A nyní k zápasu v Liberci. Střetnutí bylo zpočátku velice opatrné a šancí na obou stranách příliš nepřibývalo. Jednu z nich využil kanonýr BERNÁT a rozhodl o poločasové tenké výhře 1:0. Nutno podotknout, že i Brno mělo své příležitosti. Střely buď minuly branku nebo je pochytal skvělý VOGT.

Druhá půle se vyvíjela obdobně, jako ta první. Liberec vycházel z pevné obrany a vyjížděl do rychlých kontrů. Brejku ve 24 minutě využil rychlík KAZDA a navýšil skóre na 2:0.

V závěru Brno vsadilo na power-play a to se nevyplatilo. SEN přidal další 2 trefy do odkryté branky a bylo rozhodnuto. Čestnou trefu pro soupeře obstaral individuální akcí Cupák, který předkládal Mužíkovi a tečku za večerem udělal VRABEC s BENKEM, kdy druhý jmenovaný rozvlnil naposledy síť – (5:1).

Hodnocení Michaela Vacka (trenér FTZS Liberec): „Jsem moc rád, jakým způsobem jsme tento zápas zvládli. V prvním poločase jsme přežili několik šancí soupeře a z našich šancí jednu využili. V druhém poločase už jsme byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Celý zápas nás výbornými zákroky držel brankář Dominik Vogt, který předvedl fantastický výkon.“

Hodnocení Pavla Bíny (kapitán FTZS Liberec): „Jsou to pro nás neskutečně cenné body. Výsledek se nerodil lehce. Soupeř byl v první půli lepší na balonu, ale my poctivě bránili. Když už jsme na soupeře byli krátcí, držel náš v brance fantastický Domino. Druhá půle byla obdobného charakteru. Hráli jsme na rychlé kontry a to se vyplatilo. Závěrečnou PP jsme odbránili výborně a přidali další branky. Musím poděkovat fanouškům, kteří nám dávali sílu a motivaci zápas dotáhnout do šťastného konce. Dále musím vyzdvihnout férové a naprosto předpisové chování celého týmu Helasu. Příkladem všem jde zřejmě David Cupák, který je velký sympaťák a muž na svém místě ! Klobouk dolů."

Hodnocení Tomáše Galii (trenér Helasu Brno): „Utkání se mi nehodnotí vůbec lehce, nerad bych jakkoliv snižoval výkon soupeře a s veškerým respektem k Liberci však bohužel musím konstatovat, že dnes jsme se porazili úplně sami. Dnešním soupeřem pro nás nebyl zodpovědný a srdnatý výkon libereckých, ale vlastní nastavení v hlavě. Uspokojení z posledních výkonu se dostavilo na můj vkus až příliš brzo. Nezbývá nám nic jiného, než si znovu zopakovat, co nás do tohoto stavu dovedlo a jaké základní prvky nesmí v naší hře chybět. Soupeři ke třem bodům gratuluji.“

FTZS Liberec - HELAS Brno 5:1 (1:0)
Statistiky zápasu

Další aktuality

Mělník získal povinné tři body s poslední Ostravou
Mělník získal povinné tři body s poslední Ostravou 21.01.2019

V pátek se Olympik Mělník utkal doma v rámci 14. kola VARTA futsal ligy s týmem VSK VŠB-TU Ostrava. Poslední celek tabulky domácí bez zaváhání porazili a s celkovým počtem 18 bodů jsou na 6. místě.

Zkrat Helasu ve druhé půli rozhodl o vysoké výhře Plzně
Zkrat Helasu ve druhé půli rozhodl o vysoké výhře Plzně 20.01.2019

Zápas s Interobalem Plzeň se Helasu příliš nepovedl. Po poměrně vyrovnané první půli přišel zkrat ve druhé části zápasu, kdy domácí tým se v úvodu dostal do několika šancí, ty však zůstaly neproměněné.

Slavia nastřílela Liberci devět branek
Slavia nastřílela Liberci devět branek 20.01.2019

Červenobílí v sobotu naplnili roli favorita a nováčka soutěže FTZS Liberec porazili vysoko 9:2. Mohli si tak užít děkovačku s početným kotlem fanoušků, kteří dorazili z hokejového zápasu. Svoji premiérovou branku ve VARTA futsal lize vstřelil Daniel Klíma, po dvou brankách si připsali Martin Směřička a Radim Záruba, po jedné pak David Jošt, Igor Leovski, Marko Pršič a Uroš Krasnič.