Vlažný úvod zápasu, který předvedl domácí tým, byl bleskurychle potrestán. Skóre otevřel v první minutě Helas. Po obdrženém gólu začala nabírat hra domácích na obrátkách. Na 1:1 srovnal Rodrigo. O minutu později dostal Svarog do vedení Daniel po asistenci Claudinha. Zvyšující se tlak Teplic potvrdila branka na 3:1 ze sálovek Teky. Po gólové čtyřminutovce to vypadalo, že domácí svého soupeře smetou. Nestalo se tak. Následovalo několik spálených šancí a polevení aktivity. Helas usilovně bránil a poločas skončil „pouze“ 3:1 ve prospěch Teplic.

Ani druhá půle nepřinesla jednostrannou zábavu. Naopak domácí opět pustili Helas do šance, kterou soupeř proměnil po vzoru prvního gólu bez problémů. V kontaktu bylo však Brno jen necelou minutu. Ve 23. minutě vrátil dvoubrankový náskok domácím opět Rodrigo, 4:2. Dotahování hostů se opakovalo ještě dvakrát. Svarog nakonec vždy dokázal držet soupeře nejblíže v jednobrankové vzdálenosti a zápas dovedl do vítězného konce.

Tomáš Šebl, vedoucí týmu Svarog FC: "Věděli jsme, že Brno dobře brání a čekali jsme, že to bude těžký zápas. I přes to mě Brno svoji hrou hodně překvapilo. Alespoň tato série nebude jen jednoznačnou záležitostí. V pátek se pokusíme napravit naší lehkovážnost v zápase a zvítězit."

Zbyněk Špička, hráč, Helas Brno: “Do zápasu jsme vstoupili na jednu stranu skvěle, jelikož jsme dali rychlého góla, ale do konce poločasu jsme si nechali dát 3 laciné góly. Do druhé půlky jsme vstoupili aktivněji a měli jsme i více šancí než soupeř, jenže se nám nepovedlo vše proměnit a soupeř nás potrestal po našich chybách. Doma musíme navázat na dnešní výkon, vyvarovat se chyb a můžeme být úspěšní.”

Tarik Lukšija, hráč Helas Brno: “Na Teplice umíme, to se taky ukázalo ve středečním zápase. V pátek očekávám podobné utkání jako v Teplicích, kdy jsme v druhém poločase Svarog tlačili. Věřím v to, že můžeme doma Teplice zaskočit a udělat sérii zajímavější. Tímto chci také diváky pozvat na páteční utkání.”

Svarog FC Teplice - Helas Brno 6:4 (3:1)

Branky: 3. Rodrigo, 4. Daniel (Claudinho), 7. Teka, 23. Rodrigo (Teka), 31. Djaelson (Claudinho), 38. Černý (Daniel) – 1. Lidmila (Ovčačík), 22. Lidmila (Ovčačík), 28. Ovčačík, 32. Cupák (Špička).
Stav série: 1:0.

Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat?
Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat? 15.06.2020

Letos poprvé se los ligových soutěží uskuteční živě facebookovém profilu Futsal FIFA Česká republika. Těšit se na něj můžete ve čtvrtek od 13.30 hodin. Kdo ale bude v soutěžích startovat? Kluby podávaly přihlášky k 10. červnu 2020. Na níže uvedeném seznamu jsou všichni, kteří splnili podmínky pro účast v ročníku 2020/2021.

Volný pohyb hráčů posunut
Volný pohyb hráčů posunut 03.06.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR na svém jednání 14. května 2020 schválil změny k volnému pohybu hráčů. Dlouho připravované přípravy ke spuštění volného pohybu hráčů ve struktuře SFČR se odsouvají až na červenec v období od 1. do 20. července 2020. V tomto termínu mohou volně přestupovat hráči bez registrované profesionální smlouvy i bez souhlasu svého současného klubu.

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.