Radime, minulou sezónu jsi zakončil v Gardenline, byl pro tebe před nadcházející sezónu tento klub jedinou volbou?
Jedinou volbou ne, ale nakonec jsme se dohodli na všech podmínkách a tak v Litoměřicích pokračuji.

Během kariéry jsi toho hodně zažil s Michalem Kováčem, jak moc tě mrzí jeho odchod do Plzně?
Michalův odchod mě mrzí. Je to můj velký kamarád, ale poté co se mu narodilo dítě a má práci v Plzni, tak je jasné, že dojíždění by bylo náročné a nebyl by příliš doma. Takže mu přeji hodně štěstí a doufám, že si spolu ještě někdy zahrajeme v jednom dresu, mimo toho reprezentačního.

V týmu je řada změn, máte na to, abyste navázali na předchozí úspěšnou sezónu?
Myslím si, že můžeme na loňskou sezónu nejen navázat, ale dokonce ji vylepšit. Tým se zkvalitnil. Samozřejmě to chce hodně práce na trénincích, trpělivosti a věřit tomu, co děláme. Zkusit se „kousnout“ a být ve všech ohledech profesionál, pracovat i mimo tréninky. Pak se úspěch dostaví.

S týmem není jeho jarní hvězda Rafael, je to velká ztráta? Objeví se ještě?
Ztráta by to byla veliká, ale Rafael brzy přiletí a bude zase s námi. Takže česká liga nebude o jeho kvality ochuzená!

Příprava je v plném proudu, máš nějaké úlevy z tréninkového procesu s ohledem na to, že bydlíš v dalekých Pardubicích?
Ohledy ani úlevy žádné nemám. A navíc s dojížděním problémy nemám, je to celou dobu po dálnici.

Co vám ukázala dosavadní přípravná utkání? Máte jich z ligových týmů odehráno zatím nejvíc…
Přátelská utkání slouží hlavně na to, abychom se sehráli a zjistili, kdo jaký je typ hráče a jak se kdo chová na hřišti, protože přišla spousta nových tváří. Dále pak na to, abychom odstranili nedostatky, které ve hře jsou, ale do začátku sezóny času dost.

Určitě sleduješ změny v ligových klubech. Co říkáš na vyzbrojování Sparty, Plzně a dalších?
Je to jenom ku prospěchu věci. Čím víc těžkých zápasů budeme hrát, tím víc se můžeme zlepšovat a posouvat dál. Těžit z toho bude i reprezentace.

Jaké jsou podle tebe vyhlídky Gardenline pro další sezónu a dáváš si sám pro sebe nějaký cíl, co se týká např. počtu vstřelených branek či asistencí?
Vyhlídky a cíle jsou ty nejvyšší. Bez toho by to nešlo a bylo by to alibistické. Já sám nemám žádné cíle. Samozřejmě, chci pomoct a být důležitou součástí týmu, ale důležitější je úspěch klubu, ne ten osobní.

Další aktuality

Božovič: V LIberci budeme chtít prosadit svůj styl hry
Božovič: V LIberci budeme chtít prosadit svůj styl hry 28.09.2018

Trenér Ivan Božovič připravuje tým na utkání třetího kola VARTA futsal ligy, které sehrajeme na půdě nováčka v Liberci, kde se střetneme s domácími FTZS (utkání druhého kola se Spartou je odloženo jako televizní na 12.10). Liberec v prvním kola dostal třináct branek na Spartě, ve druhém kole však vysoko doma porazil Českou Lípu.

Máme stále co zlepšovat, říká mělnický kouč Jakub Němec
Máme stále co zlepšovat, říká mělnický kouč Jakub Němec 20.09.2018

Celkem 12 sezón strávil na palubovce v obou nejvyšších soutěžích Jakub Němec, ale od nové sezóny usedl na lavičku "svého" Olympiku Mělník jako hlavní trenér. A zatím se jeho týmu daří dobře, ve druhém kole dokonce porazil v domácím prostředí favorizovanou Plzeň. Nejen o aktuálních výsledcích jsme si s 35letým trenérem povídali v našem rozhovoru.

Tomáš Vnuk se těší na spolupráci s Lukášem Rešetárem
Tomáš Vnuk se těší na spolupráci s Lukášem Rešetárem 05.09.2018

Po celou bronzovou sezonu se pohyboval na čelních příčkách bodování nejvyšší futsalové soutěže a spoléhat na jeho bodový příspěvek bude Interobal i v nadcházející sezoně. Tomáš Vnuk by si rád zahrál finále, i když to podle jeho slov nebude snadné.