Skóre zápasu otevřel už ve 2. minutě Drahovský, nicméně vzápětí se podařilo vyrovnat Maxovi. Ten potvrdil, že se mu proti Spartě daří a v 15. minutě přidal druhý gól, kterým upravil na poločasových 2:1. Ve druhé půli přidal třetí branku ERA-PACKu Slováček, a jak se později ukázalo, šlo o trefu vítěznou.

Ve 36. minutě sice snížil na 2:3 po nástřelu Grbeši svou premiérovou trefou za Spartu Vnuk, ale vyrovnat se Pražanům nepodařilo. Gólem neskončila střela Grbeši při power play, kterou na brankové čáře zastavil Koudelka, ani rána Novaka v úplném závěru, která orazítkovala tyč. Sparta tak podlehla Chrudimi 2:3.

Felipe Conde (trenér Chrudimi): „Nevstoupili jsme do zápasu příliš dobře. Projevila se na nás také únava z Ligy mistrů. Potom jsme ale začali přebírat kontrolu zápasu, hlavně v prvním poločase. Bohužel podle mě byli dnes hodně špatní rozhodčí. Nechci o tom moc mluvit, ale podle mě to bylo pro oba týmy hrozné. Proč? Například prvnímu gólu předcházel podle mě jasný faul. Ale stalo se. Jak jsem řekl, naši hráči byli hodně unavení, což bylo ve druhé půli trochu znát. Nicméně důležité jsou pro nás tři body, protože jsme bojovali o čelo tabulky. Klíčové bylo, že jsme udrželi do přestávky vedení 2:1, ale také náš třetí gól.

Beni Simitči (trenér Sparty): „Škoda, že jsme nevyužili své šance. Proti takto kvalitnímu soupeři vždy rozhodují maličkosti a my zahodili své šance a prohráli. Nebylo to tím, že by nás Chrudim nějak přehrála, naopak. Míč jsme podle mě drželi více my, šancí jsme také měli větší množství. Minimálně jsme neměli prohrát. Na to se ale nehraje. Musíme využívat své šance a nesmíme naopak dělat chyby. Šancí jsme měli spoustu, a to jak v prvním poločase, tak během druhého, i v závěru při power play. Někdy potřebujete ale i kus štěstí. Klukům nemám co vytknout. Dali do zápasu maximum, bojovali až do konce. Ponaučíme se, a jestli Chrudim postoupí do finále poháru, což očekávám, tak budeme vědět, kde nesmíme dělat chyby a i z kluků nyní podle mě spadl kámen tíhy zápasu proti Chrudimi. Určitě budeme ještě klidnější a koncentrovanější.“

FK ERA-PACK Chrudim – AC Sparta Praha 3:2 (2:1)

Branky a nahrávky: 6. Max (Koudelka), 15. Max (D. Drozd), 29. Slováček (D. Drozd) – 3. Drahovský (Novak), 36. Vnuk.

Kompletní statistiky

Fotogalerie

Mělník získal povinné tři body s poslední Ostravou
Mělník získal povinné tři body s poslední Ostravou 21.01.2019

V pátek se Olympik Mělník utkal doma v rámci 14. kola VARTA futsal ligy s týmem VSK VŠB-TU Ostrava. Poslední celek tabulky domácí bez zaváhání porazili a s celkovým počtem 18 bodů jsou na 6. místě.

Zkrat Helasu ve druhé půli rozhodl o vysoké výhře Plzně
Zkrat Helasu ve druhé půli rozhodl o vysoké výhře Plzně 20.01.2019

Zápas s Interobalem Plzeň se Helasu příliš nepovedl. Po poměrně vyrovnané první půli přišel zkrat ve druhé části zápasu, kdy domácí tým se v úvodu dostal do několika šancí, ty však zůstaly neproměněné.

Slavia nastřílela Liberci devět branek
Slavia nastřílela Liberci devět branek 20.01.2019

Červenobílí v sobotu naplnili roli favorita a nováčka soutěže FTZS Liberec porazili vysoko 9:2. Mohli si tak užít děkovačku s početným kotlem fanoušků, kteří dorazili z hokejového zápasu. Svoji premiérovou branku ve VARTA futsal lize vstřelil Daniel Klíma, po dvou brankách si připsali Martin Směřička a Radim Záruba, po jedné pak David Jošt, Igor Leovski, Marko Pršič a Uroš Krasnič.