Sparta tlačila, Démoni bránili a vyráželi do rychlých kontrů, které ve dvou případech obranu domácích zaskočily, ale Gerčák zůstal nepřekonán. Na druhé straně byl mezi třemi tyčemi “gumový” Kirov, který byl ústřední postavou úvodu zápasu, co pochytal i s přispěním štěstí bylo až neuveřitelné. Nic na tom nemění ani gól Cupáka ve čtvrté minutě. O tři později se dokonce dostal českolipský golman až na metr před prázdnou branku Sparty, ale výtečný obranný zákrok Grbeši mu snad o centimetr skórovat zabránil. Nedáš – dostaneš platilo i v tomto zápase – Wilde a Seidler zvýšili na rozdíl tří gólů, aby vzápětí po obléhání branky Kirova vyrazili jeho spoluhráči opět do rychlého protiútoku, který úspěšně zakončil Fichtner po nezištné přihrávce Rotta. Že rychlou zteč umí i domácí, dokázaladvojice Vnuk – Hrdina – druhý jmenovaný proměnil kolmici explzeňáka v jeden z nejhezčích gólů zápasu. Do střelecké listiny se do půle zapsali ještě sparťané Wilde a Seidler a českolipský exsparťan Rott.

V druhém poločase se vrátila Sparta ke hře se dvěma čtyřkami, i když ty postupně měnily své složení, takže se vlastně opět vystřídali všichni. Druhá půle byla na branky chudší – padly jen čtyři – do branky České Lípy tři – skórovali Seidler, který po gólovém půstu v druhém zápase dal svůj další hattrick, Grbeša a Hrdina, do sparťanské skóroval Švec. To už ale mezi třemi tyčemi byly na obou stranách nové tváře – domácí mladíček Plecitý a hostující Sochůrek. Co trenéra Sparty nepotěšilo byla určitě celá řada neproměněných šancí, co naopak potěšilo, to byly góly ze standartek – konkrétně po rozích.

Sparta si tak připsala třetí vítězství v sérii a bez problémů postoupila do semifinále, kde ji čeká na 99 % obhájce titulu chrudimský ERA – PACK – ten ale sehrál zatím s Mělníkem jen jeden vítězný zápas.

David Cupák (Sparta): „Zápas jsme zvládli a získali třetí postupový bod. Zahráli si všichni hráči na soupisce, což bylo taky velmi pozitivní. Jedinou kaňkou jsou tři obdržené branky. Na druhou stranu si je Lípa za svůj výkon zasloužila. Celá série probíhala v duchu fair play a bez zranění, tímto bych chtěl hráčům i funkcionářům Démonů poděkovat za jejich výkony a přístup k celé čtvrtfinálové sérii.“

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa): „Náš poslední zapas ve VARTA futsal lize jsme proti velikánovi jako je Sparta opět zvládli pod hranici deseti gólů, i když jsme opět dostali 9 gólů, ale 3 jsme vstřelili což je pro naší další práci pozitivní. V celé sérii si myslím, že jsme Spartu potrápili a nedali svou kůži lacino. Byli jsme důslední a myslím si, že jsme se nezalekli a hráli poctivě. Sezona pro nás končí a naše hodnocení bude pozitivní, jelikož jsme odehráli velice slušnou sezonu. Všechny hráče musím pochválit za přístup v celé sezoně a už teď se těšíme na tu další. Spartě gratulujeme k postupu a přejeme mnoho štěstí do dalších bojů.“

Statistiky

Další aktuality

Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat?
Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat? 15.06.2020

Letos poprvé se los ligových soutěží uskuteční živě facebookovém profilu Futsal FIFA Česká republika. Těšit se na něj můžete ve čtvrtek od 13.30 hodin. Kdo ale bude v soutěžích startovat? Kluby podávaly přihlášky k 10. červnu 2020. Na níže uvedeném seznamu jsou všichni, kteří splnili podmínky pro účast v ročníku 2020/2021.

Volný pohyb hráčů posunut
Volný pohyb hráčů posunut 03.06.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR na svém jednání 14. května 2020 schválil změny k volnému pohybu hráčů. Dlouho připravované přípravy ke spuštění volného pohybu hráčů ve struktuře SFČR se odsouvají až na červenec v období od 1. do 20. července 2020. V tomto termínu mohou volně přestupovat hráči bez registrované profesionální smlouvy i bez souhlasu svého současného klubu.

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.