Helas se dostal v zápase do vedení 1:0 po signálu z autu. Následně dokázal vyrovnat stav zápasu na 1:1 Dominik Mládek po krásné individuální akci kapitána Dominika Pánka. Bohužel chvíli před konce poločasu to byl právě Pánek, který nabídl soupeři gól doslova na zlatém podnose a do šaten jsme odcházeli za stavu 1:2 pro soupeře.

Ve druhé půli jsme opět dokázali vyrovnat, když Mládek uklidil do prázdné brány dělovku Janity, kterou brankář pouze vyrazil těsně před sebe. Následně si Helas opět pomohl signálem z rohu, který z voleje uklidil Matyska do naší brány a opět jsme v zápas už po třetí prohrávali.

Následně jsme se opět prosadili my, když jsme se krásně dostali z presingu soupeře a Černohorský postupoval sám na brankáře a srovnal na 3:3.

Hattrick nakonec dokončil Dominik Mládek tři minuty před koncem, kdy nás poprvé v zápase poslal do vedení, který už jsme si nenechali vzít.

Martin Kapsa (trenér VŠB-TU Ostrava): "Máme první výhru, první tři body a konečně jsme doma k výkonu přidali i body. Myslím si, že tak dlouho na vítězství ještě nikdo z nás nikdy nečekal a navíc nám ta výhra všem hodně pomůže do další části sezóny!"

Tomáš Galia (trenér Helas Brno): "Výsledek na VŠB nás poslal do boje o záchranu a bohužel musím konstatovat, že zcela zaslouženě. Ostrava nás porazila naprosto jednoduchým způsobem, bojovností a větší touhou získat první ligové body. Našim výkonem jsme se dostali do pozice, ve které jsme nechtěli být, nicméně si za tuto situaci můžeme pouze sami a proto nám nezbývá nic jiného, než zmobilizovat všechny síly a vrátit do naší hry základní a zásadní prvky, které nám v posledních utkáních chyběly."

Statistiky

Další aktuality

Zase jedenáct branek. Chrudim postoupila do semifinále ve velkém stylu
Zase jedenáct branek. Chrudim postoupila do semifinále ve velkém stylu 20.04.2019

ERA-PACK Chrudim zvládl čtvrtfinálovou sérii s Mělníkem také v nejkratším možném termínu. V sobotu porazil Mělník doma vysoko 11:2 a postoupil do semifinále play off VARTA futsal ligy, kde se utká s pražskou Spartou.

Semifinalista číslo čtyři? Můžeme ho znát v sobotu večer
Semifinalista číslo čtyři? Můžeme ho znát v sobotu večer 20.04.2019

Dvě jednoznačné výhry, vše podle papírových předpokladů. Chrudimští futsalisté dvakrát nadělili Mělníku dvojciferný výsledek a nyní by velmi rádi čtvrtfinálovou sérii ukončili v nejkratším možném čase. Třetí duel se hraje v sobotu od 19.30 hodin a v přímém přenosu pro Tipsport.cz a LSTV ho komentuje Ondřej Zlámal.

Chrudim má mečbol. Mělníku dala jedenáct branek
Chrudim má mečbol. Mělníku dala jedenáct branek 18.04.2019

Play off VARTA futsal ligy nabídlo ve čtvrtek večer další čtvrtfinálový zápas. Chrudim ve druhém zápase série vyhrála v Mělníce 11:2 a je krok od postupu do semifinále.