Prvním sestupujícím celkem se staly už na podzim Litoměřice, které nejvyšší soutěž odhlásily. Druhý sestupující je tým VŠB-TU Ostrava. Místo nich přichází do VARTA futsal ligy vítězové obou skupin 2. ligy futsalu. Ze západu Dynamo PCO České Budějovice a z východu tradiční účastník Nejzbach Vysoké Mýto.

K zásadní změně došlo na jihu Moravy. Bazooka CF Uherské Hradiště nadále v první lize pokračovat nebude. Místo ní se do VARTA futsal ligy vrací Tango Hodonín. "Bazooka přenechala práva na první ligu klubu SKP Olympia Hodonín, z. s. a tento klub se pak na základě společné žádosti spojil s druholigovým Tangem Hodonín," vysvětlil předseda Výkonného výboru SFČR Otakar Mestek. Právě sloučení obou hodonínských klubů schválil VV na svém květnovém zasedání.

Týmy VARTA futsal ligy 2019/2020

AC Sparta Praha
Svarog FC Teplice
FK ERA-PACK Chrudim
SK Slavia Praha
SK Interobal Plzeň
Helas Brno
SK Olympik Mělník
FC Démoni Česká Lípa
FTZS Liberec
Nejzbach Vysoké Mýto
FC Dynamo PCO České Budějovice
FC Tango Hodonín

Další aktuality

Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu!
Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu! 18.06.2019

Byl prosinec roku 2012 a v ruském Petrohradu končil mezinárodní turnaj pro reprezentace do 21 let. Pořadatelé vyhlašovali nejlepší hráče jednotlivých týmů, v tom českém si cenu přebíral Radim Záruba, ve slovenském Tomáš Drahovský. Spokojenejší ale byl Ukrajinec Maxim Litvinov. Ve finále proti Slovensku vstřelil hattrick a vítězná trofej po výhře 4:1 patřila jemu a jeho spoluhráčům.

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo
Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo 11.06.2019

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.