Radime, minulou sezónu jsi zakončil v Gardenline, byl pro tebe před nadcházející sezónu tento klub jedinou volbou?
Jedinou volbou ne, ale nakonec jsme se dohodli na všech podmínkách a tak v Litoměřicích pokračuji.

Během kariéry jsi toho hodně zažil s Michalem Kováčem, jak moc tě mrzí jeho odchod do Plzně?
Michalův odchod mě mrzí. Je to můj velký kamarád, ale poté co se mu narodilo dítě a má práci v Plzni, tak je jasné, že dojíždění by bylo náročné a nebyl by příliš doma. Takže mu přeji hodně štěstí a doufám, že si spolu ještě někdy zahrajeme v jednom dresu, mimo toho reprezentačního.

V týmu je řada změn, máte na to, abyste navázali na předchozí úspěšnou sezónu?
Myslím si, že můžeme na loňskou sezónu nejen navázat, ale dokonce ji vylepšit. Tým se zkvalitnil. Samozřejmě to chce hodně práce na trénincích, trpělivosti a věřit tomu, co děláme. Zkusit se „kousnout“ a být ve všech ohledech profesionál, pracovat i mimo tréninky. Pak se úspěch dostaví.

S týmem není jeho jarní hvězda Rafael, je to velká ztráta? Objeví se ještě?
Ztráta by to byla veliká, ale Rafael brzy přiletí a bude zase s námi. Takže česká liga nebude o jeho kvality ochuzená!

Příprava je v plném proudu, máš nějaké úlevy z tréninkového procesu s ohledem na to, že bydlíš v dalekých Pardubicích?
Ohledy ani úlevy žádné nemám. A navíc s dojížděním problémy nemám, je to celou dobu po dálnici.

Co vám ukázala dosavadní přípravná utkání? Máte jich z ligových týmů odehráno zatím nejvíc…
Přátelská utkání slouží hlavně na to, abychom se sehráli a zjistili, kdo jaký je typ hráče a jak se kdo chová na hřišti, protože přišla spousta nových tváří. Dále pak na to, abychom odstranili nedostatky, které ve hře jsou, ale do začátku sezóny času dost.

Určitě sleduješ změny v ligových klubech. Co říkáš na vyzbrojování Sparty, Plzně a dalších?
Je to jenom ku prospěchu věci. Čím víc těžkých zápasů budeme hrát, tím víc se můžeme zlepšovat a posouvat dál. Těžit z toho bude i reprezentace.

Jaké jsou podle tebe vyhlídky Gardenline pro další sezónu a dáváš si sám pro sebe nějaký cíl, co se týká např. počtu vstřelených branek či asistencí?
Vyhlídky a cíle jsou ty nejvyšší. Bez toho by to nešlo a bylo by to alibistické. Já sám nemám žádné cíle. Samozřejmě, chci pomoct a být důležitou součástí týmu, ale důležitější je úspěch klubu, ne ten osobní.

Další aktuality

Jsme v největší formě, kterou můžeme mít, uvědomuje si Wilde
Jsme v největší formě, kterou můžeme mít, uvědomuje si Wilde 03.06.2019

Osmatřicetiletý Wilde se stal jednou z nejhlavnějších postav letošního play off VARTA futsal ligy a pražská Sparta má v něm obrovskou oporu. Směrem dopředu totiž dokáže udeřit vždy v pravou chvíli a i kvůli němu budou Pražané už dnes večer bojovat o dovršení svého obrovského snu, kterým je český mistrovský titul! Sami sparťané věří, že právě třetí zápas série bude i konečným v celém letošním ročníku a nesmazatelně se tak po něm zapíší do historie českého futsalu.

Sedmé finále. Dočká se Jiří Novotný konečně titulu?
Sedmé finále. Dočká se Jiří Novotný konečně titulu? 21.05.2019

Teplický futsalista Jiří Novotný odehrál ve své kariéře již šest finálových sérií play off nejvyšší soutěže. Pokaždé proti Chrudimi a pokaždé z toho bylo stříbro. Posedmé se jemu a jeho spoluhráčům postaví pražská Sparta. Finálová série začíná v pátek od 19 hodin v Teplicích.

Sociální sítě nejsou místem pro stížnosti, kazí image nás všech, reaguje Felipe Conde
Sociální sítě nejsou místem pro stížnosti, kazí image nás všech, reaguje Felipe Conde 09.05.2019

Semifinálová série mezi Chrudimí a Spartou nepřináší pouze boj na hřišti, ale i mimo něj. Trenér ERA-PACKu Felipe Conde se rozhodl reagovat na jednání trenéra soupeře Beniho Simitči, který na sociálních sítích veřejně rozebíral zákroky chrudimských hráčů.