Co tě přimělo k návratu do Plzně? Síla a ambice kádru nebo spíše touha vrátit se domů? 

K návratu mě přiměla rodina, v dubnu se mi narodila dcera, a taky práce. S dojížděním do Litoměřic by se to vše kombinovalo těžko. Měl jsem schůzku s vedením Plzně a domluvili jsme se. Chtěl bych poděkovat i Miloši Náprstkovi z Litoměřic za vstřícné jednání a za chování za celý minulý rok. A dále i síla týmu. Plzeň se vydala před dvěma lety nějakou cestou a myslím si, že má velkou budoucnost. Uvidíme jaká bude sezona, je na co navazovat po té minulé bronzové.

Máš za sebou angažmá v Brně, Teplicích, Benagu, Chrudimi, Litoměřicích. Na co vzpomínáš nejraději?

Každé angažmá mi dalo něco,  je na co vzpomínat. Ať už Liga mistrů v Chrudimi nebo skvělý rok v Teplicích.

S Gardenline jste obsadili 4. místo, jaká byla uplynulá sezona?

Sezona byla komplikovaná. Neměli jsme úplně dobrý začátek. Pak jsme posílili, pořádně trénovali a konečné čtvrté místo je asi odpovídající. Jenom škoda, že jsme Chrudim v semifinále aspoň jednou neporazili. Myslím si, že to byla hezká série, ale výsledek 3:0 byl příliš krutý.

A jak se teď těšíš do Interobalu?

Těším moc. Mám tady hodně známých a kamarádů. Po nějakých osmi letech budu hrát opět doma. Doufám, že už to tady dokopu! Tým je silný, což se ukázalo minulý rok. Teď má nějaké další nové hráče a cíle budou zase vyšší. Musíme kvalitně potrénovat a uvidíme v sezoně.

Vrací se také Lukáš Rešetár, může tenhle tým sesadit Chrudim a bojovat o titul?

To ukáže až sezona. Futsal je kolektivní hra, jména výsledky neudělají. Myslím si, že Lukáš je momentálně nejlepší český hráč. Má největší formu v kariéře a bude pro Plzeň obrovským přínosem. Má moc zkušeností a je to profesionál!

Další aktuality

Démoni nemají po prohře s Plzní jisté play off
Démoni nemají po prohře s Plzní jisté play off 24.03.2019

V pátečním 20. kole přijela do České Lípy favorizovaná Plzeň a svou roly potvrdila.

Helas si po výhře nad Libercem zajistil play off
Helas si po výhře nad Libercem zajistil play off 23.03.2019

V rámci předposledního kola Varta futsal ligy se na brněnskou palubovku vydal FTZS Liberec. Domácí od prvních minut jasně kráčeli vstříc vítězství a díky třem dvougólovým střelcům a výbornému Mykytjukovi v brance si svěřenci Tomáše Galii upevnili pozici zaručující play-off.

Páteční výsledky: Teplice se vyhouply do čela tabulky
Páteční výsledky: Teplice se vyhouply do čela tabulky 22.03.2019

V pátek večer se hrály tři zápasy 21. kola VARTA futsal ligy. Do čela tabulky se dostaly kolo před koncem Teplice. K výhře po základní části jim stačí doma neprohrát s Chrudimí.