Úvodní část přinesla vyrovnanou hru s větším množství šancí na straně domácích, které nerozhodila ani úvodní branka hostujícího celku. V dresu Helasu mohl několikrát skórovat agilní Vojtěch Cupák, ale na Mareše si nepřišel. Nepříznivý výsledek pro domácí vydržel do 8. minuty, o změnu skóre se postaral Cupák, v 11. minutě kapitán Ovčačík a obrat na 3:1 zařídil svoji premiérovou brankou v lize Bílý. Poločas tak vyhráli domácí 3:1.

Druhá část duelu přinesla řadu šancí, zejména však na straně domácího Helasu. Dvě vstřelené branky v 27. minutě byly vyústěním vzniklého nedorozumění při vracení míče po přerušení hry a tak neměly žádný vliv na vývoj utkání. V závěru klání se hosté odhodlali ke hře bez brankáře, a tento krok se stal nakonec Helasu osudným. S konečnou dělbou bodů byli více spokojení hráči Mělníku a nutno podotknout, že k bodu jim dopomohl laxní přístup hráčů domácího celku, který závěr absolutně nezvládl.

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): “Utkání jsme degradovali posledními třemi minutami a z vyhraného zápasu jsme udělali frašku. Po takovém závěru nemáme v play-off co dělat a měli bychom si přesně specifikovat důvody takovýchto výkonů.”

Jakub Němec (trenér, SK Olympik Mělník): "V Brně jsme měli velké problémy se složením týmu, protože naše marodka je obrovská. V prvním poločase bylo znát, že v této sestavě nejsme sehraní a navíc se přidala únava z cesty. Helas měl díky tomu v prvním poločase převahu a k vedení 3:1 si ještě vytvořil několik dalších velkých šanci. Do druhého poločasu jsme si ujasnili co budeme hrát a řekli jsme si že to odmakame a odvezeme si odtud body. Náš výkon se hodně zvedl a diky nasazení a že jsme na hřišti nechali všechny síly jsme si bod zasloužili."

Statistiky

Další aktuality

V souboji o důležité body vyšel Nejzbach naprázdno
V souboji o důležité body vyšel Nejzbach naprázdno 26.01.2020

Nejzbach se v 15. kole VARTA futsal ligy představil na domácí palubovce proti Dynamu PCO České Budějovice, za které nastupují fotbalisté s několika starty v lize. Nejzbach se bohužel nedokázal s hrou Budějovic vypořádat, z čehož pramenil výsledek 1:4.

Přetahovanou v závěru zvládl lépe Helas
Přetahovanou v závěru zvládl lépe Helas 25.01.2020

Dramatický duel se hrál v pátek v Mělníce. Domácí Olympik potřeboval v 15. kole VARTA futsal ligy porazit Helas Brno. Dokonce srovnal na 2:2, ale hostující Šarközy pár vteřin před koncem rozhodl.

David Jošt vstřelil šest branek Liberci
David Jošt vstřelil šest branek Liberci 25.01.2020

Slavia v pátek večer v Edenu splnila roli favorita a Liberec zdolala vysoko 12:3. O svém desátém vítězství v letošním ročníku VARTA futsal ligy rozhodli sešívaní už v prvním poločase, který vyhráli 10:1. Střelecky se blýskl David Jošt, který nastřílel rekordních šest branek. Dvakrát se trefil kapitán Jan Homola, jednou Martin Brychta, Jan Křemen, Zdeněk Sláma a Marko Radovanovič.