Slavii se daří. Má skvělou sérii šesti výher. Vlastně vyhrála vše od posledního derby na Podvinném mlýně. Tým trenéra Ivana Božoviče jeho koncepční práci roste kolo od kola. „I výhra v derby je jen za tři body. Takže z tohoto pohledu by se mohlo zdát, že jde o běžný zápas. Ale nechceme a nemůžeme si dovolit prohrát obě dvě derby v základní části kvůli naší psychické pohodě,“ zdůraznil slávistický kapitán Jan Homola, který má o sobotním utkání jasno: „Čekám atraktivní a dynamický futsal, který se bude líbit fanouškům. Bude to boj o každý centimetr palubovky. Zahraniční hráči si musí uvědomit, co derby pražských „S“ znamená. Není to jen zápas, je to sportovní válka.“

Sparta od derby vyhrála jen čtyři zápasy, a navíc s celky ze spodu tabulky. K tomu dvakrát prohrála. V Chrudimi a překvapivě v Mělníce. V posledním utkání v Liberci neměl kouč Sparty zdaleka kompletní kádr. Otázka zní, jak bude jeho tým vypadat před prestižním sobotním zápasem.

„Na zápas se Slavií se velmi těším, stejně jako všichni mí spoluhráči. Všichni dobře víme, že derby mezi Spartou a Slavií jsou největší zápasy v sezoně, a to nejen ve futsale či fotbale, ale v každém sportu. Věřím, že si do haly najde cestu mnoho fanoušků a budou hnát své týmy za vítězstvím,“ řekl sparťan Tomáš Drahovský.

Jeho parťák Tomáš Vnuk odehraje své vůbec první derby pražských „S“: „Pro mě osobně to bude první pražské derby, takže jsem opravdu natěšen, a to jak na zápas, tak na atmosféru v hledišti. Doufám, že přijde hodně diváků a zápas se jim bude líbit. Hlavní však bude, abychom zvítězili a dotáhli se nejen na Slavii, ale přiblížili se i k úplné špičce tabulky.“

V historii futsalových derby Sparty a Slavie se odehrálo už šestnáct bitev. Devětkrát se radovala Sparta, pětkrát Slavia a dvakrát skončil zápas remízou. Na sedmnáctý mač se můžete přijít podívat osobně do haly v Edenu od 15 hodin.

Zápas vysílá živě Tipsport.cz a LSTV.cz! Zápas komentuje Michal Pavlík.

Profil haly

SH Eden

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Vstupenky 50 Kč

Další aktuality

Mělník získal povinné tři body s poslední Ostravou
Mělník získal povinné tři body s poslední Ostravou 21.01.2019

V pátek se Olympik Mělník utkal doma v rámci 14. kola VARTA futsal ligy s týmem VSK VŠB-TU Ostrava. Poslední celek tabulky domácí bez zaváhání porazili a s celkovým počtem 18 bodů jsou na 6. místě.

Zkrat Helasu ve druhé půli rozhodl o vysoké výhře Plzně
Zkrat Helasu ve druhé půli rozhodl o vysoké výhře Plzně 20.01.2019

Zápas s Interobalem Plzeň se Helasu příliš nepovedl. Po poměrně vyrovnané první půli přišel zkrat ve druhé části zápasu, kdy domácí tým se v úvodu dostal do několika šancí, ty však zůstaly neproměněné.

Slavia nastřílela Liberci devět branek
Slavia nastřílela Liberci devět branek 20.01.2019

Červenobílí v sobotu naplnili roli favorita a nováčka soutěže FTZS Liberec porazili vysoko 9:2. Mohli si tak užít děkovačku s početným kotlem fanoušků, kteří dorazili z hokejového zápasu. Svoji premiérovou branku ve VARTA futsal lize vstřelil Daniel Klíma, po dvou brankách si připsali Martin Směřička a Radim Záruba, po jedné pak David Jošt, Igor Leovski, Marko Pršič a Uroš Krasnič.