Helas se dostal v zápase do vedení 1:0 po signálu z autu. Následně dokázal vyrovnat stav zápasu na 1:1 Dominik Mládek po krásné individuální akci kapitána Dominika Pánka. Bohužel chvíli před konce poločasu to byl právě Pánek, který nabídl soupeři gól doslova na zlatém podnose a do šaten jsme odcházeli za stavu 1:2 pro soupeře.

Ve druhé půli jsme opět dokázali vyrovnat, když Mládek uklidil do prázdné brány dělovku Janity, kterou brankář pouze vyrazil těsně před sebe. Následně si Helas opět pomohl signálem z rohu, který z voleje uklidil Matyska do naší brány a opět jsme v zápas už po třetí prohrávali.

Následně jsme se opět prosadili my, když jsme se krásně dostali z presingu soupeře a Černohorský postupoval sám na brankáře a srovnal na 3:3.

Hattrick nakonec dokončil Dominik Mládek tři minuty před koncem, kdy nás poprvé v zápase poslal do vedení, který už jsme si nenechali vzít.

Martin Kapsa (trenér VŠB-TU Ostrava): "Máme první výhru, první tři body a konečně jsme doma k výkonu přidali i body. Myslím si, že tak dlouho na vítězství ještě nikdo z nás nikdy nečekal a navíc nám ta výhra všem hodně pomůže do další části sezóny!"

Tomáš Galia (trenér Helas Brno): "Výsledek na VŠB nás poslal do boje o záchranu a bohužel musím konstatovat, že zcela zaslouženě. Ostrava nás porazila naprosto jednoduchým způsobem, bojovností a větší touhou získat první ligové body. Našim výkonem jsme se dostali do pozice, ve které jsme nechtěli být, nicméně si za tuto situaci můžeme pouze sami a proto nám nezbývá nic jiného, než zmobilizovat všechny síly a vrátit do naší hry základní a zásadní prvky, které nám v posledních utkáních chyběly."

Statistiky

Další aktuality

Liberec zahájil přípravu. V kádru má 32 hráčů
Liberec zahájil přípravu. V kádru má 32 hráčů 08.07.2019

Prvoligový tým FTZS Liberec se po několika měsíční pauze začal připravovat na nadcházející ročník VARTA futsal ligy 2019/20, a to již na začátku července.

Amrani, Cupáka a Brůna končí ve Spartě, Seidler zůstává, vrací se Amadeu
Amrani, Cupáka a Brůna končí ve Spartě, Seidler zůstává, vrací se Amadeu 01.07.2019

Pražská Sparta jako jeden z mála našich klubů prezentuje změny ve svém kádru a informuje jak o příchodech, tak i o jménech hráčů, které v další sezóně v jejím dresu neuvidíte. Trio, zmíněné v titulku, se již v další sezóně v její sestavě neuvidíte.

David Frič ve futsalu končí, v Plzni hledají trenéra
David Frič ve futsalu končí, v Plzni hledají trenéra 30.06.2019

Překvapivá zpráva zastihla futsalové příznivce během víkendu. David Frič, bývalý skvělý hráč a později trenér, který v minulé sezóně vedl Interobal Plzeň, se rozhodl ve 36 letech ukončit své futsalové aktivity. Doufejme, že jen dočasně…