Jak se na nové angažmá ve Slavii těšíte?
Ze všeho nejdříve bych rád poděkoval Danielu Kolmanovi za důvěru a za to, že se stanu součástí tak velkého a slavného klubu jako je Slavia. Rád bych poděkoval také Nenadu Veljkovičovi, který jako hlavní trenér mé angažování doporučil vedení. Slavia je pro mne nová výzva a těším se na ni. Věřím, že se Slavií budeme stejně úspěšní jako v mých předchozích klubových angažmá. Doufám, že se nám podaří sestavit dobrý kádr a dostat všechny činnosti v klubu na nejvyšší možnou úroveň. Mám se Slavií dlouhodobé plány, spolu s Danem Kolmanem a všemi ostatními lidmi v klubu chceme, aby se Slavia stala v následujících letech velkým evropským klubem.

Jaké máte zkušenosti s českým futsalem?
Český futsal sleduji dlouhá léta. V první řadě kvůli Chrudimi, proti které jsem s kluby, které jsem vedl, několikrát hráli v UEFA Futsal Champions League. Český futsal v uplynulých sezonách hodně pokročil a nyní je v kvalitě hned za nejsilnějšími evropskými ligami. V českých klubech nastupuje mnoho hráčů světové úrovně, to zvyšuje její kvalitu a mluví to samo za sebe. Jsem si jistý, že v příštích letech bude liga ještě lepší, protože je velmi dobře organizovaná. Letos jsem viděl díky streamům a záznamům všechna utkání Slavie i mnoho dalších. Další zkušenost mám také jako trenér makedonské reprezentace, se kterou jsem nastoupil proti české reprezentaci v Kazachstánu v kvalifikaci na UEFA futsal EURO ve Slovinsku. To, že český futsal jde nahoru, je jednoznačné.

Viděl jste čtvrtfinálovou sérii Slavie se Spartou, jaký na vás udělala Slavia dojem?
Viděl jsem všechna derby a byl jsem zklamaný tím, že většina hráčů neprojevila větší touhu porvat se o vítězství v sérii. Tohle je pro mne nepřijatelné! Pro to, aby si hráči zasloužili nosit dres tak slavného klubu, musí udělat mnohem víc! Sparta měla v sérii v danou chvíli větší individuální kvalitu, která nakonec rozhodla o jejím postupu do semifinále.

Jaký futsal byste chtěl, aby pod vaším vedením Slavia hrála?
Stejný jako moje předchozí týmy. Chci, aby Slavia hrála extrémně agresivní futsal s velkým podílem aktivního pohybu a přechodu do útoku. To znamená moderní futsal, dynamickou hru, která je zajímavá pro diváky. Naším cílem musí být hrát pro diváky a zaplnit halu v Edenu. Je k tomu potřeba hodně přípravy a tréninku. Také musíme vybrat vhodné typy hráčů, kteří takovou hru chtějí a umějí předvádět v zápase i v tréninkovém procesu. Důležitá bude vynikající fyzická připravenost, ale také technika a taktická vyspělost. Doufám, že se nám toho podaří dosáhnout.

Jaká bude spolupráce s Nenadem Veljkovičem, jak dlouho se znáte?
Spolupráce s ním bude určitě skvělá, o tom nemám nejmenších pochyb. Známe se mnoho let, ale kvůli různým okolnostem jsme spolu nikdy nespolupracovali. Je to velký profesionál a mimořádný člověk, což je nejdůležitější předpoklad naší spolupráce.

Jak se těšíte do Prahy?
Jsem velmi rád, že přijedu do Prahy, o které jsem slyšel jen krásné věci. Když jsem byl hostem Slavie minulý měsíc, všechno jsem viděl na vlastní oči. Jsem si jistý, že budu v tomto krásném městě spokojený a že se tu bude líbit i mojí rodině. Na začátku budou jezdit jen na návštěvy, ale rád bych, aby tu za čas byli se mnou. Hlavní věcí je ale moje práce, tedy futsal a to, aby Slavia byla úspěšná. To je nejdůležitější!

Co jste si předsevzal, aby Slavia v příští sezoně dokázala?
Aby klub každý den tvrdě pracoval ve všech svých činnostech a dokázal je zlepšovat. Bude důležité, jaký vytvoříme kádr pro novou sezonu. Všechny kluby posilují a zvyšují své rozpočty. Odhodlanou prací a angažovaností všech členů klubu se dá dojít k velkým úspěchům. Rád bych viděl Slavii co nejvýš, třeba ve finále. Znovu zopakuji, že hlavní je v přípravě, v tréninku, v celém klubu, nastavit dobrý systém práce a výsledek přijde. Slavia jde správnou cestou, proto přicházím do Prahy, abych bojoval o ty nejvyšší příčky!

Další aktuality

Německý mistr Salák: Konečně mám šanci zahrát si Ligu mistrů
Německý mistr Salák: Konečně mám šanci zahrát si Ligu mistrů 16.05.2018

Osmatřicetiletý futsalista Michal Salák se konečně dočkal mistrovského titulu. Na konci dubna mohl slavit, ale v Německu, kde hraje za VfL 05 Hohenstein-Ernstthal.

David Frič: V každém zápase jsme nechali maximum
David Frič: V každém zápase jsme nechali maximum 15.05.2018

David Frič vzal trenérské místo v Plzni s jasným úkolem - posunout celý klub k co největší profesionalitě a přiblížit A tým k bojům o medaile. Druhé místo po základní části a bronzové medaile pak hovoří o úspěchu mise bývalého skvělého futsalisty a reprezentanta. Jak hodnotí sezónu on sám?

František Tichý: Kluci zaslouží absolutorium
František Tichý: Kluci zaslouží absolutorium 04.05.2018

Minulý pátek dosáhl chrudimský ERA-PACK další futsalové mety. Získal již čtrnáctý ligový titul, když porazil ve finále VARTA futsal ligy pražskou Spartu. Svým způsobem je to už normální. Ale je?