Úvodní část přinesla vyrovnanou hru s množstvím šancí na obou stranách, V dresu Helasu mohl otevří skóre agilní Poul, či Vojtěch Cupák, ale na Kirova si nepřišli. Na druhé straně čaroval Kubica, jenž zlikvidoval pokusy Rotta, Knotka, či Hrubého. Jedinou branku poločasu přinesla osmá minuta, kdy se prosadil Tomáš Fichtner. Poločas tak vyhráli hosté 1:0.

Druhá část duelu přinesla brankostroj domácích. Hned ve druhé minutě srovnal aktivní Vojtěch Cupák, jenž dotlačil míč za brankovou čáru. Domácí si vytvořili značné množství šancí, ale další gól přišel až v závěrečné desetiminutovce, kdy Presl vybojoval penaltu. Její zahrání si vzal na starost David Cupák a poslal svůj tým do vedení. To navýšil o chvíli později Jiří Mužík a vzápětí Jan Ovčačík. Hosté se odhodlali ke hře bez gólmana, kterou potrestal Patrik Lidmila a rozhodl o výhře Helasu poměrem 5:1. 

Ohlasy k utkání: 

Tomáš Galia (trenér Helas Brno): „V prvním poločase jsme na hřišti neexistovali, chyběl nám pohyb, nasazení a chuť se porvat o body. Naštěstí pro nás neskončil poločas výrazným brankovým rozdílem a měli jsme tak možnost o poločase zareagovat. Za druhou půlku musím kluky pochválit, naše hra se zrychlila, přidali jsme na pohybu bez míče a vývoj utkání otočili v náš prospěch." 

Karel Kruliš (trenér FC Démoni Česká Lípa): "Zápas jsme mohli v prvním poločase rozhodnout, ale nedali jsme vyloženě šance. Ve druhém poločase jsme udělali chyby na které jsme upozorňovali hráče o přestávce a ve 40 vteřině dostali na 1-1, potom přišel nás zkrat a v jedné minutě jsme zápas ztratili."

Statistiky zápasu

Další aktuality

Liberec odjel z Ostravy s prázdnou
Liberec odjel z Ostravy s prázdnou 18.03.2019

V dalším domácím zápase nás čekal Liberec na který jsme měli zvýšenou motivaci, jelikož v prvním našem vzájemném zápase jsme kvůli dopravní zácpě dorazili k soupeři až těsně před začátkem a Liberec nám nenechal ani chvíli na rozcvičení a hned se šlo hrát!

Svarog v zápase s Českou Lípou potvrdil roli favorita
Svarog v zápase s Českou Lípou potvrdil roli favorita 18.03.2019

Dvacáté kolo VARTA futsal ligy je minulostí. Do Teplic dorazila v pátek večer Česká Lípa. Kurzy sázkových kanceláří mluvily jednoznačně ve prospěch domácího celku.

Helas doma remizoval s Mělníkem
Helas doma remizoval s Mělníkem 17.03.2019

V rámci dvacátého kola se na palubovce brněnské haly Vodova utkaly celky, s vidinou pošilhávající po play-off, Helas Brno a s jistotou postupu do vyřazovacích bojů, SK Olympik Mělník. Tři čtvrtě utkání zvládali boj o play-off lépe domácí, ale hosté dokázali v závěru druhého poločasu vymyslet tři minuty z říše snů a tak došlo v Brně na dělbu bodů.