Úvodní část přinesla vyrovnanou hru s množstvím šancí na obou stranách, V dresu Helasu mohl otevří skóre agilní Poul, či Vojtěch Cupák, ale na Kirova si nepřišli. Na druhé straně čaroval Kubica, jenž zlikvidoval pokusy Rotta, Knotka, či Hrubého. Jedinou branku poločasu přinesla osmá minuta, kdy se prosadil Tomáš Fichtner. Poločas tak vyhráli hosté 1:0.

Druhá část duelu přinesla brankostroj domácích. Hned ve druhé minutě srovnal aktivní Vojtěch Cupák, jenž dotlačil míč za brankovou čáru. Domácí si vytvořili značné množství šancí, ale další gól přišel až v závěrečné desetiminutovce, kdy Presl vybojoval penaltu. Její zahrání si vzal na starost David Cupák a poslal svůj tým do vedení. To navýšil o chvíli později Jiří Mužík a vzápětí Jan Ovčačík. Hosté se odhodlali ke hře bez gólmana, kterou potrestal Patrik Lidmila a rozhodl o výhře Helasu poměrem 5:1. 

Ohlasy k utkání: 

Tomáš Galia (trenér Helas Brno): „V prvním poločase jsme na hřišti neexistovali, chyběl nám pohyb, nasazení a chuť se porvat o body. Naštěstí pro nás neskončil poločas výrazným brankovým rozdílem a měli jsme tak možnost o poločase zareagovat. Za druhou půlku musím kluky pochválit, naše hra se zrychlila, přidali jsme na pohybu bez míče a vývoj utkání otočili v náš prospěch." 

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa): "Zápas jsme mohli v prvním poločase rozhodnout, ale nedali jsme vyloženě šance. Ve druhém poločase jsme udělali chyby na které jsme upozorňovali hráče o přestávce a ve 40 vteřině dostali na 1-1, potom přišel nás zkrat a v jedné minutě jsme zápas ztratili."

Statistiky zápasu

Další aktuality

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo
Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo 11.06.2019

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.

Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka
Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka 10.06.2019

Na Grémiu klubů VARTA futsal ligy došlo v neděli k rozlosování soutěžního ročníku 2019/2020.