Jeronimo, jak si užíváš letošní play off? Zatím jste pokaždé vyhráli?
Zápasy v play off jsou hrozně odlišné. Musí se správně sejít hlava i emoce, důležitá jsou správná rozhodnutí. Vyhráváme hlavně díky zkušenostem. Extrémně důležitá je naše efektivnost v zakončení.

Proč podle tebe hrajete v play off lépe venku? Doma jste pod tlakem?
Náš tým hraje doma i venku stejně. Rozdíl je ale v náročnosti zápasů. Není to tak, že by se nám doma hrálo hůř. Vždy rozhoduje připravenost na zápas a kvalita soupeře. Myslím, že je nejdůležitější to mít v hlavě srovnané a vždy se na zápas maximálně koncentrovat. My to zatím zvládáme dobře.

Na Slavii jsi zápas nedohrál kvůli poraněnému lýtku. Jak to vypadá?
Díky Bohu jsem v pořádku. Jsem na sto procent připravený do dalších zápasů.

Kdo je ze Slavie podle tebe nejlepším hráčem?
Slavia má velmi silný kolektiv. Jsou hodně týmoví. Nemohu vybrat jednoho nebo dva hráče, kteří by podle mého byli nejlepší. Umí si dobře vytvořit prostor a hrát skvělý futsal. Hru jim tvoří vždy celá čtyřka, nejen hráči, co jsou zrovna u míče.

Bude těžké udělat poslední krok a postoupit do finále?
Ano, bude to velmi těžké. Se vší lidskostí a respektem se ale budeme snažit o postup do finále. Bůh nám žehnej.

Jak tipuješ, že dopadne druhá série? Postoupí Chrudim nebo Sparta?
Myslím si, že šanci mají oba týmy. Viděl bych to opravdu padesát na padesát.

Začíná semifinále, favorité hrají doma. Co zaznělo z kabin?
Začíná semifinále, favorité hrají doma. Co zaznělo z kabin? 22.04.2024

V pondělí v Heřmanově Městci a v úterý v Plzni shodně od 19 hodin začnou semifinálové série, ve kterých se Helas a Slavia pokusí zaskočit domácí favority. Co zaznělo před úvodními duely z kabin?