Helas se dostal v zápase do vedení 1:0 po signálu z autu. Následně dokázal vyrovnat stav zápasu na 1:1 Dominik Mládek po krásné individuální akci kapitána Dominika Pánka. Bohužel chvíli před konce poločasu to byl právě Pánek, který nabídl soupeři gól doslova na zlatém podnose a do šaten jsme odcházeli za stavu 1:2 pro soupeře.

Ve druhé půli jsme opět dokázali vyrovnat, když Mládek uklidil do prázdné brány dělovku Janity, kterou brankář pouze vyrazil těsně před sebe. Následně si Helas opět pomohl signálem z rohu, který z voleje uklidil Matyska do naší brány a opět jsme v zápas už po třetí prohrávali.

Následně jsme se opět prosadili my, když jsme se krásně dostali z presingu soupeře a Černohorský postupoval sám na brankáře a srovnal na 3:3.

Hattrick nakonec dokončil Dominik Mládek tři minuty před koncem, kdy nás poprvé v zápase poslal do vedení, který už jsme si nenechali vzít.

Martin Kapsa (trenér VŠB-TU Ostrava): "Máme první výhru, první tři body a konečně jsme doma k výkonu přidali i body. Myslím si, že tak dlouho na vítězství ještě nikdo z nás nikdy nečekal a navíc nám ta výhra všem hodně pomůže do další části sezóny!"

Tomáš Galia (trenér Helas Brno): "Výsledek na VŠB nás poslal do boje o záchranu a bohužel musím konstatovat, že zcela zaslouženě. Ostrava nás porazila naprosto jednoduchým způsobem, bojovností a větší touhou získat první ligové body. Našim výkonem jsme se dostali do pozice, ve které jsme nechtěli být, nicméně si za tuto situaci můžeme pouze sami a proto nám nezbývá nic jiného, než zmobilizovat všechny síly a vrátit do naší hry základní a zásadní prvky, které nám v posledních utkáních chyběly."

Statistiky

Další aktuality

V televizní dohrávce se Chrudim vrátila na vítěznou vlnu
V televizní dohrávce se Chrudim vrátila na vítěznou vlnu 18.02.2019

VARTA futsal liga pokračovala v pondělí odpoledne televizní dohrávkou 16. kola. Domácí ERA-PACK Chrudim si jednoznačně poradil s Bazookou Uherské Hradiště.

První televizní utkání týdne se hraje v pondělí v Chrudimi
První televizní utkání týdne se hraje v pondělí v Chrudimi 17.02.2019

Dohrávkou 16. kola VARTA futsal ligy odstartuje nejvyšší soutěž pondělním televizním zápasem (ČT Sport) po krátké přestávce. Chrudim hraje od 17 hodin proti Bazooce Uherské Hradiště. I na tomto utkání budete moct vidět pohár pro mistra ligy a soutěžit o dres svého klubu!

První ztráta mistra. Slavia vybojovala remízu s Chrudimí
První ztráta mistra. Slavia vybojovala remízu s Chrudimí 12.02.2019

V dohrávce 10. kola VARTA futsal ligy hostila v Edenu pražská Slavia mistrovskou Chrudim. Úterní zápas skončil překvapivou remízou 2:2.