Domácí měli vstup do zápasu jako hrom. Hned ve druhé minutě dokázal otevřít skóre Jiří Mužík. O chvíli později mohl zvýšit Zatloukal, ale po krásné akci Lidmily nedokázal trefit príázdnou branku. Hosté dostali možnost srovnat díky šanci Němce, ale toho vychytal výborně chytající Mykytjuk. Obratem šlo Brno do dvoubrankového vedení. Jan Ovčačík se obtočil okolo své osy a střelou z levého křídla poslal míč nechytatelně k tyči liberecké brány - 2:0. Hosté si vypracovali několik nebezpečných šancí, zejména dvojice Benek - Němec komplikovala život brankáři Mykytjukovi, ten však odolal a svůj tým výrazně podržel. V závěrečných okamžicích dokázalo Brno přidat třetí gól. Ovčačík předložil v situaci dvou na jednoho míč Vojtěchu Cupákovi, jehož střela rozvlnila síť hostující brány potřetí - 3:0.

Druhou půli začal Helas aktivně a svou aktivitu zúročil v pětadvacáté minutě, kdy se odražený míč dostal k Janu Ovčačíkovi, jehož dělovka z voleje znamenala vedení domácích v poměru 4:0, Hosté se následně v powerplay dočkali snížení, když Bínův pas zúročil Josef Němec, ale stav 4:1 vydržel na tabuli jen minutu. V osmadvacáté minutě se totiž dostal k míči David Presl a jeho střela přes celé hřiště skončila v odkryté bráně - 5:1. O malý okamžik později nařidil rozhodčí penaltu ve prospěch Brna a tu s ledovým klidem proměnil opět David Presl a dal tak utkání podobu 6:1. V polovině druhé části přišlo opět snížení a opět se tak stalo po spolupráci Bíny s Josefem Němcem. Ani v tomhle případě nevydržel snížený stav dlouho a po 43 vteřinách se střelou přes celé hřiště prosadil Robin Štolba. O čtyři minuty později to byl opět Robin Štolba, jenž vybojoval míč na útočné polovině a potrestal hostující powerplay osmou brankou zápasu. Hosté dokázali ještě v závěru snížit, když se prosadil potřetí v utkání Josef Němec, ale na rozdělení bodů to již nemělo vliv. Helas porazil Liberec 8:3.

Ohlasy k utkání:

David Presl (hráč, Helas Brno): "Zápas jsme rozhodli už v prvním poločase, který jsme vyhráli 3:0. V druhé půli nás Liberec potrestal tři góly až v závěrečné power play. Jinak jsme si připsali zasloužené vítězství.”

Michal Vacek (trenér, FTZS Liberec): "Do zápasu jsme vstoupili špatně, nedokázali jsme udržet míč a z nevinné střely jsme inkasovali. Zhruba od sedmé minuty jsme se začali více prosazovat na polovině soupeře, ale nebyli jsme schopni vstřelit branku ani z těch nejvyloženějších šancí. Naopak sami jsme ještě dostali dva góly. V druhém poločase jsme brzy začali hrát power play, v níž jsme sice tři branky vstřelili, ale také inkasovali. Touto porážkou pro nás bohužel sezóna končí."

Statistiky

Další aktuality

Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat?
Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat? 15.06.2020

Letos poprvé se los ligových soutěží uskuteční živě facebookovém profilu Futsal FIFA Česká republika. Těšit se na něj můžete ve čtvrtek od 13.30 hodin. Kdo ale bude v soutěžích startovat? Kluby podávaly přihlášky k 10. červnu 2020. Na níže uvedeném seznamu jsou všichni, kteří splnili podmínky pro účast v ročníku 2020/2021.

Volný pohyb hráčů posunut
Volný pohyb hráčů posunut 03.06.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR na svém jednání 14. května 2020 schválil změny k volnému pohybu hráčů. Dlouho připravované přípravy ke spuštění volného pohybu hráčů ve struktuře SFČR se odsouvají až na červenec v období od 1. do 20. července 2020. V tomto termínu mohou volně přestupovat hráči bez registrované profesionální smlouvy i bez souhlasu svého současného klubu.

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.