Na začátku utkání podržel svými zákroky tým slovenský brankář Marek Karpiak, v sedmé minutě ale už proti střele Petra Zapletala neměl šanci zasáhnout. O pět minut později vyšel slávistům signál, po kterém Uroš Krasnič vyrovnal, hned v následujících dvou minutách přidali branky Radovanovič a Leovski. Domácí už další šance nevyužili, několikrát také trefili tyč.

Po přestávce nastoupil do branky Jan Žežulka, do hry se dostali také juniorští reprezentanti Daniel Hájek a Zdeněk Sita. Ve 25. minutě přidal čtvrtou branku po Směřičkově přihrávce David Jošt a když po krásné kličce a stahovačce přidal pátou branku Marko Pršíč, zdálo se být rozhodnuto. Domácí se ale nevzdali, ve 28. minutě snížil Havrda. Hosté se dostali pod tlak pěti faulů a museli čelit pětiminutové power-play České Lípy. Zapletal přidal svoji druhou branku a hned třikrát se měnil stav ještě v poslední minutě. Dvakrát se trefili slávisté do prázdné sítě, Žežulku překonal kapitán Miroslav Rott.

Komentáře po utkání:
David Jošt: „Tři body máme, to je to hlavní, ale zápas to z naší strany povedený nebyl, měli bychom to zvládnout mnohem lépe. Za stavu 5:2 jsme přestali hrát, měli jsme pocit, 6e to už máme v kapse, nakonec musíme být rádi za dva góly v závěru do prázdné branky.“
Martin Směřička: „Nezačali jsme dobře, pustili soupeře do řady šancí a nakonec i do vedení. Podařilo se nám skóre do poločasu otočit díky tomu, že nám vyšly nějaké naše signály. Chtěli jsme hrát aktivně, kontrolovat hru, to se nám ale v druhém poločase tolik nedařilo.
Karel Kruliš: „Myslím si, že jsme odehráli mnohem lepší utkání než to poslední proti Spartě, bohužel jsme neproměnili svoje šance, pro to, abychom uspěli, jsme potřebovali nastřílet víc branek. Ale jsem rád, že jsme Slavii byli vyrovnaným soupeřem.“

FC Démoni Česká Lípa - SK Slavia Praha 4:7 (1:3)

Branky: 7. Zapletal (Semerád), 28. Havrda (Rott), 37. Zapletal, 40. Rott (Hrubý) – 13. Krasnič (Radanovič), 13. Radovanovič (Pršič), 14. Leovski, 25. Jošt (Směřička), 26. Pršič (Leovski), 40. Pršič (Záruba), 40. Záruba.

Fotogalerie

Další aktuality

Sparta zvládla vyřadit mistra a je ve finále play off
Sparta zvládla vyřadit mistra a je ve finále play off 15.05.2019

Čtvrté semifinále play off VARTA futsal ligy mezi Chrudimí a Spartou se hrálo ve středu večer. Pražané zvítězili na východě Čech a oslavili postup do finále přes čtrnáctinásobného mistra.

Kde sledovat středeční semifinále Chrudim vs. Sparta?
Kde sledovat středeční semifinále Chrudim vs. Sparta? 15.05.2019

Semifinále play off VARTA futsal ligy pokračuje ve středu od 20 hodin v Chrudimi. Domácí ERA-PACK bude proti Spartě Praha odvracet vyřazení ze soutěže. Pražané vedou v sérii 2:1 na zápasy. Kde sledovat dnešní zápas?

Chrudim chce prodloužit sérii i bez Évertona a Bagatiniho
Chrudim chce prodloužit sérii i bez Évertona a Bagatiniho 14.05.2019

Drama, jaké semifinálová série mezi Chrudimí a Spartou nabízí, se jen tak nevidí. Čtvrtý zápas se hraje ve středu od 20 hodin v Chrudimi. A vy ho znovu můžete sledovat i na internetu.