Zápas s Ostravou přinesl dva naprosto odlišné poločasy. V tom prvním byl Liberec koncentrovaný a vysokoškoláky z Ostravy téměř do ničeho nepustil. Poločas bez obdržené branky je v Liberci nevídaný, nicméně tentokrát zasloužený – 2:0

Druhých 20 minut bylo pro diváky rozhodně záživnějších. Ostrava dokázala korigovat na průběžných 4:3. Poté se rozjel golostroj podpořený střelci Bernátem, Němcem s Soukupem. Vysokému skóre nakonec pomohla i nedisciplinovanost soupeře, který inkasoval ze dvou desetimetrových kopů.

Liberec si tak upevnil prozatím postavení v klidných vodách a může se tak soustředit na další boje, které ho do konce roku 2018 čekají.

Hodnocení Pavla Bíny (nehrající kapitán FTZS Liberec): „Tým odevzdal koncentrovaný výkon v prvním poločasu. Nula je u nás vzácnost. Ve druhé půli to bylo směrem dozadu horší, naopak útoční síla se opět projevila! Nadstandard podal Pepa Němec s Pavlem Bernátem. Výhry si ceníme. Nebylo to nic jednoduchého. Malinko mě mrzí neslušné chování některých členů Ostravy, kteří si po utkáni nebyli ochotni ani podat ruce.“

Hodnocení Martina Kapsy (trenér VŠB-TU Ostrava): „Za Prahou jsme stáli bohužel přes hodinu a půl v koloně a díky tomu se dostali do haly až těsně před začátkem zápasu. Podle toho vypadal celý první poločas a to rozhodlo o vítězi utkání. Ve druhé půli jsme začali hrát lépe a snížili na 4:3. Následně měli dvě veliké šance, které měli skončit gólem. Ty jsme nedali. Soupeř poté trestal.“

Statistiky zápasu

Další aktuality

Mělník získal povinné tři body s poslední Ostravou
Mělník získal povinné tři body s poslední Ostravou 21.01.2019

V pátek se Olympik Mělník utkal doma v rámci 14. kola VARTA futsal ligy s týmem VSK VŠB-TU Ostrava. Poslední celek tabulky domácí bez zaváhání porazili a s celkovým počtem 18 bodů jsou na 6. místě.

Zkrat Helasu ve druhé půli rozhodl o vysoké výhře Plzně
Zkrat Helasu ve druhé půli rozhodl o vysoké výhře Plzně 20.01.2019

Zápas s Interobalem Plzeň se Helasu příliš nepovedl. Po poměrně vyrovnané první půli přišel zkrat ve druhé části zápasu, kdy domácí tým se v úvodu dostal do několika šancí, ty však zůstaly neproměněné.

Slavia nastřílela Liberci devět branek
Slavia nastřílela Liberci devět branek 20.01.2019

Červenobílí v sobotu naplnili roli favorita a nováčka soutěže FTZS Liberec porazili vysoko 9:2. Mohli si tak užít děkovačku s početným kotlem fanoušků, kteří dorazili z hokejového zápasu. Svoji premiérovou branku ve VARTA futsal lize vstřelil Daniel Klíma, po dvou brankách si připsali Martin Směřička a Radim Záruba, po jedné pak David Jošt, Igor Leovski, Marko Pršič a Uroš Krasnič.