Zápas se odvíjel od prvních minut podle předpokladů, Sparta se nastěhovala před soupeřovu branku a roztáčela kolotoč plný přihrávek a střel, kterému “mladý celek” soupeře bez několika opor nestačil vzdorovat. Ukázkové kombinace zakončovali sparťanští futsalisté s velkou chutí a tak počet branek v síti hostujícího gólmana narostl až na poločasových deset. Nicméně ani hráči Helasu nevyšli naprázdno, blýskli se dvěma pěkným zásahy, kterými vyjádřili svou neutuchající bojovnost.

Druhý poločas už takovou brankovou úrodu nepřinesl, přesto viděli diváci v hale ještě šest branek – pět v brněnské síti a jednu v domácí. Střelecky se tentokrát zaskvěl Kolumbijec Angellot, autor sedmi gólů, z nichž ten z volného přímého kopu byl opravdu parádní

Sparta tak potvrdila skutečnost,že “futsalové jaro” v základní části patřilo jí – v druhé polovině základní části neztratila ani bod. Druhé místo znamená,že čtvrtfinálovým soupeřem bude celek Démoni Česká Lípa, které v základní části nadělila ve dvou zápasech celkem 20 gólů, aniž by inkasovala. Nicméně play-off je novou soutěží a každý zápas je jiný.

Beni Simitči (trenér Sparty): „V zápase mě překvapila atmosféra v hale Klimeška. Přišlo hodně lidí, skupiny fanoušků z Kutné Hory, Čáslavi a celkově ze středních Čech. Tímto bych chtěl poděkovat za skvělou organizaci celého zápasu. Na posledním kole nám dost záleželo, protože jsem chtěl mít jistotu, že skončíme druzí, protože jinak by záleželo na výsledku Teplic s Chrudimí. Víceméně celý zápas byl pod naší kontrolou. Helasu chybělo v základu několik hráčů, ale i jejich mladíci odehráli dobrý zápas. Nicméně my jsme se drželi našeho stylu, snažili jsme se co nejvíce útočit a proměňovat šance. Jsem rád, že jsme se dostali na 15 gólů, pokořili jsme rekord Chrudimi v počtu vstřelených gólů ve 20 zápasech. Zahráli si všichni kluci včetně mladého brankáře Pavla Plecitého. Byl to takový ideální zápas na poslední kolo, když šlo o dost, ale favorit byl předem daný. Jsem rád, že jsme vyhráli a zajistili si tak výhodu druhého místa do play-off.“

Jiří Bílý (Helas Brno): „Dnešní utkání dopadlo hůře než jsme předpokládali, na Spartu jsme nejeli s tím že vyhrajeme, ale s tím že si dovezeme nějaký slušný výsledek (nepovedlo se). Dostali jsme pár zbytečných gólů z našich vlastních chyb ale i bez nich by jsme na dnešního soupeře nestačili. Jde na nás vidět, že málo trénujeme a ne vždy si na hřišti rozumíme, tak jak by jsme měli a toho Sparta hodně využívala.“

Statistiky

Další aktuality

Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat?
Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat? 15.06.2020

Letos poprvé se los ligových soutěží uskuteční živě facebookovém profilu Futsal FIFA Česká republika. Těšit se na něj můžete ve čtvrtek od 13.30 hodin. Kdo ale bude v soutěžích startovat? Kluby podávaly přihlášky k 10. červnu 2020. Na níže uvedeném seznamu jsou všichni, kteří splnili podmínky pro účast v ročníku 2020/2021.

Volný pohyb hráčů posunut
Volný pohyb hráčů posunut 03.06.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR na svém jednání 14. května 2020 schválil změny k volnému pohybu hráčů. Dlouho připravované přípravy ke spuštění volného pohybu hráčů ve struktuře SFČR se odsouvají až na červenec v období od 1. do 20. července 2020. V tomto termínu mohou volně přestupovat hráči bez registrované profesionální smlouvy i bez souhlasu svého současného klubu.

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.