Davide, jak jste si užil zisk druhého mistrovského titulu v kariéře? Oslavy byly velké?

Triumf jsem si užíval hodně. Když jsem s futsalem začínal, tak by mě nikdy nenapadlo, že touto dobou budu mít dva tituly a reprezentační starty, za což jsem velmi rád. A co se týče oslav, tak ty byly také velmi povedené a moc jsem si je užil.

Bylo náročnější získat váš druhý titul oproti prvnímu? Jak play off hodnotíte?

To se těžko hodnotí. Liga jde neustále nahoru a obě sezony se nás snažily sesadit kvalitní celky, ale nepodařilo se jim to. Navíc jsme letos ani jedou v lize neprohráli, což je také velmi pozitivní. Myslím, že v play off se střídali lepší zápasy s těmi horšími, ale i tak jsme potvrdili roli favorita, a hlavně v semifinále a finále jsme ukázali, že jsme titul získali právem.

Zůstanete v Chrudimi i pro další sezonu? Dostal jste i nějaké nabídky k odchodu?

Všechno je zatím v jednání, ale v Chrudimi jsem spokojený.

V sezoně jste dostával více prostoru než vaše dvojče Pavel. Řešili jste to nějak doma? Čím to podle vás bylo?

Spolu řešíme skoro všechno, takže i na tohle samozřejmě došla řeč. Nevím, čím to je. V Chrudimi je velká konkurence kvalitních českých reprezentantů a zahraničních hráčů, takže i to hraje svou roli. 

Naopak v reprezentaci se vám dvěma dařilo skvěle? V čem vidíte hlavní rozdíly mezi klubovými a reprezentačními úspěchy?

Nějaké velké rozdíly bych v tom neviděl. Do každého zápasu se snažíme jít naplno a je jedno, jestli se jedná o reprezentaci nebo klubovou úroveň. Prostě se snažíme podat to nejlepší, co v nás momentálně je.

S bráchou jste úplně stejní, ale jak je to futsalově. Kdo má jaké přednosti oproti tomu druhému?

Úplně stejní bych neřekl. Spíš je to o zvyku, když nás někdo vidí denně, tak nemá problém nás rozeznat třeba i zezadu. (smích) Futsalově by se určitě také něco našlo. Například já jsem levák a bratr pravák, to je vidět na první pohled a je to asi hlavní rozdíl, kterého si každý všimne.

V uplynulé sezoně jste si dvakrát zahrál proti Brazílii? Byly to pro vás největší zápasy kariéry? A co vám daly?

Byly to skvělé zápasy, které byly navíc velmi vyrovnané, což se asi nečekalo. Určitě patří k těm největším v mé kariéře, ale zařadil bych sem i zápasy s Barcelonou nebo madridským Movistarem. Tyto zápasy ukazují, že světová špička je na neuvěřitelné úrovni, ale na druhou stranu jsme si dokázali, že i s těmi nejlepšími se dá hrát.

Od futsalu si moc neodpočinete. Před startem ligy letíte na mistrovství světa akademiků do Kazachstánu, kde obhajujete bronz. Co říkáte na tým? Je silnější a má šanci úspěch zopakovat?

Musím říct, že tým se jeví dobře. Je tam sice spousta taktických nedostatků, ale věřím, že ty do začátku vypilujeme. Samozřejmě tam chceme být úspěšní a zopakovat to, co se nám povedlo v Brazílii, ale víme, že nás nečeká nic jednoduchého a spíše tam pojedeme v roli černého koně turnaje.

Když už jsme u vysokoškolského futsalu, jakou školu studujete a čím byste se chtěl po skončení futsalové kariéry živit?

Studuji učitelství se zaměřením na matematiku a tělesnou výchovu na univerzitě v Hradci Králové. Takže, když všechno půjde dobře, tak by jednou ze mě mohl být učitel.

A jak vám jde fotbal? Kde momentálně hrajete? Už si v klubu zvykli, že jste na prvním místě futsalista?

Momentálně hraju za T. J. Lokomotivu Hradec Králové v I. B třídě a daří se velmi dobře. Jsme na prvním místě a pomalu směřujeme za postupem. To, že mám na prvním místě futsal, je v Lokádě jasná záležitost a plně to respektují, což je skvělé. Ale když mám čas, tak si jdu zahrát a pomoct týmu velmi rád.

Také jsem vás viděl na fotkách z finále Evropské ligy v Lyonu. Jak na vás takový zápas zapůsobil a komu jste fandil?

Jako dlouholetý fanoušek Atlética jsem fandil samozřejmě madridskému celku. Pro mě to byl fantastický zážitek se skvělou atmosférou, a to nejen při zápase. Viděl jsem tři krásné góly a všechny do té správné branky, takže jsem si to maximálně užil.

Další aktuality

Sparta zvládla vyřadit mistra a je ve finále play off
Sparta zvládla vyřadit mistra a je ve finále play off 15.05.2019

Čtvrté semifinále play off VARTA futsal ligy mezi Chrudimí a Spartou se hrálo ve středu večer. Pražané zvítězili na východě Čech a oslavili postup do finále přes čtrnáctinásobného mistra.

Kde sledovat středeční semifinále Chrudim vs. Sparta?
Kde sledovat středeční semifinále Chrudim vs. Sparta? 15.05.2019

Semifinále play off VARTA futsal ligy pokračuje ve středu od 20 hodin v Chrudimi. Domácí ERA-PACK bude proti Spartě Praha odvracet vyřazení ze soutěže. Pražané vedou v sérii 2:1 na zápasy. Kde sledovat dnešní zápas?

Chrudim chce prodloužit sérii i bez Évertona a Bagatiniho
Chrudim chce prodloužit sérii i bez Évertona a Bagatiniho 14.05.2019

Drama, jaké semifinálová série mezi Chrudimí a Spartou nabízí, se jen tak nevidí. Čtvrtý zápas se hraje ve středu od 20 hodin v Chrudimi. A vy ho znovu můžete sledovat i na internetu.