Slavii se daří. Má skvělou sérii šesti výher. Vlastně vyhrála vše od posledního derby na Podvinném mlýně. Tým trenéra Ivana Božoviče jeho koncepční práci roste kolo od kola. „I výhra v derby je jen za tři body. Takže z tohoto pohledu by se mohlo zdát, že jde o běžný zápas. Ale nechceme a nemůžeme si dovolit prohrát obě dvě derby v základní části kvůli naší psychické pohodě,“ zdůraznil slávistický kapitán Jan Homola, který má o sobotním utkání jasno: „Čekám atraktivní a dynamický futsal, který se bude líbit fanouškům. Bude to boj o každý centimetr palubovky. Zahraniční hráči si musí uvědomit, co derby pražských „S“ znamená. Není to jen zápas, je to sportovní válka.“

Sparta od derby vyhrála jen čtyři zápasy, a navíc s celky ze spodu tabulky. K tomu dvakrát prohrála. V Chrudimi a překvapivě v Mělníce. V posledním utkání v Liberci neměl kouč Sparty zdaleka kompletní kádr. Otázka zní, jak bude jeho tým vypadat před prestižním sobotním zápasem.

„Na zápas se Slavií se velmi těším, stejně jako všichni mí spoluhráči. Všichni dobře víme, že derby mezi Spartou a Slavií jsou největší zápasy v sezoně, a to nejen ve futsale či fotbale, ale v každém sportu. Věřím, že si do haly najde cestu mnoho fanoušků a budou hnát své týmy za vítězstvím,“ řekl sparťan Tomáš Drahovský.

Jeho parťák Tomáš Vnuk odehraje své vůbec první derby pražských „S“: „Pro mě osobně to bude první pražské derby, takže jsem opravdu natěšen, a to jak na zápas, tak na atmosféru v hledišti. Doufám, že přijde hodně diváků a zápas se jim bude líbit. Hlavní však bude, abychom zvítězili a dotáhli se nejen na Slavii, ale přiblížili se i k úplné špičce tabulky.“

V historii futsalových derby Sparty a Slavie se odehrálo už šestnáct bitev. Devětkrát se radovala Sparta, pětkrát Slavia a dvakrát skončil zápas remízou. Na sedmnáctý mač se můžete přijít podívat osobně do haly v Edenu od 15 hodin.

Zápas vysílá živě Tipsport.cz a LSTV.cz! Zápas komentuje Michal Pavlík.

Profil haly

SH Eden

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Vstupenky 50 Kč

Další aktuality

Liberec odjel z Ostravy s prázdnou
Liberec odjel z Ostravy s prázdnou 18.03.2019

V dalším domácím zápase nás čekal Liberec na který jsme měli zvýšenou motivaci, jelikož v prvním našem vzájemném zápase jsme kvůli dopravní zácpě dorazili k soupeři až těsně před začátkem a Liberec nám nenechal ani chvíli na rozcvičení a hned se šlo hrát!

Svarog v zápase s Českou Lípou potvrdil roli favorita
Svarog v zápase s Českou Lípou potvrdil roli favorita 18.03.2019

Dvacáté kolo VARTA futsal ligy je minulostí. Do Teplic dorazila v pátek večer Česká Lípa. Kurzy sázkových kanceláří mluvily jednoznačně ve prospěch domácího celku.

Helas doma remizoval s Mělníkem
Helas doma remizoval s Mělníkem 17.03.2019

V rámci dvacátého kola se na palubovce brněnské haly Vodova utkaly celky, s vidinou pošilhávající po play-off, Helas Brno a s jistotou postupu do vyřazovacích bojů, SK Olympik Mělník. Tři čtvrtě utkání zvládali boj o play-off lépe domácí, ale hosté dokázali v závěru druhého poločasu vymyslet tři minuty z říše snů a tak došlo v Brně na dělbu bodů.