Reprezentační brankář ankety sice moc nesleduje, ale přízeň fanoušků ho vždy potěší. „Mám radost, to nechci lhát. Jsem rád, že mi futsalisté dali hlasy,“ poděkoval Libor Gerčák. Přitom rok 2018 nebyl pro Gerčáka jednoduchý. Do historie se zapsal odstoupením „jeho“ Nejzbachu z nejvyšší soutěže. „Nejzbach hrál v tomto roce velkou roli. Dlouho se nevědělo, co s Vysokým Mýtem bude. Vše bylo chaotické. Ihned jsem však dostal nabídky. Nejvážnější ze Sparty a Slavie,“ přiznal brankář roku.

Situaci v Nejzbachu Gerčák nadále sleduje: „Bavím se s Petrem Jeníčkem. Nejzbach chce postoupit. Zkrátka chtějí co nejdřív vrátit první ligu do Vysokého Mýta. Přeji jim, aby se postup povedl. Doufám, že to dají.“

Spartu si vybral, protože je mu k srdci blíž. „Fandím fotbalové Spartě,“ usmíval se Gerčák, který podepsal smlouvu na dva roky a chce získat titul. Jak moc je triumf v lize blízko či daleko? „Sparta má dobrý kádr i dobré hráče. Něco málo tomu však ještě chybí. Chrudim je pořád o krůček napřed. Myslím si, že jde o sehranost. Sparta má nový tým. Musíme si více sednout a zkusíme se poprat o titul. Kdo ví, co bude za dva roky. Ve Spartě mám smlouvu na dva roky a pak se uvidí. Rozhodně chci získat titul,“ odpověděl Libor Gerčák.

I v reprezentaci se Gerčákovi dařilo. Na podzim český tým ani jednou neprohrál. „Národní tým měl povedený rok. Přípravné zápasy se všechny vydařily. Tam jsem byl hodně spokojený,“ přiznal gólman národního týmu.

Gerčák vyhrál anketu s 221 hlasy. Druhý skončil Ondřej Vahala (AC Sparta Praha, 178 hlasů) a třetí gólman Slavie Praha Jan Žežulka s 169 hlasy.

Další aktuality

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo
Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo 11.06.2019

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.

Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka
Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka 10.06.2019

Na Grémiu klubů VARTA futsal ligy došlo v neděli k rozlosování soutěžního ročníku 2019/2020.