A nyní k zápasu v Liberci. Střetnutí bylo zpočátku velice opatrné a šancí na obou stranách příliš nepřibývalo. Jednu z nich využil kanonýr BERNÁT a rozhodl o poločasové tenké výhře 1:0. Nutno podotknout, že i Brno mělo své příležitosti. Střely buď minuly branku nebo je pochytal skvělý VOGT.

Druhá půle se vyvíjela obdobně, jako ta první. Liberec vycházel z pevné obrany a vyjížděl do rychlých kontrů. Brejku ve 24 minutě využil rychlík KAZDA a navýšil skóre na 2:0.

V závěru Brno vsadilo na power-play a to se nevyplatilo. SEN přidal další 2 trefy do odkryté branky a bylo rozhodnuto. Čestnou trefu pro soupeře obstaral individuální akcí Cupák, který předkládal Mužíkovi a tečku za večerem udělal VRABEC s BENKEM, kdy druhý jmenovaný rozvlnil naposledy síť – (5:1).

Hodnocení Michaela Vacka (trenér FTZS Liberec): „Jsem moc rád, jakým způsobem jsme tento zápas zvládli. V prvním poločase jsme přežili několik šancí soupeře a z našich šancí jednu využili. V druhém poločase už jsme byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Celý zápas nás výbornými zákroky držel brankář Dominik Vogt, který předvedl fantastický výkon.“

Hodnocení Pavla Bíny (kapitán FTZS Liberec): „Jsou to pro nás neskutečně cenné body. Výsledek se nerodil lehce. Soupeř byl v první půli lepší na balonu, ale my poctivě bránili. Když už jsme na soupeře byli krátcí, držel náš v brance fantastický Domino. Druhá půle byla obdobného charakteru. Hráli jsme na rychlé kontry a to se vyplatilo. Závěrečnou PP jsme odbránili výborně a přidali další branky. Musím poděkovat fanouškům, kteří nám dávali sílu a motivaci zápas dotáhnout do šťastného konce. Dále musím vyzdvihnout férové a naprosto předpisové chování celého týmu Helasu. Příkladem všem jde zřejmě David Cupák, který je velký sympaťák a muž na svém místě ! Klobouk dolů."

Hodnocení Tomáše Galii (trenér Helasu Brno): „Utkání se mi nehodnotí vůbec lehce, nerad bych jakkoliv snižoval výkon soupeře a s veškerým respektem k Liberci však bohužel musím konstatovat, že dnes jsme se porazili úplně sami. Dnešním soupeřem pro nás nebyl zodpovědný a srdnatý výkon libereckých, ale vlastní nastavení v hlavě. Uspokojení z posledních výkonu se dostavilo na můj vkus až příliš brzo. Nezbývá nám nic jiného, než si znovu zopakovat, co nás do tohoto stavu dovedlo a jaké základní prvky nesmí v naší hře chybět. Soupeři ke třem bodům gratuluji.“

FTZS Liberec - HELAS Brno 5:1 (1:0)
Statistiky zápasu

Další aktuality

Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu!
Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu! 18.06.2019

Byl prosinec roku 2012 a v ruském Petrohradu končil mezinárodní turnaj pro reprezentace do 21 let. Pořadatelé vyhlašovali nejlepší hráče jednotlivých týmů, v tom českém si cenu přebíral Radim Záruba, ve slovenském Tomáš Drahovský. Spokojenejší ale byl Ukrajinec Maxim Litvinov. Ve finále proti Slovensku vstřelil hattrick a vítězná trofej po výhře 4:1 patřila jemu a jeho spoluhráčům.

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo
Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo 11.06.2019

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.