Úvod utkání všechny papírové předpoklady potvrdil. Domácí se ujali vedení hned v první minutě. Nekompromisně zakončoval Tato. Hosté se snažili bránit v hlubokém bloku a Svarog diktoval tempo hry. Velkou herní převahu potvrdila další branka domácích. V sedmé minutě se po parádní samostatné akci prosadil Teka. Útočná síla Teplic nabírala na obrátkách a góly začaly padat v rychlejším tempu. Do konce poločasu se Svarog prosadil ještě čtyřikrát. Trefili se dvakrát Černý, Baran a Rodrigo. Česká Lípa v první půli domácího gólmana Hůlu prakticky neohrozila. Strany se tak měnily za de facto rozhodnutého stavu 6:0.

Druhá půle přinesla podobný scénář. Svarog na palubovce dál dominoval. Na 7:0 zvyšoval po povedené akci Nene. Kapitán David Černý poté předvedl další dva krásné góly a zkompletoval si hattrick. Na palubovku se dostala celá soupiska domácích. Ligovou premiéru si odbyli brankář Lukáš Soukup a hráč Gansukh Chongor, oba mladící nastupují za juniorku a B tým.

David Černý, kapitán Svarog FC: „K dnešnímu zápasu jsme přistoupili zodpovědně. Myslím, že to bylo vidět od první minuty. Dali jsme rychlý gól hned v prvním střídání. Postupem času jsme si vytvářeli větší a větší tlak. Skončilo to až na skóre 9:1, takže si myslím, že můžeme být spokojení.“

Tomáš Kotek, hráč Démoni Česká Lípa: „Dnešní zápas byl těžký. V kabině jsme si řekli, že chceme jít do hlubokého bloku a vyšlo nám to asi jen do šesté minuty. Pak jsme se rozutekli každý na jinou stranu a Svarog nám tam nasázel šest gólů v prvním poločase. Pak už to bylo těžký. Dnes to rozhodla asi hlavně naše nedisciplína.“

Karel Kruliš, trenér Démoni Česká Lípa: „Zápas který jsme včera odehráli, byl z naší strany opět katastrofální. Máme zápasy jak na houpačce. Tito soupeři jako Sparta nebo Teplice, jsou v letošní sezoně úplně jinde, ale i přesto bychom se měli zkoncentrovat na daleko lepší výkon. Teplice hrály dobře a zaslouženě nám naložily.“

Statistiky

Další aktuality

Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž
Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž 16.08.2019

O senzačním postupu do VARTA futsal ligy, která je nejvyšší futsalovou soutěží v České republice, vítězství v Superpoháru a plánech do budoucnosti, jsme si popovídali se sympatickým kapitánem týmu Dynamo PCO České Budějovice Radimem Pouzarem.

"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba
"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba 15.08.2019

Olympik začal přípravu již 15. 7. a to hned v hale, ale o kondici trenéři mít strach nemusí. "Oproti minulým létům jsme vypustili 14 dní hrubou přípravu, protože ji naši kluci mají ve fotbalových klubech,” vysvětluje předseda klubu Pavel Šuba.

Program přípravných utkání houstne…
Program přípravných utkání houstne… 14.08.2019

Již za tři týdny odstartuje nejvyšší soutěž a všechny kluby již pochopitelně zahájily přípravu. Je za námi i několik prvních přípravných utkání a jejich počet bude v příštích dnech houstnout. Nabízíme vám přehled dosud známých termínů přípravných zápasů, které obsahují i několik střetnutí se zahraničními kluby.