Domácí měli vstup do zápasu jako hrom. Hned ve druhé minutě dokázal otevřít skóre Jiří Mužík. O chvíli později mohl zvýšit Zatloukal, ale po krásné akci Lidmily nedokázal trefit príázdnou branku. Hosté dostali možnost srovnat díky šanci Němce, ale toho vychytal výborně chytající Mykytjuk. Obratem šlo Brno do dvoubrankového vedení. Jan Ovčačík se obtočil okolo své osy a střelou z levého křídla poslal míč nechytatelně k tyči liberecké brány - 2:0. Hosté si vypracovali několik nebezpečných šancí, zejména dvojice Benek - Němec komplikovala život brankáři Mykytjukovi, ten však odolal a svůj tým výrazně podržel. V závěrečných okamžicích dokázalo Brno přidat třetí gól. Ovčačík předložil v situaci dvou na jednoho míč Vojtěchu Cupákovi, jehož střela rozvlnila síť hostující brány potřetí - 3:0.

Druhou půli začal Helas aktivně a svou aktivitu zúročil v pětadvacáté minutě, kdy se odražený míč dostal k Janu Ovčačíkovi, jehož dělovka z voleje znamenala vedení domácích v poměru 4:0, Hosté se následně v powerplay dočkali snížení, když Bínův pas zúročil Josef Němec, ale stav 4:1 vydržel na tabuli jen minutu. V osmadvacáté minutě se totiž dostal k míči David Presl a jeho střela přes celé hřiště skončila v odkryté bráně - 5:1. O malý okamžik později nařidil rozhodčí penaltu ve prospěch Brna a tu s ledovým klidem proměnil opět David Presl a dal tak utkání podobu 6:1. V polovině druhé části přišlo opět snížení a opět se tak stalo po spolupráci Bíny s Josefem Němcem. Ani v tomhle případě nevydržel snížený stav dlouho a po 43 vteřinách se střelou přes celé hřiště prosadil Robin Štolba. O čtyři minuty později to byl opět Robin Štolba, jenž vybojoval míč na útočné polovině a potrestal hostující powerplay osmou brankou zápasu. Hosté dokázali ještě v závěru snížit, když se prosadil potřetí v utkání Josef Němec, ale na rozdělení bodů to již nemělo vliv. Helas porazil Liberec 8:3.

Ohlasy k utkání:

David Presl (hráč, Helas Brno): "Zápas jsme rozhodli už v prvním poločase, který jsme vyhráli 3:0. V druhé půli nás Liberec potrestal tři góly až v závěrečné power play. Jinak jsme si připsali zasloužené vítězství.”

Michal Vacek (trenér, FTZS Liberec): "Do zápasu jsme vstoupili špatně, nedokázali jsme udržet míč a z nevinné střely jsme inkasovali. Zhruba od sedmé minuty jsme se začali více prosazovat na polovině soupeře, ale nebyli jsme schopni vstřelit branku ani z těch nejvyloženějších šancí. Naopak sami jsme ještě dostali dva góly. V druhém poločase jsme brzy začali hrát power play, v níž jsme sice tři branky vstřelili, ale také inkasovali. Touto porážkou pro nás bohužel sezóna končí."

Statistiky

Další aktuality

Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž
Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž 16.08.2019

O senzačním postupu do VARTA futsal ligy, která je nejvyšší futsalovou soutěží v České republice, vítězství v Superpoháru a plánech do budoucnosti, jsme si popovídali se sympatickým kapitánem týmu Dynamo PCO České Budějovice Radimem Pouzarem.

"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba
"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba 15.08.2019

Olympik začal přípravu již 15. 7. a to hned v hale, ale o kondici trenéři mít strach nemusí. "Oproti minulým létům jsme vypustili 14 dní hrubou přípravu, protože ji naši kluci mají ve fotbalových klubech,” vysvětluje předseda klubu Pavel Šuba.

Program přípravných utkání houstne…
Program přípravných utkání houstne… 14.08.2019

Již za tři týdny odstartuje nejvyšší soutěž a všechny kluby již pochopitelně zahájily přípravu. Je za námi i několik prvních přípravných utkání a jejich počet bude v příštích dnech houstnout. Nabízíme vám přehled dosud známých termínů přípravných zápasů, které obsahují i několik střetnutí se zahraničními kluby.