Z Brna se body lehko nevozí, o tom ví Chrudim své. Ani desáté vystoupení v probíhající sezoně nepřineslo zprvu jednoznačný průběh. Helas se bránil velmi dobře a co víc, dokázal Chrudimi pořádně zavařit. V prvním poločase měl vedoucí branku brněnského týmu na noze Mužík či Vojtěch Cupák, ani jeden z nich ale skvěle chytajícího Dmitrije Litviněnka nepřekonal. Také na druhé straně se pořádně blýskalo, brankář Kubica se zapotil především proti samostatnému nájezdu Maxe, šance pálili také oba bratři Drozdovi.

Přesto přišel v závěru první půle zlomový moment utkání. Hrdinou se stal chrudimský Max, který nejprve v osmnácté minutě připravil perfektní pozici pro střelu Evertonovi, na gól svého krajana navázal chvíli před sirénou a tým trenéra Condeho dokonale uklidnil. A po přestávce již ERA-PACK dominoval. Vypracoval si řadu dalších brankových příležitostí, definitivní pojistku přinesla až branka Davida Drozda z osmadvacáté minuty.

Nenasytná Chrudim i nadále duelu šéfovala a svůj náskok ještě dokázala navýšit, do střelecké listiny se zapsal po asistenci svého dvojčete také Pavel Drozd. Gólman Litviněnko si připsal další čisté konto, ERA-PACK pro změnu tři body, kterými zaokrouhlil získaný bodových zisk na třicet. S Teplicemi se v současné době dělí o první místo, díky lepšímu skóre se poprvé v sezoně posunul do čela. V Brně zvítězila Chrudim poměrem 4:0!

Tomáš Galia (trenér Helasu): "K futsalovému zázraku potřebujete mít ve správný okamžik potřebné štěstí a v souboji s Chrudimí i výraznější úspěšnost v zakončení. Dnes při nás potřebné štěstí v úvodu utkání při šancích soupeře stálo, ale v zakončení jsme bohužel po celý zápas kvalitu neměli. Někdy jste nuceni hrát tak, jak vám soupeř svojí kvalitou a výkonem dovolí. Chrudim dnes předvedla svůj rutinní výkon, na který jsme v některých pasážích hry, svojí nevyzrálostí a zkušenostmi neuměli reagovat. Podobně těžká utkání nám pomůžou do budoucna, neboť jedině takto se můžou naši mladí hráči posouvat a vyvíjet ve své kariéře.”

Felipe Conde (trenér Chrudimi): "Zápas jsme odehráli bezpečně, soupeři jsme příliš nebezpečných situací před naší brankou nepovolili. V prvním poločase jsme hodně drželi míč a vypracovali si řadu šanci, bohužel jsme je ale nevyužili. Po pauze jsme v kvalitním výkonu pokračovali, Helas však své bránění zlepšil. Cíl, kterým byl posun na první místo tabulky, je splněn. Chci ještě říci, že jsem nesmírně rád za týmy jako je Helas, které se nebojí sázet na mladé hráče. Spousta z nich má kvalitu a odehrála dobrý zápas, za což jim chci poblahopřát. V pátek nás čeká další utkání, ve kterém doufáme v uzavření vítězné sérii prvních zápasů v letošní sezoně."

Statistiky zápasu

Další aktuality

Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu!
Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu! 18.06.2019

Byl prosinec roku 2012 a v ruském Petrohradu končil mezinárodní turnaj pro reprezentace do 21 let. Pořadatelé vyhlašovali nejlepší hráče jednotlivých týmů, v tom českém si cenu přebíral Radim Záruba, ve slovenském Tomáš Drahovský. Spokojenejší ale byl Ukrajinec Maxim Litvinov. Ve finále proti Slovensku vstřelil hattrick a vítězná trofej po výhře 4:1 patřila jemu a jeho spoluhráčům.

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo
Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo 11.06.2019

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.