Úvod utkání ale brňané prospali. Nejprve měl ve druhé minutě hostující Kyselák velkou šanci, ale z následného rohu už dostal Ostravu do vedení – 0:1. Pak už se domácí probudili a začali svého soupeře přehrávat. Sznapka se ještě radovat z gólu při svých šancích nemohl, ale Štolba po přesném pasu od Davida Cupáka už ano – 1:1. Půl minuty na to už dostal Klimeš Helas do vedení – 2:1. Za pár minut bylo ale srovnáno. Černohorský nabil Kamilu Půdovi, jenž z pravého křídla vyslal nepříjemnou ránu, kterou zastavila až síť – 2:2. Následně přišly chvíle reprezentanta Davida Cupáka. Nejprve zahrával volný kop a obrana Ostravy měla co dělat, aby z toho byl jen roh. O pár minut později byl sice faulován, ale přesto dokázal přihrát Sznapkovi a jeho pokus prošel do opuštěné branky – 3:2. Následně Cupák zamotal hostům hlavy natolik, že ho musel při úniku faulovat Mikiska a vzhledem tomu, že byl posledním bránícím hráčem, tak viděl červenou kartu! K exekuci volného kopu se postavil sám faulovaný a jeho dělovku dokázal hostující brankář jen zpomalit – 4:2.

Po minutě druhého poločasu už se opět měnilo skóre a opět u toho byl brněnský kapitán Cupák. Dostal míč do samostatného úniku, pohrál si s brankářem hostí a následně poslal míč do sítě – 5:2. Pak převzal iniciativu Matyska. Třikrát nechal vyniknout Sikoru v ostravské brance. V 27.minutě dostal míč Cupák na pravém křídle a předložil ho právě Matyskovi, jehož rána mezi nohy brankáře rozvlnila síť pošesté – 6:2. Hosté to pak zkusili i bez golmana, ale gólový efekt to pro ně nemělo. Naopak. Cupák vybojoval míč u vlastní branky a poslal jej přes celé hřiště do sítě – 7:2. Konečnou podobu skóre dal po disciplinárním trestu hrající Cupák, kterému poslal míč ze středu na pravé křídlo Lukšija a brněnský špílmachr trefil bližší šibenici – 8:2.

Helas si v tomto utkání, po těžkém losu, připsal první vítězství v této sezóně a Ostravu tak přišpendlil na poslední místo tabulky.
 
MARTIN KAPSA (Ostrava): „V Brně jsme začali dobře a dostali jsme se dovedení, ale to bylo z naší strany bohužel vše. Nezachytávali jsme jednoduché náběhy soupeře a zaslouženě jsme prohráli.“

TOMÁŠ GALIA (Helas Brno): „Úvod utkání byl z naši strany nervózní a trvalo nám trochu déle, než jsme se dostali do utkání. Stále máme v naší hře momenty, na kterých musíme pracovat a co nejdříve odstranit, neboť bez jejich odstranění se nebudeme herně a výsledkově posouvat. Cílem utkání však bylo získat všechny body a to se nám podařilo, takže můžeme být spokojení.“

Statistiky

Další aktuality

Chrudimští podpořili charitativní turnaj v Třebíči
Chrudimští podpořili charitativní turnaj v Třebíči 15.10.2018

V rámci osmifinále pohárové soutěže sice futsalisté ERA-PACKu Chrudim uštědřili Višňové pořádný příděl branek, kromě poctivého výkonu ale zanechali v Třebíči ještě jednu stopu. Rozhodli se podpořit 5. ročník Vánočního charitativního turnaje pro Davida!

Derby ovládla Sparta. Dvakrát se trefil Seidler
Derby ovládla Sparta. Dvakrát se trefil Seidler 12.10.2018

Futsalové derby pražských "S" vyhrála Sparta. V pátek před televizními kamerami porazila Slavii 3:1.

Slavia získala těsně před derby Radima Zárubu
Slavia získala těsně před derby Radima Zárubu 12.10.2018

Těsně před prvním derby letošní sezony se realizoval zajímavý návrat. Kádr Slavie posílil reprezentant České republiky a jeden z nejlepších hráčů VARTA futsal ligy Radim Záruba.