Zápas s Ostravou přinesl dva naprosto odlišné poločasy. V tom prvním byl Liberec koncentrovaný a vysokoškoláky z Ostravy téměř do ničeho nepustil. Poločas bez obdržené branky je v Liberci nevídaný, nicméně tentokrát zasloužený – 2:0

Druhých 20 minut bylo pro diváky rozhodně záživnějších. Ostrava dokázala korigovat na průběžných 4:3. Poté se rozjel golostroj podpořený střelci Bernátem, Němcem s Soukupem. Vysokému skóre nakonec pomohla i nedisciplinovanost soupeře, který inkasoval ze dvou desetimetrových kopů.

Liberec si tak upevnil prozatím postavení v klidných vodách a může se tak soustředit na další boje, které ho do konce roku 2018 čekají.

Hodnocení Pavla Bíny (nehrající kapitán FTZS Liberec): „Tým odevzdal koncentrovaný výkon v prvním poločasu. Nula je u nás vzácnost. Ve druhé půli to bylo směrem dozadu horší, naopak útoční síla se opět projevila! Nadstandard podal Pepa Němec s Pavlem Bernátem. Výhry si ceníme. Nebylo to nic jednoduchého. Malinko mě mrzí neslušné chování některých členů Ostravy, kteří si po utkáni nebyli ochotni ani podat ruce.“

Hodnocení Martina Kapsy (trenér VŠB-TU Ostrava): „Za Prahou jsme stáli bohužel přes hodinu a půl v koloně a díky tomu se dostali do haly až těsně před začátkem zápasu. Podle toho vypadal celý první poločas a to rozhodlo o vítězi utkání. Ve druhé půli jsme začali hrát lépe a snížili na 4:3. Následně měli dvě veliké šance, které měli skončit gólem. Ty jsme nedali. Soupeř poté trestal.“

Statistiky zápasu

Další aktuality

Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu!
Noví hráči v lize. Pokořil Drahovského i Zárubu. Teď je hráčem Svarogu! 18.06.2019

Byl prosinec roku 2012 a v ruském Petrohradu končil mezinárodní turnaj pro reprezentace do 21 let. Pořadatelé vyhlašovali nejlepší hráče jednotlivých týmů, v tom českém si cenu přebíral Radim Záruba, ve slovenském Tomáš Drahovský. Spokojenejší ale byl Ukrajinec Maxim Litvinov. Ve finále proti Slovensku vstřelil hattrick a vítězná trofej po výhře 4:1 patřila jemu a jeho spoluhráčům.

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo
Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo 11.06.2019

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.