První zápas série mezi Slavií Praha a Plzní se hrál již v prvním čtvrtfinálovém týdnu. Sešívaní doma zvítězili 4:2 a o druhý bod budou usilovat dnes na plzeňské Lokomotivě. Dva góly dal Plzni Radim Záruba, naopak plzeňský střelec Lukáš Rešetár pálil jen do tyčí.

Mezi prvním a druhým zápasem byla dlouhá pauza. „Samozřejmě nás mrzí, že je mezi prvním a druhým zápasem taková pauza. Ale my hráči s tím nic neuděláme, jsme tady od toho, abychom se co nejlépe připravili na další zápas a je úplně jedno kdy se bude hrát,“ prohlásil kapitán Slavie Jan Homola. Podle něj půjde možná o zlomový zápas celé série: „Když vyhrajeme, dovezeme si do Edenu mečbol pro ukončení série. Když prohrajeme, Plzeň srovná sérii a bude cítit šanci. V Plzni jsou vždy těžké zápasy, je to doma silný tým. Čekám ještě víc bojovnější a vyhecovaný zápas.“

Na domácí zápas se těší i reprezentant v plzeňských barvách Michal Holý: „Hrát doma je vždy výhoda, ale jaká to bude výhoda, uvidíme až po zápase. Zvu všechny diváky na parádní futsal, je to již play off a hraje se o všechno. Věřím, že dorazí v hojném počtu a my se jim odvděčíme výhrou.“ Zápas bude hodně důležitý, v tom se Holý shodnul s Homolou: „Určitě hodně důležitý, pokud chceme postoupit, tak musíme oba domácí zápasy vyhrát. Plus ještě zvládnout jedno z utkání na Slavii.“

Program VARTA futsal ligy tento týden

Pondělí, 20.00 h.: Plzeň – Slavia (2. zápas, komentovaný livestream)
Středa, 20.00 h.: Slavia – Plzeň (3. zápas, komentovaný livestream)
Čtvrtek, 19.00 h.: Mělník – Chrudim (2. zápas, komentovaný livestream)
Sobota, 18.00 h.: Plzeň – Slavia (př. 4. zápas, komentovaný livestream)
Sobota, 19.30 h.: Chrudim – Mělník (3. zápas)

Další aktuality

V úterý uvidíme živě dohrávku z Plzně
V úterý uvidíme živě dohrávku z Plzně 20.01.2020

V úterý večer uvidíme dohrávku 14. kola VARTA futsal ligy. Plzeň hostí Vysoké Mýto a zápas můžete od 20 hodin sledovat živě na Tipsport.cz a LSTV.cz.

Slavia nepřipustila překvapení a porazila České Budějovice
Slavia nepřipustila překvapení a porazila České Budějovice 19.01.2020

Čtrnácté kolo VARTA futsal ligy pokračovalo v neděli večer zápasem v Českých Budějovicích. Slavia Praha na jihu Čech zvládla úlohu favorita a vyhrála 7:3!

Hodonín neudržel vedení v Liberci, ale přivezl bod
Hodonín neudržel vedení v Liberci, ale přivezl bod 19.01.2020

Futsalisté Liberce doma zváhali. S posledním Hodonínem remizovali v pátečním zápase 14. kola VARTA futsal ligy 7:7. Hosté vedli dokonce 7:4!