně v zápasech Ligy mistrů. Na začátku tohoto roku bojoval v reprezentačním dresu při předkole kvalifikace o postup na MS a jeho tým byl úspěšný. Postoupil do základní fáze kvalifikace a Sebiskveradze nastupoval v první čtyřce svého týmu.

Oba se zapojí do letní přípravy teplického klubu a rozhodně bude stát za to vidět je v akci!

Další aktuality

Nováček zdolán, Chrudim navíc slaví první nulu v sezoně
Nováček zdolán, Chrudim navíc slaví první nulu v sezoně 17.09.2020

Po bodové ztrátě proti pražské Spartě si chrudimští futsalisté připsali druhou výhru v probíhající sezoně. Na hřišti kousavého nováčka z Brna zvítězili 3:0, brankář Dmitrij Litviněnko si do svých statistik zapsal první nulu v nové sezoně!

Středeční výsledek: Dohrávku zvládl favorit. Vlci proti Chrudimi neskórovali
Středeční výsledek: Dohrávku zvládl favorit. Vlci proti Chrudimi neskórovali 16.09.2020

1. FUTSAL ligy pokračovala před reprezentační přestávkou středeční dohrávkou zápasu 2. kola. Žabinští Vlci hostili FK Chrudim.

PŘED ZÁPASEM: Žabinští Vlci podruhé doma. Přijede šampion
PŘED ZÁPASEM: Žabinští Vlci podruhé doma. Přijede šampion 15.09.2020

Ještě před reprezentační přestávkou uvidíme jedno utkání 1. FUTSAL ligy. V dohrávce 2. kola hostí ve středu Žabinští Vlci Brno soupeře z Chrudimi.