Sparta chce další hladkou výhru

Futsalisté Sparty Praha hrají od 20 hodin na domácím hřišti s českolipskými Démony. Už je v sérii dvakrát porazili – 8:2 a 9:1. Nyní chtějí udělat třetí krok a uzavřít sérii. „V pátek očekávám těžší zápas, protože to bude třetí zápas v sérii. Když hrajete tolik zápasů proti stejnému týmu, tak už víte, jak máte hrát. Například je rozdíl hrát proti někomu dvakrát v týdnu, nebo za sedm měsíců. Lípa je tým, který hraje zatažený futsal před vlastní brankou, ale umí velice rychle přejít do protiútoku díky rychlým hráčům. Myslím si, že to je ten důvod, proč se jim letos daří,“ prozradil před zápasem sparťan Fouad Amrani.

Česká Lípa na svém stylu nic měnit nehodlá. „Na náš pravděpodobný poslední zapas letošní sezony pojedeme do Prahy opět zodpovědně bránit. A pokusit se dát více gólů,“ doufal trenér České Lípy Karel Kruliš.

Livestream

Zápasy Sparty Praha s Českou Lípou můžete sledovat živě na Tipsport.cz a LSTV. Duel komentuje Ondřej Zlámal.

Semifinále na severu Čech?

Druhý páteční zápas obstará Svarog FC Teplice. Ten doma vyzve od 20.30 hodin Helas Brno. První utkání série vyhráli Severočeši doma 6:4. Druhý duel skončil v Brně 10:0 pro hosty. Tepličtí tak mohou ukončit čtvrtfinálovou sérii také v nejrychlejším možném termínu.

Teplický Jiří Baran vybízí svůj k tým nepodcenění: „Myslím, že určitě můžeme navázat na výborný výkon z Brna. Rozhodně nechceme nic podcenit, chceme ukončit sérii před domácími fanoušky.“

A co chystá na Severočechy Helas? „V pátek nás čeká další náročný zápas, který musíme zvládnout mnohem lépe než minulý týden v Brně. Teplice už mohou slavit postup do semifinále, ale určitě nedáme svoji kůži stejně lacino jako v předchozím zápase. Podle minulých zápasů se zdá, že Teplická guma nám vyhovuje mnohem více než domácí palubovka, takže nevidím důvod, proč se v Teplicích nepokusit o zázrak a vrátit ještě sérii do Brna,“ prohlásil gólman Marek Konečný.

Oba zápasy můžete sledovat v textové podobě na www.onlajny.com!

Další aktuality

Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat?
Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat? 15.06.2020

Letos poprvé se los ligových soutěží uskuteční živě facebookovém profilu Futsal FIFA Česká republika. Těšit se na něj můžete ve čtvrtek od 13.30 hodin. Kdo ale bude v soutěžích startovat? Kluby podávaly přihlášky k 10. červnu 2020. Na níže uvedeném seznamu jsou všichni, kteří splnili podmínky pro účast v ročníku 2020/2021.

Volný pohyb hráčů posunut
Volný pohyb hráčů posunut 03.06.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR na svém jednání 14. května 2020 schválil změny k volnému pohybu hráčů. Dlouho připravované přípravy ke spuštění volného pohybu hráčů ve struktuře SFČR se odsouvají až na červenec v období od 1. do 20. července 2020. V tomto termínu mohou volně přestupovat hráči bez registrované profesionální smlouvy i bez souhlasu svého současného klubu.

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.