Svarog do zápasu vstoupil aktivně, bylo vidět, že podcenění soupeře v úvahu nepřipadá. Na první branku se ale čekalo až do osmé minuty. První zásah v dresu Svarogu si připsala nejnovější posila týmu Daniel Ramos. O dvě minuty později zvyšoval na 2:0 Joao Jairo. Hosté dokázali obratem snížit. Teplice ale měly stále navrch a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Na 4:1 Svarog odskočil zásluhou Claudinha a Černého. Liberec hrozil povětšinou z brejků, které byly místy opravdu nebezpečné. Naštěstí pro domácí se hostům příliš zakončení nedařilo. I tak ale dokázali znovu snížit. Těsně před koncem poločasu opět udeřili domácí. Na poločasových 5:2 zvýšil Jiří Novotný.

Druhý poločas pokračoval podle stejného scénáře. Hosté hrozili z brejků a Svarog přidával další branky. Teplice tak v poklidu dovedly zápas do vítězného konce.

David Černý, kapitán Svarog FC: "Věděli jsme, že nás dneska nečeká nic lehkého, ale od začátku jsme hráli naší hru a soupeř byl zalezlí na své polovině. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, ale následně jsme inkasovali. Ovšem během dvou minut jsme opět odskočili na dvoubrankový rozdíl. Do kabin se šlo za stavu 5:2. Druhá půle nebyla z naší strany úplně nejlepší, ale přesto jsme si zápas v klidu pohlídali a přidali další čtyři góly a pouze jeden inkasovali. Výsledek 9:3 není špatný, ale gólů mohlo být daleko víc."

Michael Vacek, trenér FTZS Liberec: „Do zápasu s Teplicemi jsme nastoupili v dost kombinované sestavě. Snažili jsme se hrát ze zabezpečené obrany a dostávat se do brejků. To se nám celkem dařilo, ale několikrát nás zradila koncovka. Určitě musím vyzvednout výkon kluků, pro které to bylo první prvoligové utkání. Škoda dvou gólů v úplném závěru zápasu. Výsledek by vypadal lépe.“

Statistiky zápasu

Další aktuality

Kluby hlásí první změny v kádrech!
Kluby hlásí první změny v kádrech! 30.06.2025

Do začátku další sezony 1. Futsal ligy zbývá ještě dlouhá doba, některé kluby ale již teď zveřejňují první změny ve svých kádrech. Kromě konce angažmá zahraničních hráčů se objevila i zpráva, že v Kadani nebude pokračovat trenér Beni Simitči, v Plzni skončili Vitinho a Joao Silva, zajímavou posilu hlásí z Ústí nad Labem.

Nová sezona 1. Futsal ligy je rozlosována!
Nová sezona 1. Futsal ligy je rozlosována! 19.06.2025

Cestu za obhajobou titulu začne Chrudim v prvním kole v domácí hale v Liberci. Úvod soutěže nabídne také severočeské derby Chomutova s Kadaní, Plzeň se představí na Helasu a Slavia v Ústí nad Labem. Nováček soutěže z Vyškova odehraje svůj historicky první duel v nejvyšší soutěže na horké půdě ve Vysokém Mýtě. Fináloví soupeři se potkají v Plzni v sedmém kole.

David Ploc se z Bohemians přesouvá do Slavie!
David Ploc se z Bohemians přesouvá do Slavie! 17.06.2025

Trenér a aktivní hráč David Ploc po sestupu z 1. Futsal ligy skončil v Bohemians Praha, bez futsalu však nezůstane - přesouvá se do pozice ředitele juniorských týmů v SK Slavia Praha. V Edenu ho v úterý představili jako první posilu nové sezony.