Třetí tým tabulky disponuje silnou ofenzívou, která měla na oslabený tým ze Slovácka, jenž navíc přijel do metropole jen s devíti hráči – z toho s jedním brankářem, hodně platit. Sparta měla také od prvních okamžiků výraznou převahu, ale hosté obětavě bránili před Kunickým, a tak inkasovali v první půli jen dvakrát – v 6. minutě se prosadil král ligových střelců a kapitán Sparty Michal Seidler – dal už svůj 37. gól a o 9 minut později Tomáš Vnuk. Za tohoto stavu měli velkou šanci po jednom ze sporadických brejků i hosté, ale Ťok ve vyložené příležitosti netrefil.

Do druhé půle pozměnila domácí trenérská dvojice složení čtyřek, začal hrát i Amrani a právě on dvěma góly v první a třetí minutě této části hry srazil Bazooku do kolen. Domácí pak roztáčeli svou typickou kombinační hru, kterou postupně rozvraceli obranu protivníka a přidávali góly.

Vnuk, Drahovský a Seidler zvýšili během tří minut už na 7:0. V té době ale musel ukázat několik zákroků i sparťanský gólman Gerčák, protože v době náporu Sparty se dostali do několika příležitostí i hosté, zvláště nejzkušenější dvojice Sopůšek – Čtvrtníček pořádně provětrala sparťanskou defenzívu. Tři minuty před koncem rozjásal domácí příznivce nádherným gólem Wilde a v téže minutě uzavřel skóre zápasu Lukáš Křivánek, pro kterého, stejně jako pro asistenta trenéra Martina Brůnu, měl zápas zajímavou příchuť – ještě v první polovině sezony hájili barvy soupeře.

Tomáš Vnuk (Sparta): „První půle nebyla optimální, měli jsme hodně šancí, ale hráli jsme s Bazookou nahoru dolů, což nám nesvědčí. My si musíme držet balon a postupně se dostávat do šancí, které potom, když jsme v klidu, proměníme. Dneska jsme viděli, že to umíme táhnout, všechny čtyřky dávaly góly.“

Jaroslav Hastík (trenér Bazooka CF U. H.): „Ačkoli jsme Spartě podle očekávání nakonec podlehli vysokým rozdílem, musím naše hráče ve fyzicky náročném utkání za jejich poctivý přístup pochválit. Zejména v první půli jsme favorita vcelku drželi na uzdě a na pouhé dva góly domácích jsme odpověděli několika vydařenými kontry, z nichž jsme ale skórovat nedokázali. Ťokova tutovka z metru do odkryté brány po skvělé Sopůškově nabídce snad zahodit ani nešla… Po přestávce náš statečný odpor nalomil rychlý Amraniho gól a poté už domácí herně i gólově dominovali. Těší mě, že jsme ani jednou neinkasovali ze standardek, s čímž míváme problém. Sparťané potvrdili výbornou formu a jejich vysoké ambice mají vskutku reálný základ.“

Statistiky

Sparta zvládla vyřadit mistra a je ve finále play off
Sparta zvládla vyřadit mistra a je ve finále play off 15.05.2019

Čtvrté semifinále play off VARTA futsal ligy mezi Chrudimí a Spartou se hrálo ve středu večer. Pražané zvítězili na východě Čech a oslavili postup do finále přes čtrnáctinásobného mistra.

Kde sledovat středeční semifinále Chrudim vs. Sparta?
Kde sledovat středeční semifinále Chrudim vs. Sparta? 15.05.2019

Semifinále play off VARTA futsal ligy pokračuje ve středu od 20 hodin v Chrudimi. Domácí ERA-PACK bude proti Spartě Praha odvracet vyřazení ze soutěže. Pražané vedou v sérii 2:1 na zápasy. Kde sledovat dnešní zápas?

Chrudim chce prodloužit sérii i bez Évertona a Bagatiniho
Chrudim chce prodloužit sérii i bez Évertona a Bagatiniho 14.05.2019

Drama, jaké semifinálová série mezi Chrudimí a Spartou nabízí, se jen tak nevidí. Čtvrtý zápas se hraje ve středu od 20 hodin v Chrudimi. A vy ho znovu můžete sledovat i na internetu.