Reprezentační brankář ankety sice moc nesleduje, ale přízeň fanoušků ho vždy potěší. „Mám radost, to nechci lhát. Jsem rád, že mi futsalisté dali hlasy,“ poděkoval Libor Gerčák. Přitom rok 2018 nebyl pro Gerčáka jednoduchý. Do historie se zapsal odstoupením „jeho“ Nejzbachu z nejvyšší soutěže. „Nejzbach hrál v tomto roce velkou roli. Dlouho se nevědělo, co s Vysokým Mýtem bude. Vše bylo chaotické. Ihned jsem však dostal nabídky. Nejvážnější ze Sparty a Slavie,“ přiznal brankář roku.

Situaci v Nejzbachu Gerčák nadále sleduje: „Bavím se s Petrem Jeníčkem. Nejzbach chce postoupit. Zkrátka chtějí co nejdřív vrátit první ligu do Vysokého Mýta. Přeji jim, aby se postup povedl. Doufám, že to dají.“

Spartu si vybral, protože je mu k srdci blíž. „Fandím fotbalové Spartě,“ usmíval se Gerčák, který podepsal smlouvu na dva roky a chce získat titul. Jak moc je triumf v lize blízko či daleko? „Sparta má dobrý kádr i dobré hráče. Něco málo tomu však ještě chybí. Chrudim je pořád o krůček napřed. Myslím si, že jde o sehranost. Sparta má nový tým. Musíme si více sednout a zkusíme se poprat o titul. Kdo ví, co bude za dva roky. Ve Spartě mám smlouvu na dva roky a pak se uvidí. Rozhodně chci získat titul,“ odpověděl Libor Gerčák.

I v reprezentaci se Gerčákovi dařilo. Na podzim český tým ani jednou neprohrál. „Národní tým měl povedený rok. Přípravné zápasy se všechny vydařily. Tam jsem byl hodně spokojený,“ přiznal gólman národního týmu.

Gerčák vyhrál anketu s 221 hlasy. Druhý skončil Ondřej Vahala (AC Sparta Praha, 178 hlasů) a třetí gólman Slavie Praha Jan Žežulka s 169 hlasy.

Další aktuality

Liberec odjel z Ostravy s prázdnou
Liberec odjel z Ostravy s prázdnou 18.03.2019

V dalším domácím zápase nás čekal Liberec na který jsme měli zvýšenou motivaci, jelikož v prvním našem vzájemném zápase jsme kvůli dopravní zácpě dorazili k soupeři až těsně před začátkem a Liberec nám nenechal ani chvíli na rozcvičení a hned se šlo hrát!

Svarog v zápase s Českou Lípou potvrdil roli favorita
Svarog v zápase s Českou Lípou potvrdil roli favorita 18.03.2019

Dvacáté kolo VARTA futsal ligy je minulostí. Do Teplic dorazila v pátek večer Česká Lípa. Kurzy sázkových kanceláří mluvily jednoznačně ve prospěch domácího celku.

Helas doma remizoval s Mělníkem
Helas doma remizoval s Mělníkem 17.03.2019

V rámci dvacátého kola se na palubovce brněnské haly Vodova utkaly celky, s vidinou pošilhávající po play-off, Helas Brno a s jistotou postupu do vyřazovacích bojů, SK Olympik Mělník. Tři čtvrtě utkání zvládali boj o play-off lépe domácí, ale hosté dokázali v závěru druhého poločasu vymyslet tři minuty z říše snů a tak došlo v Brně na dělbu bodů.