První zápas série mezi Slavií Praha a Plzní se hrál již v prvním čtvrtfinálovém týdnu. Sešívaní doma zvítězili 4:2 a o druhý bod budou usilovat dnes na plzeňské Lokomotivě. Dva góly dal Plzni Radim Záruba, naopak plzeňský střelec Lukáš Rešetár pálil jen do tyčí.

Mezi prvním a druhým zápasem byla dlouhá pauza. „Samozřejmě nás mrzí, že je mezi prvním a druhým zápasem taková pauza. Ale my hráči s tím nic neuděláme, jsme tady od toho, abychom se co nejlépe připravili na další zápas a je úplně jedno kdy se bude hrát,“ prohlásil kapitán Slavie Jan Homola. Podle něj půjde možná o zlomový zápas celé série: „Když vyhrajeme, dovezeme si do Edenu mečbol pro ukončení série. Když prohrajeme, Plzeň srovná sérii a bude cítit šanci. V Plzni jsou vždy těžké zápasy, je to doma silný tým. Čekám ještě víc bojovnější a vyhecovaný zápas.“

Na domácí zápas se těší i reprezentant v plzeňských barvách Michal Holý: „Hrát doma je vždy výhoda, ale jaká to bude výhoda, uvidíme až po zápase. Zvu všechny diváky na parádní futsal, je to již play off a hraje se o všechno. Věřím, že dorazí v hojném počtu a my se jim odvděčíme výhrou.“ Zápas bude hodně důležitý, v tom se Holý shodnul s Homolou: „Určitě hodně důležitý, pokud chceme postoupit, tak musíme oba domácí zápasy vyhrát. Plus ještě zvládnout jedno z utkání na Slavii.“

Program VARTA futsal ligy tento týden

Pondělí, 20.00 h.: Plzeň – Slavia (2. zápas, komentovaný livestream)
Středa, 20.00 h.: Slavia – Plzeň (3. zápas, komentovaný livestream)
Čtvrtek, 19.00 h.: Mělník – Chrudim (2. zápas, komentovaný livestream)
Sobota, 18.00 h.: Plzeň – Slavia (př. 4. zápas, komentovaný livestream)
Sobota, 19.30 h.: Chrudim – Mělník (3. zápas)

Další aktuality

Chrudim má mečbol. Mělníku dala jedenáct branek
Chrudim má mečbol. Mělníku dala jedenáct branek 18.04.2019

Play off VARTA futsal ligy nabídlo ve čtvrtek večer další čtvrtfinálový zápas. Chrudim ve druhém zápase série vyhrála v Mělníce 11:2 a je krok od postupu do semifinále.

Chrudim jede do Mělníka pro mečbol. Podaří se domácím překvapení?
Chrudim jede do Mělníka pro mečbol. Podaří se domácím překvapení? 18.04.2019

Pro bod číslo dvě. Chrudimští futsalisté chtějí navázat na úvodní vysokou čtvrtfinálovou výhru proti Mělníku na jeho hřišti, odkud mají v plánu si přivézt mečbol na postup do semifinále.

Slavia dokázala postoupit do semifinále v nejkratším možném termínu
Slavia dokázala postoupit do semifinále v nejkratším možném termínu 17.04.2019

I třetí čtvrtfinále play off VARTA futsal ligy vyhrála Slavia Praha. Sešívaní doma ve středu porazili Plzeň a postoupili do semifinále.