První zápas série mezi Slavií Praha a Plzní se hrál již v prvním čtvrtfinálovém týdnu. Sešívaní doma zvítězili 4:2 a o druhý bod budou usilovat dnes na plzeňské Lokomotivě. Dva góly dal Plzni Radim Záruba, naopak plzeňský střelec Lukáš Rešetár pálil jen do tyčí.

Mezi prvním a druhým zápasem byla dlouhá pauza. „Samozřejmě nás mrzí, že je mezi prvním a druhým zápasem taková pauza. Ale my hráči s tím nic neuděláme, jsme tady od toho, abychom se co nejlépe připravili na další zápas a je úplně jedno kdy se bude hrát,“ prohlásil kapitán Slavie Jan Homola. Podle něj půjde možná o zlomový zápas celé série: „Když vyhrajeme, dovezeme si do Edenu mečbol pro ukončení série. Když prohrajeme, Plzeň srovná sérii a bude cítit šanci. V Plzni jsou vždy těžké zápasy, je to doma silný tým. Čekám ještě víc bojovnější a vyhecovaný zápas.“

Na domácí zápas se těší i reprezentant v plzeňských barvách Michal Holý: „Hrát doma je vždy výhoda, ale jaká to bude výhoda, uvidíme až po zápase. Zvu všechny diváky na parádní futsal, je to již play off a hraje se o všechno. Věřím, že dorazí v hojném počtu a my se jim odvděčíme výhrou.“ Zápas bude hodně důležitý, v tom se Holý shodnul s Homolou: „Určitě hodně důležitý, pokud chceme postoupit, tak musíme oba domácí zápasy vyhrát. Plus ještě zvládnout jedno z utkání na Slavii.“

Program VARTA futsal ligy tento týden

Pondělí, 20.00 h.: Plzeň – Slavia (2. zápas, komentovaný livestream)
Středa, 20.00 h.: Slavia – Plzeň (3. zápas, komentovaný livestream)
Čtvrtek, 19.00 h.: Mělník – Chrudim (2. zápas, komentovaný livestream)
Sobota, 18.00 h.: Plzeň – Slavia (př. 4. zápas, komentovaný livestream)
Sobota, 19.30 h.: Chrudim – Mělník (3. zápas)

Další aktuality

Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu!
Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu! 18.06.2019

Byl prosinec roku 2012 a v ruském Petrohradu končil mezinárodní turnaj pro reprezentace do 21 let. Pořadatelé vyhlašovali nejlepší hráče jednotlivých týmů, v tom českém si cenu přebíral Radim Záruba, ve slovenském Tomáš Drahovský. Spokojenejší ale byl Ukrajinec Maxim Litvinov. Ve finále proti Slovensku vstřelil hattrick a vítězná trofej po výhře 4:1 patřila jemu a jeho spoluhráčům.

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo
Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo 11.06.2019

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.