Lidselmash Lida, čtyřnásobný běloruský mistr, se dostal na konci sezóny do problémů, protože hlavní sponzor, kterého měl klub v názvu, se rozhodl klub ze stotisícového měst Lida v západním Bělorusku dál nepodporovat. Lida navíc vypadla již ve čtvrtfinále ligové play-off s Homelem a sezóna tak pro hráče skončila dřív, než by si fanoušci přáli. Ale úspěšný trenér již angažmá má. V české VARTA futsal lize.

„S Viktorem Tarčilem jsem se již dohodl, že od 1. srpna tohoto roku zaujme pozici hlavního trenéra našeho klubu,“ řekl pro ukrajinský web futsalua.ogr prezident Svarogu Michail Žák, což nám osobně potvrdil. „Svarog potřebuje vítězného trenéra a Viktor Konstantinovič, podle mého názoru, dlouho chtěl vyzkoušet práci v zahraničí. Se vší úctou k mistrovství Běloruska, doma už jako trenér dosáhl všeho, potřebuje další motivaci. Takovou příležitost mu s radostí dám,“ řekl šéf teplického klubu, který s trenérem o této možnosti nezávazně hovořil již při přátelských zápasech Svarogu v Bělorusku.

Českého fanouška ihned napadne, zda si sebou trenér přivede nějaké hráče. „Dávám kouči volnou ruku pro výběr dvou nebo tří hráčů,“ vysvětluje Michail Žák. „Nyní trenér jedná s potenciálními kandidáty, v této věci mu důvěřuji. Během 10-12 dnů se musíme rozhodnout o nově příchozích a zahájit proces vydávání víz.“

Zároveň je jasné, že novou posilou nebude největší klenot Lidy. „Vladimir Žigalko nás bohužel odmítl, protože bude ve své kariéře pokračovat v Bělorusku,“ vysvětlil prezident Svarogu. Podle posledních informací Žigalko, kterého naši hráči znají ze vzájemných soubojů s běloruskou reprezentací, přestupuje do celku Stalitsa Minsk, který aktuálně bojuje o účast v Lize mistrů.

Co nové změny ve Svarogu finalistovi ligy přinesou, budete moci sledovat od zahájení letní přípravy.

Další aktuality

Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu!
Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu! 18.06.2019

Byl prosinec roku 2012 a v ruském Petrohradu končil mezinárodní turnaj pro reprezentace do 21 let. Pořadatelé vyhlašovali nejlepší hráče jednotlivých týmů, v tom českém si cenu přebíral Radim Záruba, ve slovenském Tomáš Drahovský. Spokojenejší ale byl Ukrajinec Maxim Litvinov. Ve finále proti Slovensku vstřelil hattrick a vítězná trofej po výhře 4:1 patřila jemu a jeho spoluhráčům.

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka
Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka 10.06.2019

Na Grémiu klubů VARTA futsal ligy došlo v neděli k rozlosování soutěžního ročníku 2019/2020.