Sparta porazila i v třetím finále VARTA futsal ligy teplický Svarog (6:0) a stala se v nejkratším možném termínu (3:0 na zápasy) novým českým mistrem. Na futsalovém trůnu vystřídala ERA-PACK Chrudim, který vládl nepřetržitě od sezony 2006/2007 (12 titulů v řadě).

Nechyběl u toho ani kapitán Pražanů Michal Seidler, který se zapsal v posledním zápase sezony mezi střelce, když šest sekund před koncem prvního poločasu upravoval na 4:0 pro Spartu. „Asi to bylo definitivní razítko. Ale myslím si, že nejen celý třetí zápas, ale i celou sérii jsme měli pod kontrolou,“ uvedl 29letý futsalista.

„Vracím se, abych se spolu s týmem pokusil přerušit nadvládu Chrudimi,“ říkal před startem sezony 2018/2019 kapitán Sparty. A to se mu také povedlo. Sparta ERA-PACK vyřadila v semifinále (3:1 na zápasy) a po finálové sérii s Teplicemi mohly propuknout mistrovské oslavy. „Je to neuvěřitelné. Přišli jsme s kluky do Sparty s tím, že pomůžeme trenérovi Benimu Simitčimu k vysněnému titulu a to se nám povedlo. Vyhráli jsme finále naprosto zaslouženě. Nechtěl bych říct nic ohledně Teplic, že by hrály špatně nebo něco takového, protože vím, že měly zraněné hráče a měly to hrozně těžké, ale řekl bych, že o titulu se rozhodovalo asi v semifinálové sérii s Chrudimí,“ konstatoval Seidler.

„Bylo hrozně znát, že Teplice točí na palubovce prakticky jen šest lidí, což je strašně těžké. I když mají velmi kvalitní hráče, jak české, tak zahraniční, tak na šest lidí se finále hrát nedá. My měli za úkol presovat, což se nám dařilo, vznikaly z toho naše šance a góly. Teplice měly v celé sérii jen pár šancí a celkově jsme na tom byli lépe,“ dodal.

Jak viděl Seidler celou sezonu? „Kritické paradoxně bylo vždy období, kdy jsme se vrátili z reprezentačních srazů. Po tom prvním jsme prohráli právě zde v Teplicích a po druhém úplně neuvěřitelně na Mělníku. Myslím si ale, že jak trenér Simitči, tak Martin Brůna, který přišel v březnu jako asistent, nám potom oba strašně moc pomohli. Jak po taktické stránce, tak co se týče vyspělosti. Od té doby, co spojili své síly, jsme hráli velmi dobře a vlastně jsme neprohráli zápas, až na jedno semifinále v Chrudimi, kde jsme padli po prodloužení,“ shrnul.

Po angažmá ve slovenském Slov-Maticu Bratislava, maďarském Györu a polském Rekordu Bielsko-Biala, kde všude získal titul, se Michal Seidler nyní dočkal se Spartou i toho českého. „Když to vezmu z druhé strany, tak to může být třeba i náš poslední titul. Jeden nikdy neví, i proto si toho strašně moc vážím a cením. Přišel jsem zpět do Čech s tím, že chci titul získat a mám ho. Když si vezmete, jak dlouho tu kralovala Chrudim, tak to období může být jedna hráčská kariéra. Jsem strašně moc rád, že jsme její nadvládu prolomili a jsme ti, kdo slaví mistrovský titul,“ řekl na závěr.

Další aktuality

Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu!
Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu! 18.06.2019

Byl prosinec roku 2012 a v ruském Petrohradu končil mezinárodní turnaj pro reprezentace do 21 let. Pořadatelé vyhlašovali nejlepší hráče jednotlivých týmů, v tom českém si cenu přebíral Radim Záruba, ve slovenském Tomáš Drahovský. Spokojenejší ale byl Ukrajinec Maxim Litvinov. Ve finále proti Slovensku vstřelil hattrick a vítězná trofej po výhře 4:1 patřila jemu a jeho spoluhráčům.

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo
Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo 11.06.2019

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.