Lidselmash Lida, čtyřnásobný běloruský mistr, se dostal na konci sezóny do problémů, protože hlavní sponzor, kterého měl klub v názvu, se rozhodl klub ze stotisícového měst Lida v západním Bělorusku dál nepodporovat. Lida navíc vypadla již ve čtvrtfinále ligové play-off s Homelem a sezóna tak pro hráče skončila dřív, než by si fanoušci přáli. Ale úspěšný trenér již angažmá má. V české VARTA futsal lize.

„S Viktorem Tarčilem jsem se již dohodl, že od 1. srpna tohoto roku zaujme pozici hlavního trenéra našeho klubu,“ řekl pro ukrajinský web futsalua.ogr prezident Svarogu Michail Žák, což nám osobně potvrdil. „Svarog potřebuje vítězného trenéra a Viktor Konstantinovič, podle mého názoru, dlouho chtěl vyzkoušet práci v zahraničí. Se vší úctou k mistrovství Běloruska, doma už jako trenér dosáhl všeho, potřebuje další motivaci. Takovou příležitost mu s radostí dám,“ řekl šéf teplického klubu, který s trenérem o této možnosti nezávazně hovořil již při přátelských zápasech Svarogu v Bělorusku.

Českého fanouška ihned napadne, zda si sebou trenér přivede nějaké hráče. „Dávám kouči volnou ruku pro výběr dvou nebo tří hráčů,“ vysvětluje Michail Žák. „Nyní trenér jedná s potenciálními kandidáty, v této věci mu důvěřuji. Během 10-12 dnů se musíme rozhodnout o nově příchozích a zahájit proces vydávání víz.“

Zároveň je jasné, že novou posilou nebude největší klenot Lidy. „Vladimir Žigalko nás bohužel odmítl, protože bude ve své kariéře pokračovat v Bělorusku,“ vysvětlil prezident Svarogu. Podle posledních informací Žigalko, kterého naši hráči znají ze vzájemných soubojů s běloruskou reprezentací, přestupuje do celku Stalitsa Minsk, který aktuálně bojuje o účast v Lize mistrů.

Co nové změny ve Svarogu finalistovi ligy přinesou, budete moci sledovat od zahájení letní přípravy.

Další aktuality

Vysokomýtští rozstříleli Tango Hodonín
Vysokomýtští rozstříleli Tango Hodonín 14.12.2019

V páteční večer bylo v Nejzbach aréně k vidění 11.kolo VARTA futsal ligy, když na východ České republiky dorazilo Tango Hodonín. První poločas byl vyrovnaný, ale ve druhém poločase nasázeli vysokomýtští do sítě Hodonína šest kousků a načepovali Hodonínu desítku. Vysokomýtští tím utnuli nepříjemnou třízápasovou sérii porážek a vrátili do Nejzbach arény vítěznou radost.

Slavia předvedla parádní obrat proti Teplicím
Slavia předvedla parádní obrat proti Teplicím 14.12.2019

Slávisté proti Svarogu Teplice sice prohrávali 0:4, ale nakonec slavili po parádním obratu v druhém poločase vítězství 6:5. Radim Záruba završil v poslední minutě z penalty svůj hattrick a zpečetil tak velice cenné vítězství. K němu přispěl dvěma brankami Marko Radovanovič, šestou trefu přidal David Jošt.

Chrudim potvrdila pověst favorita a nenechala Démonům ani bod
Chrudim potvrdila pověst favorita a nenechala Démonům ani bod 14.12.2019

Chrudimští futsalisté v pátečním utkání 11. kola vyhráli poměrně jednoznačně na palubovce České Lípy.