Sparta zvládla utkání dokonale a dominovala na palubovce i potřetí v řadě. V prvním poločase vstřelili Pražané čtyři góly a prakticky rozhodli. Z první trefy se radoval Cupák a v 11. minutě zvyšoval na 2:0 Slovák Tomáš Drahovský. Ten po utkání převzal hned tři trofeje. Stal se nejužitečnějším hráčem sezony, nejlepším zahraničním futsalistou ligy a také nejproduktivnějším hráčem play off.

Třetí trefu obstaral Wilde a ani on nezůstal pozadu. Web eFutsal.cz ho po utkání vyhlásil nejlepším hráčem finálové série a tento Brazilec obdržel i cenu pro nejlepšího střelce play off za úctyhodných šestnáct branek. Ale zpět k zápasu. Na poločasových 4:0 zvyšoval Seidler.

Po přestávce Pražané kontrolovali náskok a v posledních pěti minutách ještě udeřili do prázdné brány. Postupně se trefili Novak a Drahovský. Na mistrovském poháru tak poprvé přibyl štítek se jménem AC Sparta Praha.

Ondřej Vahala, brankář Sparty: "Bylo dobře, že jsme do Teplic jeli za stavu 2:0, nebyli jsme pod žádným tlakem. Defenziva pracovala v celé sérii velmi dobře. Nevím, jestli to bylo tím, že jsme v semifinále s Chrudimí dostávali hodně gólů, nebo slabším finálovým soupeřem. S Chrudimí by asi bylo finále těžší než proti Teplicím."

David Černý, kapitán Svarog FC: „Byla to pro nás velká zkušenost, jen mě mrzí, že finálové zápasy proběhly takovým způsobem. Ani k jednomu finálovému zápasu jsme nepřistoupili dobře. Vždy jsme brzo prohrávali a vždy to bylo po našich individuálních chybách. Sparta nás jednoznačně přehrála, ukázala svou kvalitu a zaslouženě bere titul. Byla to pro nás velká škola a věřím, že jsme se z toho všichni poučili, že finále se takto hrát nedá. Spartě gratuluji a přeji jí v Lize mistrů hodně štěstí. Celkově sezonu hodnotím určitě kladně. Odehráli jsme nespočet kvalitních utkání v základní části a přenesli si dobrou formu i do play off, kde nás zastavila až Sparta. Všichni se teď těšíme na odpočinek a věřím, že příští sezonu se vrátíme ještě silnější.“

Svarog FC Teplice - AC Sparta Praha 0:6 (0:4)

Branky: 8. Cupák (Drahovský), 11. Drahovský, 16. Wilde (Novak), 20. Seidler (Cupák), 35. Novak, 36. Drahovský.
Konečný stav série: 0:3.

Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž
Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž 16.08.2019

O senzačním postupu do VARTA futsal ligy, která je nejvyšší futsalovou soutěží v České republice, vítězství v Superpoháru a plánech do budoucnosti, jsme si popovídali se sympatickým kapitánem týmu Dynamo PCO České Budějovice Radimem Pouzarem.

"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba
"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba 15.08.2019

Olympik začal přípravu již 15. 7. a to hned v hale, ale o kondici trenéři mít strach nemusí. "Oproti minulým létům jsme vypustili 14 dní hrubou přípravu, protože ji naši kluci mají ve fotbalových klubech,” vysvětluje předseda klubu Pavel Šuba.

Program přípravných utkání houstne…
Program přípravných utkání houstne… 14.08.2019

Již za tři týdny odstartuje nejvyšší soutěž a všechny kluby již pochopitelně zahájily přípravu. Je za námi i několik prvních přípravných utkání a jejich počet bude v příštích dnech houstnout. Nabízíme vám přehled dosud známých termínů přípravných zápasů, které obsahují i několik střetnutí se zahraničními kluby.