Domácí měli katastrofální vstup do utkání a hned po jedenácti vteřinách prohrávali 0:1. Prvních deset minut bylo doslova peklo pro domácí tým. Postupně se totiž trefili hostující Tato, Černý, Baran a Daniel. První větší šance Helasu přišla až ve čtvrnácté minutě, kdy se před Jeronimem zjevil Havlín, ale branku trefit nedokázal. V závěru poločasu zafungovalo pravidlo nedáš, dostaneš. Nejprve Ovčačík neproměnil svou šanci po souhře s Mužíkem, následně se prossadil z rychlého brejku hostující Černý. 

Druhou půli začal Helas aktivně a snažil se alespoň o čestný úspěch, I přes tlak Helasu se hostujícímu celku povedlo zásluhou Novotného navýšit svůj náskok a potvrdit, že si z Brna odvezou druhý bod. Krátce před polovinou druhé části se během šestadvaceti vteřin dvakrát prosadil Djaelson a upravil na průběžných 0:8. Helas však nepůsobil úplně odevzdaně a dál bojoval o svouji čest. Dopomoci jim k tomu mohlo také pět faulů hostí, nad kterými visela hrozba desetimetrového kopu. Blízko první brance byl Ovčačík, ale trefil jen tyč. Podobně blízko byl i Lidmila, ale těsně před ním tečoval míč jeden z hostujících hráčů a brněnský mladík nezakončil. Ve 33. minutě zkompletoval hattrick Černý a nepopulární desítka na kontě hostí se blížila. Korigovat ještě mohl Havlín z volného kopu, ale těsně minul branku Teplic. V samotném závěru se ještě prosadil Novotný a upravil na konečných 0:10.

Ohlasy k utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): "Těžce se mi hledají vhodná slova, Teplice nám darovaly futsalovou lekci a ukázaly naplno svoji sílu. Od stavu 0:3 jsme nebyli schopni koncentrovanému a kvalitnímu výkonu soupeře vzdorovat. Do dalšího průběhu utkání jsme již nenašli dostatek morálních a fyzických sil, kterými by jsme utkání alespoň trochu zdramatizovali. Dnešní “škola futsalu” našemu mladému mužstvu do budoucna pomůže, bez kvalitního soupeře, se nemůžou herně posouvat a nemůžou se stát lepšími hráči."

Jiří Baran (hráč, Svarog FC Teplice): "Od začátku zápasu jsme měli vše pod kontrolou. Nastoupili jsme plně koncentrovaní a Brno nepustili k ničemu. Teď už se jenom soustředit na páteční zápas, kde můžeme čtvrtfinále uzavřít."

Statistiky

Další aktuality

Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž
Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž 16.08.2019

O senzačním postupu do VARTA futsal ligy, která je nejvyšší futsalovou soutěží v České republice, vítězství v Superpoháru a plánech do budoucnosti, jsme si popovídali se sympatickým kapitánem týmu Dynamo PCO České Budějovice Radimem Pouzarem.

"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba
"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba 15.08.2019

Olympik začal přípravu již 15. 7. a to hned v hale, ale o kondici trenéři mít strach nemusí. "Oproti minulým létům jsme vypustili 14 dní hrubou přípravu, protože ji naši kluci mají ve fotbalových klubech,” vysvětluje předseda klubu Pavel Šuba.

Program přípravných utkání houstne…
Program přípravných utkání houstne… 14.08.2019

Již za tři týdny odstartuje nejvyšší soutěž a všechny kluby již pochopitelně zahájily přípravu. Je za námi i několik prvních přípravných utkání a jejich počet bude v příštích dnech houstnout. Nabízíme vám přehled dosud známých termínů přípravných zápasů, které obsahují i několik střetnutí se zahraničními kluby.