Podobně si počínali i hosté, jenž ztroskotali na dobře chytajícím Kubicovi. První branku utkání si připsali domácí, v jedenácté minutě zlikvidoval Kubica jednoznačnou šanci hostí a obratem se prosadili domácí. Situaci dvou na jednoho vyřešil Jiří Mužík s Vojtěchem Cupákem zcela ideálně a Brno šlo do vedení. Srovnání přišlo po sérii šancí na straně hostí, kteří brankáře Kubicu zasypali velkým množstvím střel. Domácí gólman odolával až do třinácté minuty, kdy po rohu vystřelil Michal Holý a jeho střela skončila přesně u pravé tyče. Vrátit vedení na stranu Helasu mohl Štolba, ale po Lidmilově pasu zamířil mimo. Tři a půl minuty před koncem poločasu se dostali hosté do vedení, když se z dorážky prosadil Jan Křemen. 

Druhý poločas se domácím vůbec nepodařil, neuběhly ani tři minuty a Jan Křemen využil Holého pas a poslal míč do brány. V sedmadvacáté minutě využil Křemenova pasu Lukáš Rešetár a o osudu zápasu bylo v podstatě rozhodnuto - 1:4. O minutu a 45 vteřin později se po chybě v obraně Plzně prosadil Dušan Künstner, jenž úspěšně zakončil svůj únik. Krátce před koncem třicáté minuty Jan Křemen poslal do sítě Turkův pas.Půl minuty po gólu Křemene přidal svou další branku Lukáš Rešetár a Brno působilo spíše jako sparing partner. Ve 34. minutě vyslal Kovács míč ve směru Michala Holého, jehož pokus překvapil Konečného v brance Helasu. Poslední zásah přidal minutu a 21 vteřin před koncem Václav Sklenář, který do brány uklidil přihrávku Vojtěcha Turka. 

Ohlasy k utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): “Na dnešní utkání musíme co nejdřív zapomenout. Už v prvním poločase byl náš výkon bez nutného zaujetí a nasazení, bez kterého nejde odehrát ligové utkání. Ve druhém poločase jsme na hřišti vůbec neexistovali, Plzeň se po dvoubrankovém odskočení dostala do psychické pohody a na hřišti dominovala. Dnešní výkon je pro mne zklamáním, ale i takové zápasy musíme absolvovat, aby jsme se mohli posouvat dál. Plzeň nám ukázala, že jsme teprve na začátku dlouhé cesty, která vede k nové tváři Helasu.”

Jiří Mužík (hráč, Helas Brno): “Zápas se mi hodnotí těžce. První poločas jsme neodehrali špatně, ale zase jsme dostali 2 goly ze standardních situací a my svoje šance neproměnili. V druhém poločase jsme nezachytili začátek, dostali 2 rychlé goly a pak už to bylo trápení. Tento zápas musíme hodit za hlavu a připravit se na příští zápas v Ostravě.”

Statistiky zápasu

Další aktuality

Liberec zahájil přípravu. V kádru má 32 hráčů
Liberec zahájil přípravu. V kádru má 32 hráčů 08.07.2019

Prvoligový tým FTZS Liberec se po několika měsíční pauze začal připravovat na nadcházející ročník VARTA futsal ligy 2019/20, a to již na začátku července.

Amrani, Cupáka a Brůna končí ve Spartě, Seidler zůstává, vrací se Amadeu
Amrani, Cupáka a Brůna končí ve Spartě, Seidler zůstává, vrací se Amadeu 01.07.2019

Pražská Sparta jako jeden z mála našich klubů prezentuje změny ve svém kádru a informuje jak o příchodech, tak i o jménech hráčů, které v další sezóně v jejím dresu neuvidíte. Trio, zmíněné v titulku, se již v další sezóně v její sestavě neuvidíte.

David Frič ve futsalu končí, v Plzni hledají trenéra
David Frič ve futsalu končí, v Plzni hledají trenéra 30.06.2019

Překvapivá zpráva zastihla futsalové příznivce během víkendu. David Frič, bývalý skvělý hráč a později trenér, který v minulé sezóně vedl Interobal Plzeň, se rozhodl ve 36 letech ukončit své futsalové aktivity. Doufejme, že jen dočasně…