Démoni vyhráli poslední tři zápasy v řadě a i proti Chrudimi se jim zpočátku vedlo velmi konkurenceschopně. První výrazné ohrožení branky České Lípy přišlo po zakončení Maxe do tyče, první branka přišla o tři minuty později. Ztrátu domácích potrestali v samostatném úniku Felipe s Martinem Došou, kteří otevřeli skóre utkání. Postupem času se náskok chrudimského týmu navyšoval. Ve čtrnácté minutě dvě slepené branky Evertona a Maxe, které odpor soupeře zlomily.

Do konce poločasu sice již žádná branka nepadla, gólman Kirov kapituloval až po přestávce. Krátce po návratu z kabin se dvougólovým střelcem stal Max, brazilskou nadvládu střelců následně dvakrát ukončil Pavel Drozd. Když v pětatřicáté minutě zvyšoval již na 7:0 Felipe, zdálo se, že Démoni si příliš lichotivý výsledek neodnesou. Nakonec přesto dokázali vsítit dvě čestné branky z nohy Švece a Hrubého. Dvanáctá výhra Chrudimi v letošním ročníku VARTA futsal ligy se udála s výsledkem 7:2.

HODNOCENÍ ZÁPASU

Karel Kruliš (trenér Démoni Česká Lípa): „Dnešní zápas byl velmi náročný, ale troufnu si říct, že jsme k němu přistoupili zodpovědně a i přes chyby které jsme udělali, tak zápas kluci odehráli dobře. Soupeř má obrovskou kvalitu a tou se u nás prezentoval. Nás může těšit že jsme ke konci zapasu dvakrát skórovali a to je pro nás důležité do dalších zápasů. Do repre pauzy jsme si vložili pohárový zápas tak aspoň nevypadneme ze zápasoveho rytmu. Budeme se dále připravovat na další pro nás důležité zápasy."

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Tým se postupně vzpamatovával z nabírání fyzické kondice. Po dvou náročných týdnech tréninku jsme, pochopitelně, vytvořili řadu technických chyb a měli několik špatných momentů, ale i přesto vývoj utkání kontrolovali. Diktovali jsme tempo hry, což vidím jako velké pozitivum. Bohužel jsme v závěru ztratili koncentraci a zbytečně dvakrát inkasovali, celkově jsem ale s naším výkonem spokojen.“

Statistiky

Další aktuality

V televizní dohrávce se Chrudim vrátila na vítěznou vlnu
V televizní dohrávce se Chrudim vrátila na vítěznou vlnu 18.02.2019

VARTA futsal liga pokračovala v pondělí odpoledne televizní dohrávkou 16. kola. Domácí ERA-PACK Chrudim si jednoznačně poradil s Bazookou Uherské Hradiště.

První televizní utkání týdne se hraje v pondělí v Chrudimi
První televizní utkání týdne se hraje v pondělí v Chrudimi 17.02.2019

Dohrávkou 16. kola VARTA futsal ligy odstartuje nejvyšší soutěž pondělním televizním zápasem (ČT Sport) po krátké přestávce. Chrudim hraje od 17 hodin proti Bazooce Uherské Hradiště. I na tomto utkání budete moct vidět pohár pro mistra ligy a soutěžit o dres svého klubu!

První ztráta mistra. Slavia vybojovala remízu s Chrudimí
První ztráta mistra. Slavia vybojovala remízu s Chrudimí 12.02.2019

V dohrávce 10. kola VARTA futsal ligy hostila v Edenu pražská Slavia mistrovskou Chrudim. Úterní zápas skončil překvapivou remízou 2:2.