Po prvním poločase svítilo na světelné tabuli skóre 4:2, ale vedení si užívali i hosté. Na krásnou Slavíkovu branku, který se prosadil ve 3. minutě efektně patičkou, odpověděl vyrovnávacím gólem po brejku David Černý. Emoce vzpalily poté, co Vnuk podle domácích vstřelil regulérní branku, která nebyl uznána. Z pokračující akce pak Teplice otočily skóre a v 10. minutě vedly 2:1. Plzeň vyrovnala v 16. minutě, když se z desetimetrového kopu prosadil Michal Štrajt, tesy exekutor, který se v podobných situacích nemýlí. A před koncem poločasu Plzeň přidala rozhodující úder - nejprve se po rohu prosadil přesnou ranou Michal Holý a stále v 19. minutě propálil Teplickou power-play i Tomáš Vnuk - 4:2.

Ve druhé půli se snažil hosté korigovat skóre především během power-play, ale domácí byli tentokrát  na tuto herní situaci dobře připraveni. Po dobrém obraném zákroku Havla se dostal do zakončení opět Vnuk a ve 30. minutě to bylo již 5:3. Teplickým zkomplikoval cestu za dobrým výsledkem Lucas Borges, který jen za cenu červené karty zastavil Tomáše Vnuka, který by jinak šel sám na prázdnou branku. V početní výhodě se prosadil střelou mezi nohy gólmana Hůly Michal Holý a když se ve 33. minutě, opět během Teplické power-play prosadil Zdeněk Sláma, bylo o výsledku rozhodnuto. V samotném závěru ještě kryl desetimetrový kop Michal Bartůněk a v poslední vteřině zápasu upravil na konečných 7:3 Ladislav Beran.

David Frič (trenér Interobal Plzeň): "My jsme dnes k zápasu konečně přistoupili naplno. Klukům jsem říkal, že to bude válka. Hráli jsme doma a stav série velel k tomu, abychom ten zápas zvládli a do Teplic jeli s matchballem v kapse. Musím před klukama smeknout, jak to dnes odjezdili. Od první vteřiny jsme dali jasně najevo, že tady nepustíme ani centimetr zadarmo"

Ladislav Beran (Svarog Teplice): "My jsme dnes opět nedodrželi taktické pokyny, které jsme si před utkáním řekli. Nepohlídali jsme si standardní situace, rohy a auty, ze kterých dnes Plzeň rozhodla. Proti tak zkušenému týmu si to nemůžeme dovolit. Plzeň se už včera dobře připravila na naši power-play a bude těžké něco dalšího vymýšlet, protože to brání zkušeně."

SK Interobal Plzeň – Svarog FC Teplice 7:3 (4:2)
Branky a nahrávky: 3. Slavík (Štrajt), 16. Štrajt (10 m kop), 19. Holý (Vnuk), 19. Vnuk, 30. Vnuk (Havel), 30. Holý (Vnuk), 33. Sláma – 9. Černý (Nene), 10. Kasal (Baran), 40. Beran (Kulhánek). Stav série: 2:1.
Zvolte HRÁČE UTKÁNÍ

Další aktuality

Liberec zveřejnil kádr pro příští sezonu
Liberec zveřejnil kádr pro příští sezonu 09.07.2018

Jak liberecký nováček VARTA futsal ligy slíbil, tak udělal. S velkým předstihem zveřejnil svůj kádr pro úvod sezóny. Žádnou velkou "bombu" v něm nečekejte, ale pár zajímavých jmen bude v libereckém dresu k vidění.

Amrani se vrací do české ligy. Bude hrát za Spartu
Amrani se vrací do české ligy. Bude hrát za Spartu 05.07.2018

AC Sparta Praha futsal získala pátou letní posilu. Tou je zkušený Španěl s marockými kořeny Fouad Amrani.

Marcelo ve Spartě skončil. S ním i další cizinci
Marcelo ve Spartě skončil. S ním i další cizinci 03.07.2018

V minulých dnech jsme avizovali příchod několika posil. S jejich angažováním však souvisí také další změny v kádru a někteří hráči, kteří oblékali rudý dres v minulé sezoně, už ve Spartě působit dále nebudou. O koho se jedná?