Domácí měli katastrofální vstup do utkání a hned po jedenácti vteřinách prohrávali 0:1. Prvních deset minut bylo doslova peklo pro domácí tým. Postupně se totiž trefili hostující Tato, Černý, Baran a Daniel. První větší šance Helasu přišla až ve čtvrnácté minutě, kdy se před Jeronimem zjevil Havlín, ale branku trefit nedokázal. V závěru poločasu zafungovalo pravidlo nedáš, dostaneš. Nejprve Ovčačík neproměnil svou šanci po souhře s Mužíkem, následně se prossadil z rychlého brejku hostující Černý. 

Druhou půli začal Helas aktivně a snažil se alespoň o čestný úspěch, I přes tlak Helasu se hostujícímu celku povedlo zásluhou Novotného navýšit svůj náskok a potvrdit, že si z Brna odvezou druhý bod. Krátce před polovinou druhé části se během šestadvaceti vteřin dvakrát prosadil Djaelson a upravil na průběžných 0:8. Helas však nepůsobil úplně odevzdaně a dál bojoval o svouji čest. Dopomoci jim k tomu mohlo také pět faulů hostí, nad kterými visela hrozba desetimetrového kopu. Blízko první brance byl Ovčačík, ale trefil jen tyč. Podobně blízko byl i Lidmila, ale těsně před ním tečoval míč jeden z hostujících hráčů a brněnský mladík nezakončil. Ve 33. minutě zkompletoval hattrick Černý a nepopulární desítka na kontě hostí se blížila. Korigovat ještě mohl Havlín z volného kopu, ale těsně minul branku Teplic. V samotném závěru se ještě prosadil Novotný a upravil na konečných 0:10.

Ohlasy k utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): "Těžce se mi hledají vhodná slova, Teplice nám darovaly futsalovou lekci a ukázaly naplno svoji sílu. Od stavu 0:3 jsme nebyli schopni koncentrovanému a kvalitnímu výkonu soupeře vzdorovat. Do dalšího průběhu utkání jsme již nenašli dostatek morálních a fyzických sil, kterými by jsme utkání alespoň trochu zdramatizovali. Dnešní “škola futsalu” našemu mladému mužstvu do budoucna pomůže, bez kvalitního soupeře, se nemůžou herně posouvat a nemůžou se stát lepšími hráči."

Jiří Baran (hráč, Svarog FC Teplice): "Od začátku zápasu jsme měli vše pod kontrolou. Nastoupili jsme plně koncentrovaní a Brno nepustili k ničemu. Teď už se jenom soustředit na páteční zápas, kde můžeme čtvrtfinále uzavřít."

Statistiky

Další aktuality

Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat?
Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat? 15.06.2020

Letos poprvé se los ligových soutěží uskuteční živě facebookovém profilu Futsal FIFA Česká republika. Těšit se na něj můžete ve čtvrtek od 13.30 hodin. Kdo ale bude v soutěžích startovat? Kluby podávaly přihlášky k 10. červnu 2020. Na níže uvedeném seznamu jsou všichni, kteří splnili podmínky pro účast v ročníku 2020/2021.

Volný pohyb hráčů posunut
Volný pohyb hráčů posunut 03.06.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR na svém jednání 14. května 2020 schválil změny k volnému pohybu hráčů. Dlouho připravované přípravy ke spuštění volného pohybu hráčů ve struktuře SFČR se odsouvají až na červenec v období od 1. do 20. července 2020. V tomto termínu mohou volně přestupovat hráči bez registrované profesionální smlouvy i bez souhlasu svého současného klubu.

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.