Úvod utkání všechny papírové předpoklady potvrdil. Domácí se ujali vedení hned v první minutě. Nekompromisně zakončoval Tato. Hosté se snažili bránit v hlubokém bloku a Svarog diktoval tempo hry. Velkou herní převahu potvrdila další branka domácích. V sedmé minutě se po parádní samostatné akci prosadil Teka. Útočná síla Teplic nabírala na obrátkách a góly začaly padat v rychlejším tempu. Do konce poločasu se Svarog prosadil ještě čtyřikrát. Trefili se dvakrát Černý, Baran a Rodrigo. Česká Lípa v první půli domácího gólmana Hůlu prakticky neohrozila. Strany se tak měnily za de facto rozhodnutého stavu 6:0.

Druhá půle přinesla podobný scénář. Svarog na palubovce dál dominoval. Na 7:0 zvyšoval po povedené akci Nene. Kapitán David Černý poté předvedl další dva krásné góly a zkompletoval si hattrick. Na palubovku se dostala celá soupiska domácích. Ligovou premiéru si odbyli brankář Lukáš Soukup a hráč Gansukh Chongor, oba mladící nastupují za juniorku a B tým.

David Černý, kapitán Svarog FC: „K dnešnímu zápasu jsme přistoupili zodpovědně. Myslím, že to bylo vidět od první minuty. Dali jsme rychlý gól hned v prvním střídání. Postupem času jsme si vytvářeli větší a větší tlak. Skončilo to až na skóre 9:1, takže si myslím, že můžeme být spokojení.“

Tomáš Kotek, hráč Démoni Česká Lípa: „Dnešní zápas byl těžký. V kabině jsme si řekli, že chceme jít do hlubokého bloku a vyšlo nám to asi jen do šesté minuty. Pak jsme se rozutekli každý na jinou stranu a Svarog nám tam nasázel šest gólů v prvním poločase. Pak už to bylo těžký. Dnes to rozhodla asi hlavně naše nedisciplína.“

Karel Kruliš, trenér Démoni Česká Lípa: „Zápas který jsme včera odehráli, byl z naší strany opět katastrofální. Máme zápasy jak na houpačce. Tito soupeři jako Sparta nebo Teplice, jsou v letošní sezoně úplně jinde, ale i přesto bychom se měli zkoncentrovat na daleko lepší výkon. Teplice hrály dobře a zaslouženě nám naložily.“

Statistiky

Další aktuality

David Radouch: Pozvánku do reprezentace bych neodmítl
David Radouch: Pozvánku do reprezentace bych neodmítl 09.12.2019

Nejlepší střelec Dynama PCO České Budějovice David Radouch z bodu získaného proti Mělníku neměl, pro jeho tým to bylo málo, v televizním zápase chtěli Jihočeši body tři. V pozápasovém rozhovoru jsme se o Dynamu dozvěděli řadu zajímavostí.

Hattrick během dvou minut. Vokoun se v televizi ukázal
Hattrick během dvou minut. Vokoun se v televizi ukázal 07.12.2019

Český reprezentant a kapitán Mělníka Jiří Vokoun zařídil svému týmu bod ve čtvrtečním televizním zápase v Českých Budějovicích, když vstřelil tři branky během dvou minut a vyrovnal tak na konečných 4:4.

Mělník v televizním utkání stáhl náskok Dynama a bere bod
Mělník v televizním utkání stáhl náskok Dynama a bere bod 06.12.2019

Po reprezentační přestávce se ve čtvrtek večer předehrávalo 11. kolo VARTA futsal ligy. V televizním utkání hostilo Dynamo PCO České Budějovice soupeře z Mělníka.