Souboj s brněnským Helasem měl od úvodní minuty jasně nastavený ráz. Chrudimští hráli, soupeř se bránil. A dá se říct, že úspěšně. Poprvé sice inkasoval po dvojnásobné dorážce Matěje Slováčka, následně se mu ale, i zásluhou velkého množství štěstí, dařilo držet střelce ERA-PACKu na uzdě. Střelec úvodní branky ještě nastřelil břevno, stejně tak jako o chvíli později po nepřímém kopu Bagatini, na opačné straně musel Jakub Žďánský vytáhnout skvělý zákrok především proti agilnímu Ovčačíkovi.

V závěru první půle přece jen domácí odskočili, vše si na starost vzal Brazilec Everton. Jeho dva góly v rozmezí dvou minut, kdy takřka ze stejné pozice dvakrát trefil neomylně k tyči Kubicovy branky, daly hráčům ERA-PACKu na sálovky klid. Do druhého poločasu opět vstoupila aktivněji Chrudim, po střele Pavla Drozda duněla za střídajícím gólmanem Mykytjukem tyčka.

Právě Pavel Drozd se své branky dočkal o chvíli později po bratrské „spolupráci“. Střela jeho bratra Davida ho totiž trefila do zadní části těla, od které se balon šťastně odrazil až do sítě. I přes převahu již Chrudimští další gól nepřidali, v závěru se navíc museli bránit rychlým protiakcím soupeře. Čisté konto uhájili a na čele mají nyní čtyřbodový náskok před druhými Teplicemi.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): "V každém zápase zvyšujeme náš rytmus a přibližujeme se ideálu. V posledních utkání jsme podali dobré výkony, tentokrát jsme si vytvořili velké množství šancí, i přesto náš výkon kvalitní nebyl. Nejdůležitější pro mě však je, že se zlepšují naše útočné variace, hra v defenzívě je zároveň taktéž jistá. To nám dává jistotu v pokračování naší práce. Víme, že jsou před námi poslední tři, nesmírně důležité, měsíce sezony, kde rozhoduje každý detail."

Tomáš Poul (hráč Helas Brno): “Do utkání proti Chrudimi jsme nastoupili s čistou hlavou, hodili jsme za hlavu poslední nepovedené zápasy a řekli jsme si, že budeme bojovat o co nejlepší výsledek. Výkon jsme podali kvalitní a chyběl nám jen větší klid v koncovce, aby jsme nějaké šance proměli. Teď si musíme výkon přenést do zápasů, kde nám půjde o play-off.”

Statistiky

Sparta zvládla vyřadit mistra a je ve finále play off
Sparta zvládla vyřadit mistra a je ve finále play off 15.05.2019

Čtvrté semifinále play off VARTA futsal ligy mezi Chrudimí a Spartou se hrálo ve středu večer. Pražané zvítězili na východě Čech a oslavili postup do finále přes čtrnáctinásobného mistra.

Kde sledovat středeční semifinále Chrudim vs. Sparta?
Kde sledovat středeční semifinále Chrudim vs. Sparta? 15.05.2019

Semifinále play off VARTA futsal ligy pokračuje ve středu od 20 hodin v Chrudimi. Domácí ERA-PACK bude proti Spartě Praha odvracet vyřazení ze soutěže. Pražané vedou v sérii 2:1 na zápasy. Kde sledovat dnešní zápas?

Chrudim chce prodloužit sérii i bez Évertona a Bagatiniho
Chrudim chce prodloužit sérii i bez Évertona a Bagatiniho 14.05.2019

Drama, jaké semifinálová série mezi Chrudimí a Spartou nabízí, se jen tak nevidí. Čtvrtý zápas se hraje ve středu od 20 hodin v Chrudimi. A vy ho znovu můžete sledovat i na internetu.