Úvodní část přinesla vyrovnanou hru s větším množství šancí na straně domácích, které nerozhodila ani úvodní branka hostujícího celku. V dresu Helasu mohl několikrát skórovat agilní Vojtěch Cupák, ale na Mareše si nepřišel. Nepříznivý výsledek pro domácí vydržel do 8. minuty, o změnu skóre se postaral Cupák, v 11. minutě kapitán Ovčačík a obrat na 3:1 zařídil svoji premiérovou brankou v lize Bílý. Poločas tak vyhráli domácí 3:1.

Druhá část duelu přinesla řadu šancí, zejména však na straně domácího Helasu. Dvě vstřelené branky v 27. minutě byly vyústěním vzniklého nedorozumění při vracení míče po přerušení hry a tak neměly žádný vliv na vývoj utkání. V závěru klání se hosté odhodlali ke hře bez brankáře, a tento krok se stal nakonec Helasu osudným. S konečnou dělbou bodů byli více spokojení hráči Mělníku a nutno podotknout, že k bodu jim dopomohl laxní přístup hráčů domácího celku, který závěr absolutně nezvládl.

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): “Utkání jsme degradovali posledními třemi minutami a z vyhraného zápasu jsme udělali frašku. Po takovém závěru nemáme v play-off co dělat a měli bychom si přesně specifikovat důvody takovýchto výkonů.”

Jakub Němec (trenér, SK Olympik Mělník): "V Brně jsme měli velké problémy se složením týmu, protože naše marodka je obrovská. V prvním poločase bylo znát, že v této sestavě nejsme sehraní a navíc se přidala únava z cesty. Helas měl díky tomu v prvním poločase převahu a k vedení 3:1 si ještě vytvořil několik dalších velkých šanci. Do druhého poločasu jsme si ujasnili co budeme hrát a řekli jsme si že to odmakame a odvezeme si odtud body. Náš výkon se hodně zvedl a diky nasazení a že jsme na hřišti nechali všechny síly jsme si bod zasloužili."

Statistiky

Další aktuality

Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž
Dynamo PCO se chystá na nejvyšší soutěž 16.08.2019

O senzačním postupu do VARTA futsal ligy, která je nejvyšší futsalovou soutěží v České republice, vítězství v Superpoháru a plánech do budoucnosti, jsme si popovídali se sympatickým kapitánem týmu Dynamo PCO České Budějovice Radimem Pouzarem.

"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba
"Pro mě je cílem záchrana,” řekl mělnický předseda Pavel Šuba 15.08.2019

Olympik začal přípravu již 15. 7. a to hned v hale, ale o kondici trenéři mít strach nemusí. "Oproti minulým létům jsme vypustili 14 dní hrubou přípravu, protože ji naši kluci mají ve fotbalových klubech,” vysvětluje předseda klubu Pavel Šuba.

Program přípravných utkání houstne…
Program přípravných utkání houstne… 14.08.2019

Již za tři týdny odstartuje nejvyšší soutěž a všechny kluby již pochopitelně zahájily přípravu. Je za námi i několik prvních přípravných utkání a jejich počet bude v příštích dnech houstnout. Nabízíme vám přehled dosud známých termínů přípravných zápasů, které obsahují i několik střetnutí se zahraničními kluby.