Po většinu zápasu vedlo domácí Tango. V 6. minutě se trefil Brůna, ale do přestávky srovnal Šplíchal. Po přestávce se ukázal i ex-trenér Tanga Marian Berky, který nejenže nastoupil ve svých oblíbených barvách, ale také krásně patičkou zužitkoval přihrávku Chadzidise a Tango vedlo krátce po přestávce 2:1. Helas pokaždé dokázal vyrovnat a za stavu 3:3 dokonce poslal „hostující“ celek do vedení Lacko – 3:4. Nicméně Záruba a Mareš se znovu postarali o vedení Tanga – 5:4. Pět minut před koncem také padla poslední branka utkání, kterou zařídil z penalty D. Cupák – 5:5. Na remíze nic nezměnila ani tyčka domácího Radima Záruby, kterou nastřelil v poslední minutě.

„Pro diváky šlo o pěkný zápas, ale pro trenéry asi ne. Výsledek se přeléval z jedné strany na druhou. Začátek jsme měli výborný. Vytvořili jsme si tři gólové šance, ale nedali jsme je. Pak se hrál vyrovnaný futsal. K tomu jsme nastřelili asi tři tyčky. Měli jsme trochu smůlu. Pokaždé, když jsme dali gól, tak jsme ho i dostali. Zápas byl hodně divoký,“ řekl k utkání trenér Tanga Vlastimil Bartošek.

Podobně nahlížel na derby i trenér Helasu Jan Loup: „Myslím si, že to byla reklama na futsal. Hala byla plná, hráči jezdili nahoru a dolů, akorát mě mrzí, že takový zápas není v televizi. Utkání skončilo zaslouženou remízou. Vyhrát mohly oba týmy. Ke konci jsme měli šance na výhru, ale z poslední akce Tango nastřelilo tyč, takže musíme být s bodem spokojení, i když si myslím, že jsme byli o kousek lepší a měli jsme více šancí.

FC Tango Brno – Helas Brno 5:5 (1:1)

Branky a nahrávky: 6. Brůna (Belej), 23. Berky (Chadzidis), 28. Záruba (Belej), 34. Belej (Záruba), 35. Mareš (Chadzidis) – 11. Šplíchal (Lerch), 26. Bobylev (Šplíchal), 28. Lacko (Ovčačík), 32. Lerch, 35. D. Cupák (pk). Rozhodčí: Zbožínek – Sebök. ŽK: Mareš – Lidmila, D. Cupák. Diváci: 327.

Tango Brno: Kubíček (Bočánek) – Chadzidis, Vlček, Svoboda, Mareš, Brůna, Pollák, Šidla, Belej, Záruba, Cenek, Berky, Chlad. Trenér Vlastimil Bartošek.

Helas Brno: Dang (Večeřa) – D. Cupák, Lacko, Lerch, Lidmila, Vlach, Havlík, Presl, Ovčačík, Bobylev, Shkirych, Šplíchal. Trenér Jan Loup.

Začíná semifinále, favorité hrají doma. Co zaznělo z kabin?
Začíná semifinále, favorité hrají doma. Co zaznělo z kabin? 22.04.2024

V pondělí v Heřmanově Městci a v úterý v Plzni shodně od 19 hodin začnou semifinálové série, ve kterých se Helas a Slavia pokusí zaskočit domácí favority. Co zaznělo před úvodními duely z kabin?

Jak spolu hráli semifinalisté v základní části?
Jak spolu hráli semifinalisté v základní části? 16.04.2024

Chrudim v semifinále vyzve Helas Brno, který dvakrát v základní části porazila. V obou utkáních rozhodla už v prvních poločasech, po kterých vedla shodně 4:0. Plzeň nemá na duel se Slavií v Praze příliš příjemné vzpomínky. Podívejte se, jak dopadly zápasy semifinálových soupeřů v zákadní části.