Sparta porazila i v třetím finále VARTA futsal ligy teplický Svarog (6:0) a stala se v nejkratším možném termínu (3:0 na zápasy) novým českým mistrem. Na futsalovém trůnu vystřídala ERA-PACK Chrudim, který vládl nepřetržitě od sezony 2006/2007 (12 titulů v řadě).

Nechyběl u toho ani kapitán Pražanů Michal Seidler, který se zapsal v posledním zápase sezony mezi střelce, když šest sekund před koncem prvního poločasu upravoval na 4:0 pro Spartu. „Asi to bylo definitivní razítko. Ale myslím si, že nejen celý třetí zápas, ale i celou sérii jsme měli pod kontrolou,“ uvedl 29letý futsalista.

„Vracím se, abych se spolu s týmem pokusil přerušit nadvládu Chrudimi,“ říkal před startem sezony 2018/2019 kapitán Sparty. A to se mu také povedlo. Sparta ERA-PACK vyřadila v semifinále (3:1 na zápasy) a po finálové sérii s Teplicemi mohly propuknout mistrovské oslavy. „Je to neuvěřitelné. Přišli jsme s kluky do Sparty s tím, že pomůžeme trenérovi Benimu Simitčimu k vysněnému titulu a to se nám povedlo. Vyhráli jsme finále naprosto zaslouženě. Nechtěl bych říct nic ohledně Teplic, že by hrály špatně nebo něco takového, protože vím, že měly zraněné hráče a měly to hrozně těžké, ale řekl bych, že o titulu se rozhodovalo asi v semifinálové sérii s Chrudimí,“ konstatoval Seidler.

„Bylo hrozně znát, že Teplice točí na palubovce prakticky jen šest lidí, což je strašně těžké. I když mají velmi kvalitní hráče, jak české, tak zahraniční, tak na šest lidí se finále hrát nedá. My měli za úkol presovat, což se nám dařilo, vznikaly z toho naše šance a góly. Teplice měly v celé sérii jen pár šancí a celkově jsme na tom byli lépe,“ dodal.

Jak viděl Seidler celou sezonu? „Kritické paradoxně bylo vždy období, kdy jsme se vrátili z reprezentačních srazů. Po tom prvním jsme prohráli právě zde v Teplicích a po druhém úplně neuvěřitelně na Mělníku. Myslím si ale, že jak trenér Simitči, tak Martin Brůna, který přišel v březnu jako asistent, nám potom oba strašně moc pomohli. Jak po taktické stránce, tak co se týče vyspělosti. Od té doby, co spojili své síly, jsme hráli velmi dobře a vlastně jsme neprohráli zápas, až na jedno semifinále v Chrudimi, kde jsme padli po prodloužení,“ shrnul.

Po angažmá ve slovenském Slov-Maticu Bratislava, maďarském Györu a polském Rekordu Bielsko-Biala, kde všude získal titul, se Michal Seidler nyní dočkal se Spartou i toho českého. „Když to vezmu z druhé strany, tak to může být třeba i náš poslední titul. Jeden nikdy neví, i proto si toho strašně moc vážím a cením. Přišel jsem zpět do Čech s tím, že chci titul získat a mám ho. Když si vezmete, jak dlouho tu kralovala Chrudim, tak to období může být jedna hráčská kariéra. Jsem strašně moc rád, že jsme její nadvládu prolomili a jsme ti, kdo slaví mistrovský titul,“ řekl na závěr.

Další aktuality

Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž
Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž 16.08.2019

O senzačním postupu do VARTA futsal ligy, která je nejvyšší futsalovou soutěží v České republice, vítězství v Superpoháru a plánech do budoucnosti, jsme si popovídali se sympatickým kapitánem týmu Dynamo PCO České Budějovice Radimem Pouzarem.

"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba
"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba 15.08.2019

Olympik začal přípravu již 15. 7. a to hned v hale, ale o kondici trenéři mít strach nemusí. "Oproti minulým létům jsme vypustili 14 dní hrubou přípravu, protože ji naši kluci mají ve fotbalových klubech,” vysvětluje předseda klubu Pavel Šuba.

Program přípravných utkání houstne…
Program přípravných utkání houstne… 14.08.2019

Již za tři týdny odstartuje nejvyšší soutěž a všechny kluby již pochopitelně zahájily přípravu. Je za námi i několik prvních přípravných utkání a jejich počet bude v příštích dnech houstnout. Nabízíme vám přehled dosud známých termínů přípravných zápasů, které obsahují i několik střetnutí se zahraničními kluby.