Prvním sestupujícím celkem se staly už na podzim Litoměřice, které nejvyšší soutěž odhlásily. Druhý sestupující je tým VŠB-TU Ostrava. Místo nich přichází do VARTA futsal ligy vítězové obou skupin 2. ligy futsalu. Ze západu Dynamo PCO České Budějovice a z východu tradiční účastník Nejzbach Vysoké Mýto.

K zásadní změně došlo na jihu Moravy. Bazooka CF Uherské Hradiště nadále v první lize pokračovat nebude. Místo ní se do VARTA futsal ligy vrací Tango Hodonín. "Bazooka přenechala práva na první ligu klubu SKP Olympia Hodonín, z. s. a tento klub se pak na základě společné žádosti spojil s druholigovým Tangem Hodonín," vysvětlil předseda Výkonného výboru SFČR Otakar Mestek. Právě sloučení obou hodonínských klubů schválil VV na svém květnovém zasedání.

Týmy VARTA futsal ligy 2019/2020

AC Sparta Praha
Svarog FC Teplice
FK ERA-PACK Chrudim
SK Slavia Praha
SK Interobal Plzeň
Helas Brno
SK Olympik Mělník
FC Démoni Česká Lípa
FTZS Liberec
Nejzbach Vysoké Mýto
FC Dynamo PCO České Budějovice
FC Tango Hodonín

Další aktuality

Nedělní výsledky 2. kola VARTA futsal ligy
Nedělní výsledky 2. kola VARTA futsal ligy 15.09.2019

V neděli se dohrávalo 2. kolo VARTA futsal ligy dvěma zápasy na jihu a severu Čech. Podívejte se, jak dopadly.

Interobal skvěle zvládl utkání se Slavií
Interobal skvěle zvládl utkání se Slavií 15.09.2019

Páteční střet se Slavií znamenal pro futsalisty Plzně první střet se soupeřem z TOP5 týmů VARTA futsal ligy. Svěřenci Marka Kopeckého výborně vstoupili do utkání a po velkém množství neproměněných šancí nakonec porazili Slavii 5:2.

Teplice začaly na domácí půdě vítězně
Teplice začaly na domácí půdě vítězně 14.09.2019

Páteční večer patřil druhému kolu VARTA futsal ligy a zároveň prvnímu domácímu utkání Svarogu v sezoně. Do teplické sportovní haly dorazil soupeř z Vysokého Mýta.