Václave, Gardenline postupně opouštějí hráči, jaký je to pro tebe pocit loučit se s týmem, v němž jsi strávil zajímavé měsíce, vč. účasti v semifinále ligy?
Musím říct, že po Tangu Brno, kde jsem vyrostl, byl tohle další skvělý klub. Vynikající trenér, spoluhráči, zázemí a finanční podmínky. Myslím si, že je velká škoda, že jsme nemohli dodělat rozdělanou práci, protože i přes nepovedený začátek soutěže jsme měli silný tým a chtěli se porvat o titul. Takže pocity jsou spíš smutné, ale to je sport.

V klubu jsi působil s megahvězdou Rafaelem, jaké si na něj odnášíš vzpomínky?
Rafael je jeden z nejlepších hráčů, jaký u nás dosud byl. Je to Pan hráč. Bylo zajímavé ho sledovat při tréninku a snažit se mu vyrovnat. Klobouk dolů, že v těch letech má pořád výbornou kondici.

Pokud se Gardenline ze soutěže odhlásí, bude po herní stránce lize chybět, souhlasíš s tím tvrzením?
Jednoznačně bude, byli tu špičkový zahraniční hráči, kteří zvedali kvalitu celé ligy.

Aktuálně již nejsi hráčem Gardenline, vrátil ses do mateřského Vyškova. Ale nepředpokládáme, že bys tam setrval…
Jak říká můj kamarád Jan Homola: „Něco se chystá“ (smích)… Ale vážně, teď vůbec netuším co bude a kam povedou mé další kroky.

Je pravděpodobné, že tě budeme vídat v české lize, nebo "Něco se chystá" může znamenat i zahraniční angažmá?
Na to zatím nedokážu úplně přesně odpovědět, uvidíme.

Na závěr otázka, týkající se tvého působení trenéra gólmanů u repre U19. Chystáte se na kvalifikaci o postup na ME, budou brankáři v této kategorii oporou českého týmu?
Ano, příprava je v plném proudu. Pevně věřím, že budou oporami jako doposud. Máme celkově 4 brankáře, ale stálicemi jsou Žežulka a Lecjaks, kteří se jeví velice dobře, a jsem s nimi spokojen. Trénují v profesionálních klubech což je jejich výhoda. Ještě by ale potřebovali větší herní vytížení, to by pro jejich vývoj bylo ideální.

Další aktuality

Tomáš Abrham: Démoni jsou pro mě ideální varianta
Tomáš Abrham: Démoni jsou pro mě ideální varianta 28.02.2020

Slavii vstřelil dvě branky, ale ani ty Démonům na zisk bodů nestačily. Tomáš Abrham nám po zápase prozradil, proč mu příchod do České Lípy vyhovuje a že se svým bývalým spoluhráčem Jaroslavem Slavíkem právě tady ještě sehrává.

Tomáš Galia: Mladí hráči potřebují nabrat zkušenosti
Tomáš Galia: Mladí hráči potřebují nabrat zkušenosti 27.02.2020

Helas Brno v posledním domácím zápase hodně potrápil pražskou Slavii, nakonec ale mladý tým vedený kapitánem Davidem Cupákem na remízu nakonec nedosáhl. „Hlavně mladí hráči potřebují nabrat zkušenosti. Nemusíme v této fázi hrát pod velkým tlakem,“ vrací se k zápasu trenér Tomáš Galia. Jaká očekávání má před blížícím se play-off?

Václav Kubíček má za sebou první start ve Spartě
Václav Kubíček má za sebou první start ve Spartě 26.02.2020

Byla to docela překvapivá zpráva. Václav Kubíček přišel nedávno do mistrovské Sparty krýt záda reprezentačnímu gólmanovi Ondrovi Vahalovi. Na svůj první start nečekal dlouho, přišel v domácím zápase proti Olympiku Mělník.