Lidselmash Lida, čtyřnásobný běloruský mistr, se dostal na konci sezóny do problémů, protože hlavní sponzor, kterého měl klub v názvu, se rozhodl klub ze stotisícového měst Lida v západním Bělorusku dál nepodporovat. Lida navíc vypadla již ve čtvrtfinále ligové play-off s Homelem a sezóna tak pro hráče skončila dřív, než by si fanoušci přáli. Ale úspěšný trenér již angažmá má. V české VARTA futsal lize.

„S Viktorem Tarčilem jsem se již dohodl, že od 1. srpna tohoto roku zaujme pozici hlavního trenéra našeho klubu,“ řekl pro ukrajinský web futsalua.ogr prezident Svarogu Michail Žák, což nám osobně potvrdil. „Svarog potřebuje vítězného trenéra a Viktor Konstantinovič, podle mého názoru, dlouho chtěl vyzkoušet práci v zahraničí. Se vší úctou k mistrovství Běloruska, doma už jako trenér dosáhl všeho, potřebuje další motivaci. Takovou příležitost mu s radostí dám,“ řekl šéf teplického klubu, který s trenérem o této možnosti nezávazně hovořil již při přátelských zápasech Svarogu v Bělorusku.

Českého fanouška ihned napadne, zda si sebou trenér přivede nějaké hráče. „Dávám kouči volnou ruku pro výběr dvou nebo tří hráčů,“ vysvětluje Michail Žák. „Nyní trenér jedná s potenciálními kandidáty, v této věci mu důvěřuji. Během 10-12 dnů se musíme rozhodnout o nově příchozích a zahájit proces vydávání víz.“

Zároveň je jasné, že novou posilou nebude největší klenot Lidy. „Vladimir Žigalko nás bohužel odmítl, protože bude ve své kariéře pokračovat v Bělorusku,“ vysvětlil prezident Svarogu. Podle posledních informací Žigalko, kterého naši hráči znají ze vzájemných soubojů s běloruskou reprezentací, přestupuje do celku Stalitsa Minsk, který aktuálně bojuje o účast v Lize mistrů.

Co nové změny ve Svarogu finalistovi ligy přinesou, budete moci sledovat od zahájení letní přípravy.

Další aktuality

Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž
Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž 16.08.2019

O senzačním postupu do VARTA futsal ligy, která je nejvyšší futsalovou soutěží v České republice, vítězství v Superpoháru a plánech do budoucnosti, jsme si popovídali se sympatickým kapitánem týmu Dynamo PCO České Budějovice Radimem Pouzarem.

"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba
"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba 15.08.2019

Olympik začal přípravu již 15. 7. a to hned v hale, ale o kondici trenéři mít strach nemusí. "Oproti minulým létům jsme vypustili 14 dní hrubou přípravu, protože ji naši kluci mají ve fotbalových klubech,” vysvětluje předseda klubu Pavel Šuba.

Program přípravných utkání houstne…
Program přípravných utkání houstne… 14.08.2019

Již za tři týdny odstartuje nejvyšší soutěž a všechny kluby již pochopitelně zahájily přípravu. Je za námi i několik prvních přípravných utkání a jejich počet bude v příštích dnech houstnout. Nabízíme vám přehled dosud známých termínů přípravných zápasů, které obsahují i několik střetnutí se zahraničními kluby.