Slavii se daří. Má skvělou sérii šesti výher. Vlastně vyhrála vše od posledního derby na Podvinném mlýně. Tým trenéra Ivana Božoviče jeho koncepční práci roste kolo od kola. „I výhra v derby je jen za tři body. Takže z tohoto pohledu by se mohlo zdát, že jde o běžný zápas. Ale nechceme a nemůžeme si dovolit prohrát obě dvě derby v základní části kvůli naší psychické pohodě,“ zdůraznil slávistický kapitán Jan Homola, který má o sobotním utkání jasno: „Čekám atraktivní a dynamický futsal, který se bude líbit fanouškům. Bude to boj o každý centimetr palubovky. Zahraniční hráči si musí uvědomit, co derby pražských „S“ znamená. Není to jen zápas, je to sportovní válka.“

Sparta od derby vyhrála jen čtyři zápasy, a navíc s celky ze spodu tabulky. K tomu dvakrát prohrála. V Chrudimi a překvapivě v Mělníce. V posledním utkání v Liberci neměl kouč Sparty zdaleka kompletní kádr. Otázka zní, jak bude jeho tým vypadat před prestižním sobotním zápasem.

„Na zápas se Slavií se velmi těším, stejně jako všichni mí spoluhráči. Všichni dobře víme, že derby mezi Spartou a Slavií jsou největší zápasy v sezoně, a to nejen ve futsale či fotbale, ale v každém sportu. Věřím, že si do haly najde cestu mnoho fanoušků a budou hnát své týmy za vítězstvím,“ řekl sparťan Tomáš Drahovský.

Jeho parťák Tomáš Vnuk odehraje své vůbec první derby pražských „S“: „Pro mě osobně to bude první pražské derby, takže jsem opravdu natěšen, a to jak na zápas, tak na atmosféru v hledišti. Doufám, že přijde hodně diváků a zápas se jim bude líbit. Hlavní však bude, abychom zvítězili a dotáhli se nejen na Slavii, ale přiblížili se i k úplné špičce tabulky.“

V historii futsalových derby Sparty a Slavie se odehrálo už šestnáct bitev. Devětkrát se radovala Sparta, pětkrát Slavia a dvakrát skončil zápas remízou. Na sedmnáctý mač se můžete přijít podívat osobně do haly v Edenu od 15 hodin.

Zápas vysílá živě Tipsport.cz a LSTV.cz! Zápas komentuje Michal Pavlík.

Profil haly

SH Eden

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Vstupenky 50 Kč

Další aktuality

Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu!
Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu! 18.06.2019

Byl prosinec roku 2012 a v ruském Petrohradu končil mezinárodní turnaj pro reprezentace do 21 let. Pořadatelé vyhlašovali nejlepší hráče jednotlivých týmů, v tom českém si cenu přebíral Radim Záruba, ve slovenském Tomáš Drahovský. Spokojenejší ale byl Ukrajinec Maxim Litvinov. Ve finále proti Slovensku vstřelil hattrick a vítězná trofej po výhře 4:1 patřila jemu a jeho spoluhráčům.

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo
Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo 11.06.2019

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.