Úvod utkání ale brňané prospali. Nejprve měl ve druhé minutě hostující Kyselák velkou šanci, ale z následného rohu už dostal Ostravu do vedení – 0:1. Pak už se domácí probudili a začali svého soupeře přehrávat. Sznapka se ještě radovat z gólu při svých šancích nemohl, ale Štolba po přesném pasu od Davida Cupáka už ano – 1:1. Půl minuty na to už dostal Klimeš Helas do vedení – 2:1. Za pár minut bylo ale srovnáno. Černohorský nabil Kamilu Půdovi, jenž z pravého křídla vyslal nepříjemnou ránu, kterou zastavila až síť – 2:2. Následně přišly chvíle reprezentanta Davida Cupáka. Nejprve zahrával volný kop a obrana Ostravy měla co dělat, aby z toho byl jen roh. O pár minut později byl sice faulován, ale přesto dokázal přihrát Sznapkovi a jeho pokus prošel do opuštěné branky – 3:2. Následně Cupák zamotal hostům hlavy natolik, že ho musel při úniku faulovat Mikiska a vzhledem tomu, že byl posledním bránícím hráčem, tak viděl červenou kartu! K exekuci volného kopu se postavil sám faulovaný a jeho dělovku dokázal hostující brankář jen zpomalit – 4:2.

Po minutě druhého poločasu už se opět měnilo skóre a opět u toho byl brněnský kapitán Cupák. Dostal míč do samostatného úniku, pohrál si s brankářem hostí a následně poslal míč do sítě – 5:2. Pak převzal iniciativu Matyska. Třikrát nechal vyniknout Sikoru v ostravské brance. V 27.minutě dostal míč Cupák na pravém křídle a předložil ho právě Matyskovi, jehož rána mezi nohy brankáře rozvlnila síť pošesté – 6:2. Hosté to pak zkusili i bez golmana, ale gólový efekt to pro ně nemělo. Naopak. Cupák vybojoval míč u vlastní branky a poslal jej přes celé hřiště do sítě – 7:2. Konečnou podobu skóre dal po disciplinárním trestu hrající Cupák, kterému poslal míč ze středu na pravé křídlo Lukšija a brněnský špílmachr trefil bližší šibenici – 8:2.

Helas si v tomto utkání, po těžkém losu, připsal první vítězství v této sezóně a Ostravu tak přišpendlil na poslední místo tabulky.
 
MARTIN KAPSA (Ostrava): „V Brně jsme začali dobře a dostali jsme se dovedení, ale to bylo z naší strany bohužel vše. Nezachytávali jsme jednoduché náběhy soupeře a zaslouženě jsme prohráli.“

TOMÁŠ GALIA (Helas Brno): „Úvod utkání byl z naši strany nervózní a trvalo nám trochu déle, než jsme se dostali do utkání. Stále máme v naší hře momenty, na kterých musíme pracovat a co nejdříve odstranit, neboť bez jejich odstranění se nebudeme herně a výsledkově posouvat. Cílem utkání však bylo získat všechny body a to se nám podařilo, takže můžeme být spokojení.“

Statistiky

Další aktuality

Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal!
Hrajete počítačové hry? Připravte se na futsal! 13.06.2019

Na tohle příznivci futsalu, kteří zároveň rádi hrají počítačové hry, čekali dlouho. Společnost EA Sports, vydavatel světoznámé fotbalové hry FIFA, oznámil zajímavou informaci pro příznivce jeho halové odnože.

Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo
Svarog má nového trenéra: přichází Viktor Tarčilo 11.06.2019

Krátce po finálové sérii VARTA futsal ligy vešlo na rusky hovořících webech ve známost, že Svarog Teplice bude měnit trenéra. A také se už ví, kdo jím bude. Na lavičku severočeského celku usedne od úvodu srpna běloruský trenér Viktor Tarčilo. Toho si možná pamatujete jako trenéra Lidy; tento tým bojoval loni na podzim v chrudimské hale v Lize mistrů.

Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka
Los VARTA futsal ligy: Obhájce titulu vyzve na úvod nováčka 10.06.2019

Na Grémiu klubů VARTA futsal ligy došlo v neděli k rozlosování soutěžního ročníku 2019/2020.