Sparta tlačila, Démoni bránili a vyráželi do rychlých kontrů, které ve dvou případech obranu domácích zaskočily, ale Gerčák zůstal nepřekonán. Na druhé straně byl mezi třemi tyčemi “gumový” Kirov, který byl ústřední postavou úvodu zápasu, co pochytal i s přispěním štěstí bylo až neuveřitelné. Nic na tom nemění ani gól Cupáka ve čtvrté minutě. O tři později se dokonce dostal českolipský golman až na metr před prázdnou branku Sparty, ale výtečný obranný zákrok Grbeši mu snad o centimetr skórovat zabránil. Nedáš – dostaneš platilo i v tomto zápase – Wilde a Seidler zvýšili na rozdíl tří gólů, aby vzápětí po obléhání branky Kirova vyrazili jeho spoluhráči opět do rychlého protiútoku, který úspěšně zakončil Fichtner po nezištné přihrávce Rotta. Že rychlou zteč umí i domácí, dokázaladvojice Vnuk – Hrdina – druhý jmenovaný proměnil kolmici explzeňáka v jeden z nejhezčích gólů zápasu. Do střelecké listiny se do půle zapsali ještě sparťané Wilde a Seidler a českolipský exsparťan Rott.

V druhém poločase se vrátila Sparta ke hře se dvěma čtyřkami, i když ty postupně měnily své složení, takže se vlastně opět vystřídali všichni. Druhá půle byla na branky chudší – padly jen čtyři – do branky České Lípy tři – skórovali Seidler, který po gólovém půstu v druhém zápase dal svůj další hattrick, Grbeša a Hrdina, do sparťanské skóroval Švec. To už ale mezi třemi tyčemi byly na obou stranách nové tváře – domácí mladíček Plecitý a hostující Sochůrek. Co trenéra Sparty nepotěšilo byla určitě celá řada neproměněných šancí, co naopak potěšilo, to byly góly ze standartek – konkrétně po rozích.

Sparta si tak připsala třetí vítězství v sérii a bez problémů postoupila do semifinále, kde ji čeká na 99 % obhájce titulu chrudimský ERA – PACK – ten ale sehrál zatím s Mělníkem jen jeden vítězný zápas.

David Cupák (Sparta): „Zápas jsme zvládli a získali třetí postupový bod. Zahráli si všichni hráči na soupisce, což bylo taky velmi pozitivní. Jedinou kaňkou jsou tři obdržené branky. Na druhou stranu si je Lípa za svůj výkon zasloužila. Celá série probíhala v duchu fair play a bez zranění, tímto bych chtěl hráčům i funkcionářům Démonů poděkovat za jejich výkony a přístup k celé čtvrtfinálové sérii.“

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa): „Náš poslední zapas ve VARTA futsal lize jsme proti velikánovi jako je Sparta opět zvládli pod hranici deseti gólů, i když jsme opět dostali 9 gólů, ale 3 jsme vstřelili což je pro naší další práci pozitivní. V celé sérii si myslím, že jsme Spartu potrápili a nedali svou kůži lacino. Byli jsme důslední a myslím si, že jsme se nezalekli a hráli poctivě. Sezona pro nás končí a naše hodnocení bude pozitivní, jelikož jsme odehráli velice slušnou sezonu. Všechny hráče musím pochválit za přístup v celé sezoně a už teď se těšíme na tu další. Spartě gratulujeme k postupu a přejeme mnoho štěstí do dalších bojů.“

Statistiky

Další aktuality

Chrudim má mečbol. Mělníku dala jedenáct branek
Chrudim má mečbol. Mělníku dala jedenáct branek 18.04.2019

Play off VARTA futsal ligy nabídlo ve čtvrtek večer další čtvrtfinálový zápas. Chrudim ve druhém zápase série vyhrála v Mělníce 11:2 a je krok od postupu do semifinále.

Chrudim jede do Mělníka pro mečbol. Podaří se domácím překvapení?
Chrudim jede do Mělníka pro mečbol. Podaří se domácím překvapení? 18.04.2019

Pro bod číslo dvě. Chrudimští futsalisté chtějí navázat na úvodní vysokou čtvrtfinálovou výhru proti Mělníku na jeho hřišti, odkud mají v plánu si přivézt mečbol na postup do semifinále.

Slavia dokázala postoupit do semifinále v nejkratším možném termínu
Slavia dokázala postoupit do semifinále v nejkratším možném termínu 17.04.2019

I třetí čtvrtfinále play off VARTA futsal ligy vyhrála Slavia Praha. Sešívaní doma ve středu porazili Plzeň a postoupili do semifinále.