Reprezentační brankář ankety sice moc nesleduje, ale přízeň fanoušků ho vždy potěší. „Mám radost, to nechci lhát. Jsem rád, že mi futsalisté dali hlasy,“ poděkoval Libor Gerčák. Přitom rok 2018 nebyl pro Gerčáka jednoduchý. Do historie se zapsal odstoupením „jeho“ Nejzbachu z nejvyšší soutěže. „Nejzbach hrál v tomto roce velkou roli. Dlouho se nevědělo, co s Vysokým Mýtem bude. Vše bylo chaotické. Ihned jsem však dostal nabídky. Nejvážnější ze Sparty a Slavie,“ přiznal brankář roku.

Situaci v Nejzbachu Gerčák nadále sleduje: „Bavím se s Petrem Jeníčkem. Nejzbach chce postoupit. Zkrátka chtějí co nejdřív vrátit první ligu do Vysokého Mýta. Přeji jim, aby se postup povedl. Doufám, že to dají.“

Spartu si vybral, protože je mu k srdci blíž. „Fandím fotbalové Spartě,“ usmíval se Gerčák, který podepsal smlouvu na dva roky a chce získat titul. Jak moc je triumf v lize blízko či daleko? „Sparta má dobrý kádr i dobré hráče. Něco málo tomu však ještě chybí. Chrudim je pořád o krůček napřed. Myslím si, že jde o sehranost. Sparta má nový tým. Musíme si více sednout a zkusíme se poprat o titul. Kdo ví, co bude za dva roky. Ve Spartě mám smlouvu na dva roky a pak se uvidí. Rozhodně chci získat titul,“ odpověděl Libor Gerčák.

I v reprezentaci se Gerčákovi dařilo. Na podzim český tým ani jednou neprohrál. „Národní tým měl povedený rok. Přípravné zápasy se všechny vydařily. Tam jsem byl hodně spokojený,“ přiznal gólman národního týmu.

Gerčák vyhrál anketu s 221 hlasy. Druhý skončil Ondřej Vahala (AC Sparta Praha, 178 hlasů) a třetí gólman Slavie Praha Jan Žežulka s 169 hlasy.

Další aktuality

Mělník získal povinné tři body s poslední Ostravou
Mělník získal povinné tři body s poslední Ostravou 21.01.2019

V pátek se Olympik Mělník utkal doma v rámci 14. kola VARTA futsal ligy s týmem VSK VŠB-TU Ostrava. Poslední celek tabulky domácí bez zaváhání porazili a s celkovým počtem 18 bodů jsou na 6. místě.

Zkrat Helasu ve druhé půli rozhodl o vysoké výhře Plzně
Zkrat Helasu ve druhé půli rozhodl o vysoké výhře Plzně 20.01.2019

Zápas s Interobalem Plzeň se Helasu příliš nepovedl. Po poměrně vyrovnané první půli přišel zkrat ve druhé části zápasu, kdy domácí tým se v úvodu dostal do několika šancí, ty však zůstaly neproměněné.

Slavia nastřílela Liberci devět branek
Slavia nastřílela Liberci devět branek 20.01.2019

Červenobílí v sobotu naplnili roli favorita a nováčka soutěže FTZS Liberec porazili vysoko 9:2. Mohli si tak užít děkovačku s početným kotlem fanoušků, kteří dorazili z hokejového zápasu. Svoji premiérovou branku ve VARTA futsal lize vstřelil Daniel Klíma, po dvou brankách si připsali Martin Směřička a Radim Záruba, po jedné pak David Jošt, Igor Leovski, Marko Pršič a Uroš Krasnič.